تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.

آخرین ارسالهای انجمن
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 69

سنگهاي شفا بخش و خواص درماني آنها

 1. #41
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  درباره فیروزه

  نام لاتين فيروزه از واژه فرانسه سنگ تركيه Turkish گرفته شده است.(اسميت 1977) به انگليسي و فرانسوي آنرا Tutquoise ايتاليايي Turchese و آلماني Turkis گويند. به اين علت كه فيروزه ايران از طريق تركيه به اروپا صادر مي شد. واژه فيروزه در زبان فارسي بدين علت داده شده كه در گذشته معتقد بودند هر كه اين كاني را با خود داشته باشد بر ديگران پيروز خواهد شد. نام لاتين آن كالائيت callaite است.

  فيروزه يكي از سنگهاي قيمتي است كه از عهد باستان در ايران شناخته شده، از كتيبه بنياد كاخ داريوش بزرگ در شوش معلوم مي گردد كه در آن تاريخ فيروزه (احسائين) ناميده مي شد و از خوارزم براي زينت آلات كاخ آورده شده بود.

  نمونه هاي دست آمده در كاوش هاي باستان شناسي نشان مي دهد كه فيروزه در هزاره دوم قبل از ميلاد در ايران به عنوان سنگ زينتي استفاده مي شده است.

  فيروزه مظهر آبي آسمان و دريا است. لا يتنهاي بودن اقيانوس از عمق روح اين جواهر سخن مي گويد. بي حد و مرز بودن اسمان، از ارتفاع نامحدود معراج سخن مي گويد. فيروزه مانند خاك كدر است. با اين همه روح را بالا برده درايت و عقل و زمين و آسمان را ما ارزاني داده است. فيروزه سنگ مسن و در عين حال جواني است.

  تمدن هاي قديم و معصري كه از نظر روحانيت غني بوده اند، فيروزه را به عنوان يكي از مقدس ترين سنگ ها مورد توجه قرار داده اند.

  رنگ آبي فيروزه اين اعتقاد ا ايجاد كرده است كه ما از روح ساخته شده ايم.
  در مصر باستان، فيروزه، مالاكايت و لاجورد از سنگ هاي مقدس بوده اند.
  در فرهنگ پارسي نيز فيروزه سنگ مقدسي بوده است و به اين جواهر به عنوان مظهري از خلوص مي گريسته اند.
  نزد بودايي هاي تبتي و سرخپوستان آمريكا فيروزه از احترم بسياري برخوردار است. اين افرا معتقدند كه فيروزه اتمسفر اطراف زمين و آسمان را نگاه مي دارد و دهنده ي زندگي و نفس است.
  سرخ پوستان آمريكايي، معتقدند كه فيروزه محافظ و نگهبان جسم و روح است. در دو تمدن فوق، مجموعه فيروزه و مرجان قرمز را براي ايجاد قطبيت، مورد استفاده قرار مي دهند. زمين(قرمز) و روح(آبي).
  كولي ها، فيروزه را روي ناف خود مي بستند و معتقد بودند كه فيروزه براي همه موارد مفيد است. در تبت، پلي به نام فيروزه نام گذاري شده است و معتقدند كه فيروزه خوش اقبالي مي آورد. فيروزه را به عنوان نگين انگشتر و يا براي تزيين مو به كار مي برند.
  زنان تبتي از كلاه گيس هاي بزرگي كه با فيروزه پوشيده بوده است استفاده ميكردند تا زيبايي موهاي خود را به حداكثر برسانند. فيروزه احساسات منفي فرد استفاده كننده را به خود جذب مي كند و در صورتي كه فرد بيمار و يا اتفاق ناخوشايندي براي او در شرف وقوع باشد رنگ فيروزه عوض مي شود و گاهي در راه خدمت به صاحبش و به دليل مراقبت از او فيروزه فرباني مي شود. ( ترك بر ميدارد)

  اين جواهر داراي ارتعاشت درمان كننده قوي است و به دليل وجود مقدار قابل ملاحظه اي از مس در ساختمان آن اين اثر درمان كننده به طور قابل ملاحظه اي افزايش مي يابد.


  شناخت وارزش فیروزه


  اشكال مختلف فيروزه شامل دانه اي ريز، فيروزه ريز، كمپاكت، متخلخل، كليراي، خوشه اي، دندريتي و گاهي پوششي است. فيروزه ظاهراً به صورت نامتلبور و به صورت رگه و دانه هاي پراكنده در داخل سنگ مادر يافت مي شود و غالباً به صورت نهان بلور است. ميزان بلوره هاي فيروزه در طبيعت بسيار كم است و به علت جلاپذيري و رنگ جالب مورد توجه بوده است.

  فيروزه به رنگهاي آبي آسماني، آبي مايل به سبز، سبز مايل به زرد، خاكستري مايل به سبز، آبي نيلي و آبي مايل به سفيد وجود دارد. رنگ آبي آسماني نوع مرغوب آن است و سبز مايل به زرد نوع نامرغوب.

  در صورتي كه ميزان مس موجود در كاني زياد باشد به رنگ آبي در صورتي كه آهن زياد داشته اشد به رنگ سبز و در صورت وجود آلومينيم زياد به رنگ سفيد ديده مي شود كه به ترتيب ارزش آن كاهش مي يابد يعني رنگ آبي با ارزش ترين نوع فيروزه است.

