تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1
  space آواتار ها
  space آفلاين است مدیر بخش دانشگاه

  تاریخ عضویت
  May 2007
  سن کاربر
  94
  محل سکونت
  n589468956!
  نوشته ها
  1,414
  تشکر
  5,532
  تشکر شده 5,518 بار در 2,142 ارسال

  Lightbulb سرطان سینه در مردان

  سرطان پستان در مردانبیماری خیلی نادری است. این امر احتمالا مربوط به میزان کمتر بافت پستانی و نیز اینواقعیت است که مردان مقادیر کمتری از هورمون هایی همچون استروژن راکه مشخص شدهایجاد سرطان پستان در زنان را تحت تاثیر قرار می دهد ، تولید می کنند. بهر حال ازهر 100 مورد سرطان سینه تنها یک مورد آن در مردان مشاهده می شود و درمیان یک میلیونمرد تنها 10 نفر دچار این بیماری می شوند.
  مردان بعلت نا آگاهی از علائم سرطان سینه و یا احساس خجالت از طلب کمک در اثر اینبیماری جان خود را از دست می دهند.
  به گزارش BBC ، سالانه حدود 250 مرد مبتلابه سرطان سینه در انگلیس تشخیص داده می شوند در حالیکه 70 نفر در اثر آن فوت میکنند اما نیمی از مردان بیمار تا زمانی که سرطانشان به مرحله پیشرفته نرسیده تشخیصداده نمی شوند.
  به گفته محققان در صورت تشخیص زود هنگام ، احتمال بهبود کامل درمرد مبتلا به سرطان سینه 75 تا 100 درصد است در حالیکه با پیشرفت این میزان به 30درصد تنزل می یابد.
  نگرانی عمده این است که بسیاری از افراد در این باره اطلاعکافی ندارند. معمولا مدت زمان بین مشاهده توده و مراجعه مردان به پزشک حدودا 16 ماهاست. مشکل این است که مردان چنین فکری نمی کنند. این بدان معنی است که وقتی آنهابالاخره به بیمارستان میرسند سرطان سینه آنقدر پیشرفت کرده که شانس زنده ماندن بهمیزان زیادی تقلیل یافته است.
  اما در صورتی که زود تشخیص داده شود درمان سرطانسینه در مردان نیز مانند زنان امکان پذیر است.
  گفتگو با مردان مبتلا نشان دادهاست علاوه بر حمایت ، نیاز ویژه به اطلاعات مربوط به جنس درزمینه سرطان سینه درمردان نیز وجود دارد. مردان از کمبود اطلاعات و حمایت روانی نیزشکایت دارند.
  نیازبه ایجاد پروتوکل های ملی برای اطلاع رسانی و حمایت از مردان مبتلا بهسرطان سینه نیز کاملا احساس می شود.
  گفته می شود که از آنجا که سرطان سینه درمردان نادر است ، ابتلا به آن می تواند باعث انزوای فرد از جامعه شود و از طرفی چوناین بیماری عمدتا در زنان دیده می شود ، مردان مبتلا به آن را بیشتر از لحاظ روحیتحت تاثیر قرار می دهد.
  این مشکلات نیاز به اطلاع رسانی و حمایت از این بیمارانرا تایید می کند.
  اطلاع رسانی از این جهت حائز اهمیت است که مردان بدانند چهوضعیتی نرمال محسوب می شود و با مشاهده هرگونه تغییر هر چه زودتر به پزشک مراجعهکنند. سرطان سینه هرچه زودتر تشخیص داده شود ، درمانش آسانتر است.