  رنگ فيروزه ممكن است به تدريج به رنگ سبز تغيير كند. علت اين امر قرار گرفتن كاني به مدت زياد در نور شديد و يا حرارت است كه با عث رنگ پريدگي و در نتيجه كم ارزش شدن كاني مي شود. رنگ آبي فيروزه حاصل از cu2t آبدار است در صورتي كه آب از دست برود رنگ آن سفيد مي شود مانند كات كبود كه در اثر حرارت آب تبلور خود را از دست داده و چون يون ديگري در محيط وجود ندارد به رنگ سفيد در مي آيد وبي در فيروزهيون fe3t وAI3t هم وجود دارد كه AI3t به رنگ سفيد مي باشد و fe3t به رنگ سبز بنابراين فيروزه به رنگ سبز در مي آيد.
  فيروزه دو رنگ را ابرش مي نامند. بعضي انواع فيروزه را سست و سفيد فام را در روغن مي گذاشتند و رنگش موقتاً پر رنگ تر مي شد ولي پس از چندي رنگ آن زايل مي گرديد. اگر چربي به فيروزه ماليده شود سبز مي گردد.

  رنگ خاكه فيروزه سفيد و گاهي سبز روشن است. فيروزه مصنوعي را از رنگ كردن سنگ ((مها)) بدست مي آورند كه با نام خضرا ناميده مي شد. اين فيروزه در صورت شكستن ار فيروزه اصل تشخيص داده مي شد چون سطح شكستگي آن سفيد بود. كاني فيروزه به راحتي كثيف و گرد آلوده مي شود. بازدم بر آن اثر نامطلوب دارد. چناچه مدت زيادي در آب بماند جلاي آن كاهش مي يابد. اگر چربي يا روغن بر سطح فيروزه ماليده شود، خلل و فرج را پر كرده و به تدريج گرد و غبار موجود در هوا بوسيله ذرات چربي جذب شده و جلاي فيروزه را از بين مي برد. چناچه اثر نفوذي ذرات روغن عميق باشد ممكن است كاني خاصيت جلا پذيري و صيقل مجدد را هم از دست بدهد.

  سطح شكل فيروزه صدفي است. فيروزه چناچه در شعله حرارت تيره رنگ مي شود و رنگ شعله را به علت وجود مس، سبز يا آبي مي كند. اگر فيروزه را در لوله بسته فرار داده، حرارت زيادي به آن بدهيم آب تبلور فيروزه جدا شده، اثر آن بر ديواره لوله آزمايش ظاهر مي شود و كاني به تيرگي مي گرايد.

  براي تشكيل فيروزه روشهاي متفاوني وجود دارد. فيروزه در شكاف سنگهايي كه اكسيد آلومينيم و سولفيدها را به همراه دارند در نتيجه تركيب سولفيد مس با فسفر حاصل از تركيباتي چون آپاتيت بوجود مي آيد. با قيمانده استخوان حيوانات نيز مي تواند به عنوان عامل وجود فسفر بكار مي رود. فيروزه سنگ رسوبي فسفاته است. اين كاني در اثر هوازدگي سنگ ميزبان رنگ خود را از دست مي دهد، لذا براي تهيه نمونه مرغوب اين كاني بايد از سنگهايي كه تحت تاثير هوازدگي قرار نگرفته اند، استفاده كرد.

  در اثر آزمايش با فوتك فيروزه شكاف برداشته و رنگ قهوه اي پوسته پوسته پيدا مي كند و رنگ شعله هم سبز مات مي شود. نمونه هايي از كاني در hci و hno3 محلولند.

  تنها كاني كه شباهت زيادي به فيروزه دارد ( كريزوكلا) است ولي به علت اختلاف سختي مي توان آنها را از هم تشخيص داد. در اثر آزمايش با فوتك فيروزه پوسته پوسته قهوه اي مي شود ولي كريزوكلا تغيير نمي كند. جواهر فروشان براي تشخيص فيروزه از فوتك استفاده مي كنند بدين صورت كه سطح پشتي فيروزه را تحت تاثير شعله قرار مي دهند، سپس با ذره بين هاي چشمي محل حرارت داده شده را مشاهده مي كنند. ذر صورت پوسته پوسته قهو ه اي شدنفيروزه است.

  در صنعت فقط استفاده زينتي دارد. اروپائيان نوع شجري و ايرانيان نوع عجمي كه بدون شجره است مي پسندند.

  مكان اوليه پيدايش فيروزه ، ايران، مصر، تركيه، و عربستان بوده است. در آمريكا( آريزونا، نوادا، و مكزيكو)، سمرقند، شبه جزيره سينا و مچوزي معادن آن در دست استخراج مي باشد.
  مهمترين مكان فيروزه در دنيا آسيا و نمونه معروف آن معدن فيروزه نيشابور مي باشد.

  نكات قابل توجه در مورد فيروزه

  در خريد ونگهداري فيروزه هميشه نكات فوق را مد نظر داشته باشيد فيروزه با رنگ آبي آسماني روشن و شفاف كه در بازار ايران به نام فيروزه عجمي معروف است بهترين نوع فيروزه مي باشد كه بصورت عددي خريد و فروش مي شود وميتواندبسته به رنگ ٬اندازه و كيفيتي كه داراست قيمتي بين 5000 ريال تا ميليونها تومان داشته باشد. افزايش رنگ سبز ٬ پريدگي رنگ و وجود ناخالصي عواملي هستند كه در اين نوع فيروزه ها باعث كاهش كيفيت فيروزه مي شوند.
  اما فيروزه واجد خطوط سنگ مادر و مشبك (Spider web) كه در بازار ايران به نام فيروزه شجري معروف است بصورت گرمي خريد و فروش شده و بسته به رنگ خود فيروزه و منظم و زيبا بودن اين شبكه ارزش گذاري بر روي آن صورت مي گيرد كه مي تواند قيمتي بسيار ناچيز تا 10 هزار تومان در هر گرم داشته باشد.
  در شناخت يك فيروزه در هنگام خريد بايد دقتي خاص مبذول داشت زيرا گاهي اوقات سنگ هاي فيروزه قبل از مرحله واكس خوردن رنگ مي شوند يا اينكه برخي فيروزه ها ترميم شده هستند بدين صورت كه فيروزه هاي در اندازه كوچك و غير قابل استفاده را پودر مي نمايند و سپس فشرده كرده و با قالبهاي مخصوص قطعات جديد در طرحهاي معمول كبوچان( cabchan) و دانه تسبيحي (Bead) ساخته مي شوند. بنابراين سعي كنيد از يك گوهر فروش قابل اطمينان سنگ فيروزه خود را تهيه كنيد تا در خريد خود دچار مشكل نشويد .
  فيروزه بايستي از تماس با مواد آرايشي محافظت شود گرما واسيديته بيش از حد پوست و نور مستقيم دائمي خورشيد نير باعث تاثيرات نامطلوب در اين گوهر مي شود و بنابراين اين باور كه قرار دادن فيروزه در آفتاب باعث بهبود رنگ و افزايش قيمت آن خواهد شد باور نادرستي است . براي تميز كردن فيروزه بهتر است هر چند يك بار تنها از يك پارچه نرم و تميزكمي مرطوب استفاده كنيد و از به كار بردن مواد شوينده و صابونها معطر كاملا” پرهيز كنيد.

 2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما pareparvaz51 برای ارسال این پست سودمند:


 3. #42
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  تاريخچه فيروزه  فيروزه سنگ آرزوهاي تمام پادشاهان ممالك از زمان كورش و داريوش كبير اولين پادشاهان ايران زمين كه به عنوان هديه از طرف آن ها به تمام سلاطين داده مي شد. كشور تركيه كه اين سنگ را به نام خودشان مي دانند كه به لقب ترگرمي گويند. چون براي اولين بار از تركيه به كشورهاي اروپايي صادر شد. در كشور ايتاليا گران قيمت ترين جواهرات خود از فيروزه آبي و صاف استفاده مي نمايند. به نام گوهر آبي در ايتاليا مطرح مي باشد. و در توصيف آخر فيروزه مظهر زيبايي افتخار مهر و محبت و دوستي پاداش و در يك نگاه رنگ جهان هستي مي باشد.


  فيروزه در ايران


  فيروزه علاوه بر نيشابور در جنوب مشهد، شمال شرق كرمان، شمال شرق شهر بابك، در تفت نرديك يزد و در قلعه وزيري نزديك بصيران و بيرجند وجود دارد.

  فيروزه نيشابور

  معدن فيرزوه نيشابور از نظر جغرافيايي در عرض 36َ و 28َ و 15ً شمالي و طول 20َ و 58َ شرقي واقع شده است. دهكده معدن كه در دره منطقه كاني سازي واقع است و محل سكونت كارگران معدن مي باشد، در حدود 1500 متر از سطح دريا ارتفاع دارد. كوههاي منطقه معدن فيروزه در نيشابور از آهكهاي نوموليت دار همراه با ماسه سنگ و اسليت تشكيل داده شده است. اين رسوبات حاوي ذخاير متعدد گچ و نمك هستند كه نمونه هايي در حال بهره برداري است. در اين سنگ ها مواد آتشفشاني متعلق به دوره سنوزوئيك كه سنگ اصلي آنها تراكيت هاي پورفيزي است، نفوذ كرده است.

  فيروزه را از توده هاي سنگي كه در قديم به وسيله چكش و اكنون بوسيله باروت خرد مي شوند جدا كرده و در كيسه هاي مخصوص مي ريزند. مواد دور ريخته شده مجدداً بازبيني مي شوند و فيروزه هاي باقيمانده از آنها جدا مي شود.

  معادن فيروزه نيشابور ا به دو گروه خاكي و كوهي تقسيم كرده اند كه اكنون استخراج در قسمت كوهي انجام مي شود.

  معدن كوهي در كوه واقع شده. فيروزه به سنگ گانگ يا باطله ارتباط دارد و بايد سنگ را شكسته و فيروزه را جدا كرد. معدن خاكي كه در اراضي دامنه و پايه كوه واقع شده است. معدن خاكي در واقع از هوا زده شدن و شستشوي سنگ هاي حاوي فيروزه و حمل آن ها به پايين كوه ايجاد شده است. نحوه بهره برداري طلاي آبي را در زمان هاي قديم مورد بررسي قرار مي دهيم.

  معدن كوهي در شش دره واقع است.از طرف شرق كه جلو برويم دره اول را مشاهده مي كنيم. دره اول داراي چهار غار است. غار اول معروف به غار عبدالرزاقي است كه قديم آنرا بو اسحاقي مي ناميدند. فيروزه اين غار از غارهاي ديگر ارزش، جلوه و صفاي بيشتري دارد. غار دوم غار سرخ نام دارد. غار سوم غار شاه غار چهارم غار آقالي است.


  در قديم فيروزه را بوسيله كلند، بيلم و باروت استخراج مي كرده اند. كار كردن با كلند بهتر از باروت است، زيرا در اثر عمل باروت فيروزه خرد مي شود. معدن خاكي در دامنه كوه وجود دارد. چون به مرور در اثر هوازدگي و فرسايش بواسطه برف، باران، تابش آفتاب و وزيدن باد سنگريزه هاي كوه ريخته و با خاك مخلوط گرديده، در ميان آنها فيروزه يافت مي شود. اغلب فيروزه هاي معدن خاكي بسيار خوبست.