  چرا مردانبه سرطان پستان دچار می شوند؟بطور کلی مردان مانند زنان پستان ندارند امادارای مقدار کمی بافت پستانی هستند. در واقع پستان های یک مرد مشابه با پستان یکدختر پیش از بلوغ بوده و دارای چند مجرا ست که توسط بافت پستان و بافت های دیگراحاطه شده اند. در دختران این بافت در پاسخ به هورمون های زنانه رشد می کند اما درمردان که چنین مقادیری از هورمون های زنانه را ترشح نمی کنند رشد این بافت متوقف میشود.
  اما بهر حال در مردان هم بافت پستانی محسوب می شود و احتمال سرطانی شدن آن وجود دارد. در حقیقت مردان نیز به همان نوع از سرطان های پستان که در زنان وجود دارد ، مبتلا می شوند سرطان ها ی درگیر کننده قسمت های تولید و ذخیره شیردر پستان بسیار نادرند. \n
  فراوانی سرطان پستان در مردان
  سرطان پستان در مردان بیماری خیلی نادری است. این امر احتمالا مربوط به میزان کمتر بافت پستانی و نیز این واقعیت است که مردان مقادیر کمتری از هورمون هایی همچون استروژن راکه مشخص شده ایجاد سرطان پستان در زنان را تحت تاثیر قرار می دهد ، تولید می کنند. بهر حال از هر 100 مورد سرطان سینه تنها یک مورد آن در مردان مشاهده می شود و درمیان یک میلیون مرد تنها 10 نفر دچار این بیماری می شوند. \n
  چه مردانی مستعد این بیماری هستند؟
  برای مردان زیر 35 سال سن ابتلا به سرطان پستان بسیار ناد راست اما احتمال آن با بالا رفتن سن افزایش می یابد.
  گفته می شودکه مردان آفریقایی – آمریکایی بیش از مردان سفید پوست در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند. \n
  در واقع در برخی مناطق آفریقا سرطان پستان در مردان شایع تر است.
  روشن ترین موارد ابتلا به این بیماری در مردانی دیده می شود که در پاسخ به دارو یا هورمون درمانی ، یاحتی ابتلا به عفونت ها و سموم ،دچار بزرگی غیر طبیعی پستان (جینکوماستیا) شده اند. افراد مبتلا به یک بیماری ژنتیکی نادر بنام سندرم کلاین فلتر که یکی از نشانه های بیماری شان جینکوماستیا می باشد بویژه مستعد به سرطان پستان هستند. \n
  سرطان پستان در مردان چقدر جدی است؟
  پزشکان گمان می کردند سرطان پستان در مردان جدی تر از آن در زنان است اما اکنون بنظر می رسد پیامدهای آن در هر دو جنس مشابه است.
  مشکل عمده این است که سرطان پستان در مردان اغلب دیرتر تشخیص داده می شود و همانطور گفته شد یکی از دلائل آن این است که مردان کمتر به وجود ناهنجاری در این ناحیه مشکوک می شوند. بعلاوه بافت کوچک پستانی در آنها خیلی نامحسوس است و این مسئله تشخیص زود هنگام سرطان را دشوار می سازد و لذا منجر به گسترش سریع تومور می شود بطوریکه همه بافت را فرا می گیرد. \n
  نشانه های سرطان پستان در مردان
  نشانه های این بیماری در مردان مشابه علائم دیده شده در زنان است. اکثر سرطان های پستان در مردان زمانی تشخیص داده می شوند که فرد وجود یک توده راروی قفسه سینه یا فرورفتگی نوک سینه به طرف داخل را احساس می کند. اما برخلاف زنان مردان زمانی به پزشک مراجعه می کنند که نشانه ها پیشرفت کرده و اغلب خونریزی از نوک سینه و ناهنجاری ها در پوست ناحیه سرطانی بوجود آمده است. در بسیاری از این مردان در این حالت سرطان به غدد لنفاوی گسترش یافته است. ); //-->
  اما بهر حال در مردان هم بافت پستانی محسوب می شود و احتمال سرطانی شدن آنوجود دارد. در حقیقت مردان نیز به همان نوع از سرطان های پستان که در زنان وجوددارد ، مبتلا می شوند سرطان ها ی درگیر کننده قسمت های تولید و ذخیره شیردر پستانبسیار نادرند.