  فيروزه سنگي است قيمتي كه جزو جواهرات شمرده مي شود. معدن فيروزه در دنيا فقط در چند كشور وجود دارد. در تركستان و آسياي صغير معدن فيروزه يافت مي شود همچنين در جنوب غربي ايالات متحده آمريكا در نيومكزيكو، آريزونا، كولورادو، نوادا، اما از بين تمام معادن فيروزه جهان فيروزه نيشابور مرغوبتر و پربها تر است. در مالك شرقي فيروزه را نه تنها از نظر يك جواهر زيبا خواستار هستند بلكه از اين سنگ براي دفع چشم زخم استفاده مي كنند و همراه داشتن فيروزه را شگون مي دانند.

  اين سنگ هزاران سال است كه كشف شده و مصري ها، در چهار هزار سال پيش از مسيح از آن استفاده مي كرده اند. سنگ فيروزه اگر كمي آهن داشته باشد رنگش بسبزي ميزند و اگر كمي مس داشته باشد رنگش آبي مي شود.

  در كتاب گوهر نامه تاليف محمد بن منصور چنين مي نويسد كه فيروزه غير نيشابوري را اعتبار چنداني نيست و فيروزه نيشابوري هفت نوع است:

  1. ابواسحاقي كه فيروزه بغايت رنگين و شفاف است.
  2. فيروزه ازهري كه قريب به ابواسحاقي است.
  3. سليماني
  4. زرهوني
  5. خاكي
  6. عبدالمجيدي
  7. عندليبي

  فيروزه دو رنگ را ابرش خوانند در تاريخ سلجوقيان مرقوم است كه چون الب ارسلان مملكت فارس را مسخر كرد از قلعه استخر قدحي پيش او آوردند و گويند براي تاج سلطان سنجر فيروزه بحجم سيبي بود. از آب و هواي حمام آب فيروزه برود و از ملاقات روغن طراوت آن زايل گردد و از نم و بويهاي تيز به آن زيان رسد.

  معدن فيروزه در شش دره از كوه هاي موسوم ببار معدن كه در پنجاه كيلومتري شمال غربي شهر نيشابور در بلوك ريوند واقع است قرار دراد و تا كنون بيش از صد غار در اين دره ها براي بدست آوردن فيروزه زده شده است و در هر زمان هر غار را بنام كسيكه آن غار را احداث كرده است ناميده اند. عالي ترين فيروزه در زمان هاي قديم از غار ابواسحاقي استخراج ميشد و ابواسحاقي نام يكي از خاندانهاي معتبر نيشابور بوده است. خواجه حافظ شيرازي در غزل بسيار زيبا و شيوا و بي نظير خود كه در تاسف و تاثر از زوال دولت شيخ ابو اسحاق اينجو پادشاه شيراز سروده است نام فيروزه بواسحاقي را بطور استعاره بكار برده است.
  راستي حاتم فيروزه بواسحاقي خوش درخشيد ولي دولت مستعجل بود.
  چاه بو اسحاقي نزديك 250 سال است كه نتروك است و بجاي آن تا مدتها غار عبدالرزاقي كه در زمان شاه عباس احداث شده بود بسيار معروف بود و اكنون در زمان حاضر اشامي غارهاي فيروزه نيشابور از اين قرار است:
  غار زاك- ملكي- عبداكريمي- غار اسب كش- غار چراغ كش- غار رئيس- احمدي- سركوه- صدر- حسيني- اردلان- زرد- آبدار- كلهر.

  در كتاب تنسوخ نامه مي نويسد همه فيروزه ها را از هر معدن كه باشد از چربي و بوي تيز خاصه بوي مشگ و از گرما به نگاه مي بايد دشات كه آنرا تباه كند مگر بعضي از فيروزه نيشابوري كه بغايت صلب باشد. در فديم پاره هاي بزرگ يافتند كه از آن طرايف مي ساختند و اكنون كمتر اتفاق مي افتد. بدن فيروزه روشناي چشم را مي افزايدو در داروهاي چشم بكار مي رود و داشت فيروزه را بفال نيك دارند و گويند كسي كه با خود دارد بر خصم خويش فيروزي يباد. رسم پادشاهان قديم چنين بوده است كه چون آفتاب به حمل شدي و سر سال نو بودي جواهر قيمتي حاضر كردندي و در آن نگريستندي جهت فال نيكو ياقوت و زمرد و مرواريد و فيروزه در قدح هاي شربت انداختندي و ميل به فيروزه بيشتر كردندي و از خواص او آنست كه رنگ آن بر حسب صفا و كدورت هوا بر گردد و هرگاه هوا صاف و بي غبار باشد لون فيروزه صافي تر و رنگين تر نمايد.

  فيروزه را در اروپا (توركواز) مي نامند. يعني سنگ جواهري كه منسوب به تركيه است اين وجه تسميه از آن جهت بوجود آمده است كه اين سنگ قيمتي از راه تركيه به اروپا رفته است و آن ها گمان كرده اند كه معدن آن سنگ درتركيه است و شايد نيز از اين جهت بوده كه در زمانهاي قديم اين سنگ از معادن تركستان شرقي به اروپا ميرفته است.

  بهترين نوع فيروزه آنست كه رنگ آن آبي و صاف و شفاف باشد و نوع ديگر فيروزه شجري است كه در اروپا مشتري بيشتري دارد اما در ايران چندان مرغوب نيست.

  سنگ فيروزه پس از اينكه از معدن استخراج شد بوسيله متخصصين فن بريده مي شود و صيقلي مي گردد و هر چه صافتر و بزرگتر باشد ارزش آن بيشتر است.

  استخراج سنگ فيروزه از معادن آن بوسيله زدن تونل ها و حفر چاه هايي كه عمق آن ها گاهي تا هفتاد متر مي رسد انجام مي گردد. در حال حاظز در هر سال از 35تن تا 70تن سنگ استخراج مي شود كه از اين مقدار 5% تا 12% فيروزه خالص بدست مي آيد. بعضي معتقدند كه فيروزه الهام بخش عشق و محبت است و بعضي داشتن آنرا مستحب مي دانند.

  در تذكره دولتشاهي مينويسد روزي طغانشاه حاكم نيشابور بديدن معدن فيروزه رفته بود. ظهيرالدين فاريابي شاعر معروف با او بود اين قصيده را با رديف گوهر بهمين مناسبت انشا كرد مطلع قصيده اينست:


  تراست لعل شكر با و در ميان گوهر ميان لعل چرا كرده اي نهان گوهر


  در كتاب جهان نامه تاليف محمد بن بكران(خراساني) كه در سال605بنام سلطان علاءالدوله خوارزمشاه تاليف شده مينويسد: فيروزه كان اصلي آن در نيشابوراست و در كوههاي بشان و اردلان و آن كان را بواسحاقي خوانند و مگر اول كسيكه آنكان پديد آورده است بو اسحاق نام بوده است و پيورزه اين كان بهتر و نيكوتر وپايدارتر از پيروزه هاي ديگر است. در حدود سمرقند و بخارا و فرغانه كاني ديگر است وآنكه از خجند آرند آنرا خجندي خوانند بولايت خوارزم پيروزه اي آرند از جانب تركستاناز حدود برسخان و همانا آنجا نيز كاني است.

 4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما pareparvaz51 برای ارسال این پست سودمند:


 5. #43
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  تراش فيروزه

  تراش فيروزه بوسيله چرخي بوده است كه از سنباده و صمغ مخلوط كرده مي سازند. سنباده را از بدخشان و صمغ را از هندوستان مي آورند.
  تراشنده با دست راست به وسيله وزن چرخ را مي گرداند و فيروزه را با دست چپ بر روي چرخ مي گذارد. براي آنكه انگشتش ساييده نشود، قطعه چرمي يا پارچه اي يا چوبي به انگشت بسته آنرا محفوظ نگه مي داشت.

  قبل از استفاده از اين چرخها، فيروزه را روي سنگ هايي كه در كوهها پيدا مي شده اند كه زبر بود مي تراشيدند و وضع تراش آن بطور ساييدن بود. اكنون هم فيروزه هايي ريز را به همان وضع مي تراشند. فيروزه، بعد از تراش، جلا داده مي شود و جلا دادن آن وابسته به ساييدن فيروزه است. بر روس سنگ صيقلي با قطعه چرمي با خاك فيروزه كه از چرخ هنگام تراش پيدا مي شود. جلا دادن كار اطفال است و يك نفر جلا دهنده براي سه نفر تراشنده كافي است.

  شكل تراش بستگي به اندازه و شكل اصلي دانه و قطعه فيروزه دارد. از ميان اشكال دو شكل متداول و مرغوب است. يكي پيكان كه مخروطي است. ديگري مسطح كه پهن و صاف است. قطعه پيكاني هر چه بيشتر برجستگي داشته باشد، اوج آن تند تر، مرغوب تر و مطلوب تر است.
  اما فبروزه هايي كه نازك باشد به كار تراش پيكاني نمي آيد و آنها را مسطح مي تراشند.

  اگر كلفت باشد تقريباً بيضي تراشيده مي شود كه روي آن محدب است. هرچه تحدب آن زياد تر باشد، مرغوب تر است. تراش پيكاني مخصوص فيروزه خوشرنگ است. زيرا اگر فيروزه كم رنگ باشد و پيكاني تراشيده شود، اوج و بالاي آن بواسطه نازكي قبول شعاع خارجي مي كند و سفيد مي نمايد و از قسمت آن مي كاهد.

  فيروزه عربي را اغلب مسطح مي تراشند و قطعات بزرگتر عربي اكثراً معيوب است و خوشرنگ نيست. اما جواهر فروشان و حكاكها معايب فيروزه را از قبيل برص و بهق را با نقشهايي كه روي فيروزه مي كشند و از طلا، اكليل و غيره پر مي نمايند كه عيب ها مستور گردد.


  اقسام فيروزه

  از لحاظ ارزش فيروزه را به گروه هاي زير رده بندي مي كنند:

  1- فيروزه آبي آسماني ( ساده و شجري ) ارزش زينتي زيادي دارند. مقدار آن ها بخصوص ساده بسيار كم است.
  2- فيروزه متوسط به 4 گروه تقسيم مي شوند و غالباً به كشورهاي اروپايي صادر مي شدند.
  3- فيروزه هاي نامرغوب با رنگ آبي پريده و سبز
  4- فيروزه عربي: عربي اسم تازه اي است كه به فيروزه هايبد داده شده است. بدين علت كه از اهالي معدن كساني كه به زيارت خانه خدا رفته اند اين فيروزه ها را با خود برده، در عربستان و يا حجاز به اعراب فروخته بودند. از آن وقت فيروزه هاي بد را كه سبز كمرنگ است يا برص يا بهق دارد و در ايران به فروش نمي رسد عربي گفته اند. بعضي از اين فيروزه هاي عربي سفيد رنگ را شيربو مي گويند. قطعات مسطحي كه به حهت كمربند و بازوبند خوبست و در معدن آنها را توفال گويند، از قسم عربي و بعضي از آنها قيمتي مي باشد.
  نوعي از فيروزه سبز است كه آنرا گل كاسني مي نامند.