  فراوانی سرطان پستان در مردانسرطان پستان در مردانبیماری خیلی نادری است. این امر احتمالا مربوط به میزان کمتر بافت پستانی و نیز اینواقعیت است که مردان مقادیر کمتری از هورمون هایی همچون استروژن راکه مشخص شدهایجاد سرطان پستان در زنان را تحت تاثیر قرار می دهد ، تولید می کنند. بهر حال ازهر 100 مورد سرطان سینه تنها یک مورد آن در مردان مشاهده می شود و درمیان یک میلیونمرد تنها 10 نفر دچار این بیماری می شوند.
  چه مردانی مستعد این بیماریهستند؟برای مردان زیر 35 سال سن ابتلا به سرطان پستان بسیار ناد راست امااحتمال آن با بالا رفتن سن افزایش می یابد.
  گفته می شودکه مردان آفریقاییآمریکایی بیش از مردان سفید پوست در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.
  در واقع در برخی مناطق آفریقا سرطان پستان در مردان شایع تر است.
  روشن ترینموارد ابتلا به این بیماری در مردانی دیده می شود که در پاسخ به دارو یا هورموندرمانی ، یاحتی ابتلا به عفونت ها و سموم ،دچار بزرگی غیر طبیعی پستان (جینکوماستیا) شده اند. افراد مبتلا به یک بیماری ژنتیکی نادر بنام سندرم کلاینفلتر که یکی از نشانه های بیماری شان جینکوماستیا می باشد بویژه مستعد به سرطانپستان هستند.

  سرطان پستان در مردان چقدر جدی است؟پزشکان گمان میکردند سرطان پستان در مردان جدی تر از آن در زنان است اما اکنون بنظر می رسدپیامدهای آن در هر دو جنس مشابه است.
  مشکل عمده این است که سرطان پستان درمردان اغلب دیرتر تشخیص داده می شود و همانطور گفته شد یکی از دلائل آن این است کهمردان کمتر به وجود ناهنجاری در این ناحیه مشکوک می شوند. بعلاوه بافت کوچک پستانیدر آنها خیلی نامحسوس است و این مسئله تشخیص زود هنگام سرطان را دشوار می سازد ولذا منجر به گسترش سریع تومور می شود بطوریکه همه بافت را فرا می گیرد.