  رده بندي ديگري از فيروزه

  1- عجمي: فيروزه هاي گرد نسبتاً درشت براي ساختن انگشتر با رنگ سير
  2- چغاله نيم رنگ: فيروزه هاي گرد نسبتاً درشت براي ساختن انگشتر با رنگ روشن تر
  3- چغاله: فيروزه هاي گرد نسبتاً درشت با رنگ خيلي روشن
  4- عربي: فيروزه هاي تخت داخل رگه براي ساختن مدال كه در عربستان مرغوب است با رنگ سير
  5- توفال رنگين: فيروزه عربي كه سنگ آن از بين رفته و خود رگه پايان است با رنگ سير
  6- توفال نيم رنگ: فيروزه عربي با رنگ روشن تر
  7- توفال سفيد: فيروزه عربي با رنگ خيلي روشن
  8- شجري: فيروزه هاي رگه دار كه از اجتماع چند دانه فيروزه در داخل سنگ پهلوي هم تشكيل شده است.
  9- نرم: دانه هاي خيلي كوچك فيروزه  منابع سايت جهاني فيروزه :

  1- مباني زمين شناسي اقتصادي- بعقوب پور، عبدالمجيد- نشر دانشگاهي تهران- 1366
  2- كاني شناسي در ايران قديم - زاوش، محمد- بنياد فرهنگ ايران-1348
  3- كاني شناسي غير سيليكايتها ( جلد اول)- منوچهر دانايي- دانشگاه مشهد. 1352
  4- شناخت مواد معدني- فياض، هاشم- زرعيان، سيروس- دانشگاه تهران1343
  5- گوهرها- ذكاء، يحيي - فرانكلين
  6- مطلع الشمس- محمد حسن خان صنيع الدوله
  7- گزارش سازمان زمين شناسي كشور
  8- نيشابور شهر فيروزه- گرايلي، فريدون - دانشگاه مشهد.

 6. تشکرها از این نوشته :


 7. #44
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  فيروزه ، عاملي براي محافظت از خود٬قدرت و لذت بردن اززندگي


  فيروزه در نزدقديميان ، گاهي اوقات نشانگر قدرت ، ثروت و مسئوليت مهم استفاده كنندگان آن بودهاست . يكي از فلاسفه قديم ايران(قزويني) نوشته است كه پوشيدن و استفاده از فيروزهدر تزئينات دست و نيز استفاده از آن در مهر كردن نامه ها باعث مي شود كه شخصاستفاده كننده هرگز فقير نشود.
  استفاده از نگين فيروزههمراه با رشته هايي از مرواريد در تزئين عمامه ها به منظور حفاظت از شخص و مصونيتاز چشم زخم و همچنين آرايش دادن خنجرها و زين اسبان و شتران با اين سنگ به منظورطلسم يكي ديگر از رسم ها و كاربردهاي متداول اين گوهر آسماني در نزد پيشينيان بودهاست .
  فيروزه در طي جنگهاي صليبي به اروپا راه يافت واز آن زمان با نام Turquios يعني سنگ تركي در ميان انگليسي زبانان شناخته شده . ساكنان قديمي نواحي جنوب مركز وشمال آمريكا نيز در دير باز فيروزه را مي شناختند و به خاطر رنگ و ويژگيهاي خاص اينگوهر از آن لذت مي بردند. آنها در تزئين ماسكهاي مراسم مذهبي خود از تكه هاي فيروزهاستفاده مي كردند . گروهي از بوميان شمال آمريكا حتي امروزه نيز بطور انحصاريجواهرات گرانقيمت و خاصي را كه داراي ارزش تجاري بالايي هستند توليد مي كنند. اينجواهرات تركيبي از فيروزه و نقره هستند و به ميزان بسيار محدود و كم توليد مي شوند. بوميان ياد شده بر اين باورند كه رنگ آبي فيروزه به كار رفته در اين جواهرات ميتواند ارتباط مستقيمي ميان آسمان و درياها برقرار كند.تبتي ها نيز در ماسم مذهبيخود از اين گوهر استفاده ميكنند. از ديگر باورهاي قديمي اين است كه فيروزه مي تواندسوار كاران را از خطر افتادن از روي اسب محافظت نمايد. جالب اينجاست كه بسياري ازكاركنان خطوط هوايي و هوانوردان امروزي نيز به پيروي از اين باور قديمي يك تكهفيروزه را به عنوان سنگ خوش شناسي هميشه همراه خود دارند.
  فيروزه بر اساس يك باور جهاني سنگ ماه دسامبر يا آذرماه بوده واستفادهازآن رابراي متولدين اين ماه خوش يمن٬وباعث خوش شناسي ميدانند. همچنين استفادهازاين گوهر در روز چهار شنبه نيز توصيه شده است. اروپاييان از حلقه هاي ساخته شدهاز فيروزه به عنوان هديه فراموش نشدني)forget-me-not gifts) استفاده ميكنند.

  رنگ آبي از مس ، رنگ سبز ازآهن

  فيروزه يك فسفات آلومينيومبا سختي حدود 6 مي باشد. با اين حال به طور قابل ملاحظه اي از كوارتز نرمتر است اينكاني به طور طبيعي در طيف وسيعي از رنگها٬ از آبي آسماني روشن تا سبز خاكستري يافتمي شود.
  فيروزه در مكانهايي بوجود مي آيد كه ميزان مسموجود در منطقه به ميزان بالايي باشد بر اثر تاثير محلولهاي سطحي مس دار بر رويسنگهاي غني از Al2O3 و غني ازفسفر ( فسفر بصورت آپاتيت در درون سنگهاي آذرين وجود دارد ) . فيروزه بوجوي مي آيدگاهي نيز بر اثر تاثير محلولهاي سطحي مس دار٬ بر روي فسيلهاي استخواني جانورانفيروزه به وجود مي آيد.
  فيروزه با رنگ آبي خوشرنگبهترين كيفيت راداراست وبسيار كمياب ميباشد ودر حاليكه رنگ سبز يا آبي كمرنگ كه ازارزش كمي برخوردار مي باشد فراواني بيشتري دارد. رنگ آبي فيروزه به خاطر وجود عنصرمس و رنگ سبز از عناصر آهن (Fe) يا كرم Cr)( بوجود مي آيد ، آنچه در اغلب فيروزه ها عموميت دارد وجود رگه يا رگچههايي سياه يا قهوه اي رنگ برجسته است كه مربوط به سنگ مادر تشكيل دهند فيروزه ميباشد .
  اين رگه ها گاه در طرحهاي منظم و غير منظم شكلمي گيرند كه در چنين حالتي به آن شبكه عنكبوتي (Spider web) و در اصطلاح بازار ايران به آن فيروزه شجري ميگويند. اگر اين طرح منظم و زيبا باشد باعث افزايش ارزش فيروزه خواهد شد در حاليكهاگر اين شبكه نامنظم و به صورت نقطه و لكه اي باشد از ارزش فيروزه خواهد كاست .
  كريستالهاي موجود در فيروزه اكثرا” بصورتميكروكريستالين بوده و تقريبا” با چشم غير مسلح قابل مشاهده نيستند . فيروزه اكثرابه صورت لايه يا رگچه و يا نودول ( شكل غده اي ) و نوگت (تكه اي ) در سنگهاي تيپآندزيتي يافت مي شود كشورهاي امريكا ، مكزيك ، فلسطين اشغالي ، افغانستان ، چينداراي منابع معدني فيروزه مي باشند. اما آنچه قابل توجه و مهم است اين است كهزيباترين و با كيفيت ترين نوع فيروزه با رنگ آبي آسماني بي نظير در شمال شرق ايراندر نزديكي شهرستان نيشابور يافت مي شود.
  فيروزه بهندرت به صورت تراش دار مي باشد اكثرا” بصورت برش كبوچان (Cabuchan)است همچنين برش بيد يا دانه تسبيحي (Bead) و برش فانتزي (Fancy) نيز كاني فيروزه برشداده مي شود.

  راههاي افزايش عمر فيروزه


  فيروزه ها جواهرات نسبتا” نرمي هستند و همچنينكاملا” حساس مي باشند بدين معني كه رنگ فيروزه مي تواند در طي استفاده از آن كم رنگشود. به همين دليل امروزه حتي براي فيروزه هايي با كيفيت عالي يك مرحله بهسازيtreatment) )شامل واكس زدندر نظر گرفته مي شود عمل واكس زدن به فيروزه باعث مي شود تا ضمن افزايش سختي و درنتيجه آن افزايش دوام كاني ، از محو شدن رنگ فيروزه به مرور زمان نيز جلوگيري شود. واكس فيروزه يك نوع رزين مصنوعي است كه در طي روشي خاص با فرو بردن فيروزه داخلرزين مورد نظر صورت مي گيرد. تقريبا” امروزه اكثر فيروزه ها با اين روش به سازي ميشوند و اين عمل حتي باعث افزايش قيمت و ارزش فيروزه مي شود.

 8. تشکرها از این نوشته :


 9. #45
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  بلور نمک :

  این سنگ دارای انرژی های بسیاری است که جهت درمان های زیر مفید است:
  درمان انواع درد ها همچون پا ،زانو ،مچ ، دست ، کمر درد که همراه با ورم و یا کبودی هستند
  درمان بیماری های ریوی ، آسم و سرفه
  انرژی زا و یا شفا بخش نمودن گیاهان و سنگ ها
  ایجاد آرامش در افراد و کاهش استرس ، اضطراب و عصبانیت مفید

  درمان انواع درد ها همچون پا ،زانو ،مچ ، دست ، کمر درد که همراه با ورم و یا کبودی هستند
  طریقه استفاده :
  مقداری بلور نمک را بر روی تعدادی برگ آلو به مدت ده دقیقه قرار دهید تا انرژی های مثبت و شفا بخش برگ ها نیز جذب شده وسپس بلور های نمک را بر روی محل درد به مدت بیست دقیقه بگذارید . در این مدت باید زیر نور آفتاب درازبکشید . این روش را روزی یک بار در هنگام ظهر تکرار کنید .
  توجه داشته باشید که بلور نمک بسیار حساس است و خیلی سریع انرژی های منفی محیط اطراف خویش را جذب می نماید . بنابراین می بایستی آنها را به دور از امواج منفی نگهداری نمایید . بلور نمک امواج منفی را از فاصله ی 5 متری حتی با وجود مانع جذب می کند . بهتر است همیشه قبل و بعد از استفاده از بلور های نمک ، آنها را مدتی زیر نور آفتاب قرار دهید تا امواج منفی خارج شوند .

  درمان بیماری های ریوی ، آسم و سرفه
  طریقه استفاده :
  مقدار بلور نمک را به مدت ده دقیقه زیر نور آفتاب داغ بگذارید . همچنین مقداری اسفنج را نیز به مدت پنج دقیقه در آفتاب قرار داده و سپس بلور نمک را بر روی اسفنج گذاشته و آنها را درون ظرفی که تعدادی از برگ های درختان : انجیر ، زردآلو ، شاه توت ، توت و مو قبلا در آن نهاده شده ، به مدت پنج دقیقه قرار دهید . سپس بلور نمک را بر روی چاکرای پنجم ( گلو ) به مدت ده دقیقه بگذارید . اکنون بلور نمک را دو باره داخل آن ظرف گذاشته و آنها را به مدت ده دقیقه در آفتاب قرار دهید . سپس بلور نمک را به مدت سه دقیقه داخل یک لیوان آب گذاشته و پس از آن بلور نمک را بر داشته و آب را میل کنید . توجه داشته باشید که تا دو ساعت نباید هیچ چیزی ( حتی آب ) بخورید این روش را روزی یک بار تکرار نموده و هرگز از بلور نمک مخصوص فرد دیگر استفاده نکنید . چرا که مدارات مغناطیسی اطراف بدن انسان ها با یکدیگر متفاوت بوده و مقداری از انرژی های منفی بیمار ممکن است به فرد دیگر انتقال یابد . بنا بر این هر فردی می با یست یک تکه بلور نمک مخصوص به خود داشته با شد .

  انرژی زا و یا شفا بخش نمودن گیاهان و سنگ ها
  طریقه استفاده :
  چنانچه یک قطعه بلور نمک را به مدت ده دقیقه در آفتاب گذاشته و سپس به مدت یک ساعت در کنار گیاه ، میوه و یا یک قطعه سنگ قرار دهید ، انرژی های مثبت و مفید موجود در بلورنمک به آن منتقل می گردد .
  توجه داشته باشید که قرار گرفتن بلور نمک در کنار میوه هایی همچون : سیب ، موز و هندوانه ، مقدار انرژی موجی آنها را تقویت می نماید . چنانچه مقداری از آن میوه را میل کنید ، علاوه بر کسب انرژی های مثبت و انرژی زا بودن ، با قرار دادن مقدار کمی از آن میوه بر روی چشم سوم خویش ، انرژی آن را نیز کاملا احساس خواهید نمود . این انرژی که از بلور نمک دریافت می شود ، فقط به مدت یک ساعت در میوه و یا جسم باقی می ماند و سپس نابود می شود .

  ایجاد آرامش در افراد و کاهش استرس ، اضطراب و عصبانیت
  طریقه استفاده:
  کا فیست یک قطعه بلور نمک را به مدت ده دقیقه بر روی چشم سوم خو یش قرار دهید .

  هاله نمک: نمک دارای هاله ای به صورت موجی بوده و دارای حدود 30 سانتی متر ارتفاع است که به رنگ های سرد مانند : سبز ، آبی ، یشمی ، فیروزه ای ، لا جوردی ، بنفش ، نیلی و ... می باشد .


  تو صیه ها :
  بهتر است خانم های باردار قبل از سه ماهگی به هیچ عنوان بلور نمک را لمس نکنند .
  بلور نمک باید فقط بر روی خاک قرار داشته و با اجسام دیگر و گیاهان حداقل 5 متر فاصله داشته باشد .

 10. تشکرها از این نوشته :


 11. #46
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  ریزه های شن:

  ریزه های شن از نیروها و انرژی های بسیار زیاد تشکیل شده است .
  داخل شن هایی که دارای دانه های ریز میباشند، انرژی شفابخشی وجود دارد که جهت درمان انواع دردهای ماهیچه ای و استخوانی مفید است.

  طریقه استفاده:
  مقداری شن ریز و خشک را به مدت پنج دقیقه زیرنور آفتاب قرار دهید تا نیروی آنها آزاد گردد. سپس آنها را بر روی محل درد بگذارید.

  نکته :
  انرژی ها می توانند توسط نیروهای اطراف و یا انرژی های درونی جسم،گیاه و ... مقدار کمبود انرژی خویش را جبران نمایند.
  برای مثال:هنگامی که شن با آب مخلوط می شود انرژی های آنها باهم ترکیب گشته و زمانی که آنها خشک میشوند انرژی فوق العاده ای را بوجود می آورند.

  توصیه ها:
  توصیه می شود از تماس نوزادان زیر 5 ماه با شن ها اکیدا" جلوگیری نمایید.

 12. تشکرها از این نوشته :


 13. #47
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  الماس بی رنگ :

  استفاده های مفید از انرژی های موجود در این سنگ شامل:
  آرامش بخشیدن
  کنترل سیستم های الکترونی بدن انسان های زمینی و رساندن انرژی های مثبت به آنها
  تقویت انرژی های مثبت


  آرامش بخشیدن
  این نوع انرژی فقط در الماس های تراش داده شده وجود دارد که بسیار ضعیف است

  طریقه استفاده :
  یک قطعه الماس تراش خورده را به مدت سی دقیقه در آفتاب گذاشته و سپس آن را بر روی چشم سوم خویش قرار دهید . استفاده از این روش در برخی از افراد منجر به خواب خواهد شد . همچنین استفاده از این روش توسط خانم های بار دار ، باعث آرامش مادر و جنین می شود .


  کنترل سیستم های الکترونی بدن انسان های زمینی و رساندن انرژی های مثبت به آنها

  طریقه استفاده :
  یک قطعه سنگ الماس تراش داده شده را به مدت سه دقیقه داخل آب جوش قرار داده تا بجوشد . بدین ترتیب انرژی های این نیرو آزاد گشته و به آب انتقال داده می شود . سپس ظرف را از روی حرارت برداشته و سنگ را نیز خارج نموده و بگذارید آب سرد شود و سپس روزی یک استکان از این آب پر انرژی بنوشید .


  تقویت انرژی های مثبت

  