  نشانه های سرطان پستان در مرداننشانه های این بیماری در مردانمشابه علائم دیده شده در زنان است. اکثر سرطان های پستان در مردان زمانی تشخیص دادهمی شوند که فرد وجود یک توده راروی قفسه سینه یا فرورفتگی نوک سینه به طرف داخل رااحساس می کند. اما برخلاف زنان مردان زمانی به پزشک مراجعه می کنند که نشانه هاپیشرفت کرده و اغلب خونریزی از نوک سینه و ناهنجاری ها در پوست ناحیه سرطانی بوجودآمده است. در بسیاری از این مردان در این حالت سرطان به غدد لنفاوی گسترش یافتهاست.
  تشخیص سرطان پستان در مردانهمان تکنیک های مورداستفاده برای تشخیصبیماری درزنان شامل معاینه با دست ، ماموگرافی ، و بیوپسی در مردان نیز بکار میروند.
  اکثر مردان فکر نمی کنند دچار سرطان سینه شوند و تشخیص این بیماری معمولاموجب حیرت آنها می شود. سرطان پستان آخرین وضعیتی است که ممکن است به ذهنشان خطورکند. حتی پزشکان نیز انتظار دارند بیمار مبتلا به سرطان سینه زن باشد. و اغلب بههنگام خواندن نام بیمار ابتدا کلمه خانم را ذکر می کنند.
  همانطور که گفته شدسرطان سینه در مردان نادر است اما مردان تومورهای بزرگ تر ی دارند و موارد بیماریآنها جدی تر از بیماری در زنان است. محققان نمی دانند که آیا علت ، تهاجمی تر بودنسرطان پستان در مردان و یا مراجعه دیرتر مردان به پزشک است.
  خطرات مربوط بهسرطان پستان در مردان به میزان قابل توجهی با خطرات این بیماری در زنان متفاوت است. برای زنان فاکتورهای عمده شامل تاریخچه خانوادگی ، قرار گرفتن در معرض هورمون ها درطول زندگی ، و سن در مراحل بیولوژیک متفاوت مانند اولین دوره قاعدگی ، زایمان ویائسگی است.
  گرچه بسیاری از تومورها در مردان هورمونی هستند (و پس از جراحی بامسدود کننده های هورمونی مانند تاموکسی فن ، دارویی که در زنان زیاد مورد استفادهقرارمیگیرد) این بیماری بیشتر مردان بالاتر از 65 سال را درگیر می کند و در میانمردان جوان بسیار نادر است. این سرطان در مردان با ناهنجاری های پستان و بیضه ،نازایی و سندرم کلاین فلتر (یک ناهنجاری ژنتیکی که در آن مردان یک یا تعداد بیشتریکروموزوم ایکس اضافی دارند) ارتباط دارد. سندرم کلاین فلتر اغلب بوسیله جینکوماستیا (بزرگی غیر طبیعی بافت پستان) مشخص می شود که می تواند یک ریسک فاکتور ابتلا بهسرطان پستان محسوب شود.
  با توجه به میزان پایین سرطان پستان در مردان قاعدتابررسی توسط خود فرد از نظر وجود توده بنظر کافی است زیرا تشخیص توده درقفسه سینهمردان بسیار آسان است.
  همچنین مردان می توانند از لحاظ داشتن ژن BRAC2 ، ژنی کهیک ریسک فاکتور شناخته شده برای مردان و زنان است ، تحت آزمایش ژنتیکی قرار گیرند. مردانی که دارای فرزند هستند بویژه اگر دختردارند بیشتر تمایل دارند که این آزمایشرا انجام دهند.

  درمانهمان چهار درمان سرطان در زنان شامل جراحی ،پرتودرمانی ، شیمی درمانی ، هورمون درمانی برای مردان نیز تجویز می شود. یک تفاوتعمده این است که مردان مبتلا به سرطان پستان خیلی بهتر از زنان به هورمون درمانیپاسخ می دهند. بسیاری از سرطان های پستان گیرنده های هورمونی دارند که جایگاه هایخاص برروی سلولهای سرطانی هستند که هورمون های خاص مانند استروژن می توانند در آنجاعمل کنند. مردان بیش از زنان دارای این گیرنده ها هستند که این امر هورمون درمانیرا موثرتر می سازد.
  وقتی می خندیدم دوستان زیادی داشتم

  وقتی دلتنگم و اوقاتم تنگ است
  میبینم که هیچ یاااااری جز تو ندارم:-<
  فقط تو...:x:
  ××××××××××××××××××××××××× ×××
  بر در سنگی خانه هایشان زدم
  کوبه هایی با صداهایی رسا...
  هیچ کس پاسخم نداد...
  فقط تو...:x:
  ××××××××××××××××××××××××× ×××
  تا امروز اگر شک داشتم ،
  تا امروز اگر تنها بودم،
  تا امروز اگر حقیر بودم ،
  دیگر نیستم...
  امروز به تو رسیدم.
  دوباره یادت کردم.
  از ته دل صدایت زدم و از عمق وجودم نگاهت کردم...
  امروز فهمیدم که هیچ کس را نمیخواهم...
  فقط تو...:x:
  ××××××××××××××××××××××××× ××××

 2. 3 کاربر مقابل از space عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
قدرت گرفته از ویبولتین ،اکنون ساعت 06:36 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.
کليه حقوق اين سايت متعلق به  شرکت فرهنگ سازان  است.هر گونه استفاده از مطالب اين سايت پيگرد قانوني دارد
سئو و بهينه سازي : سئو
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2014 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved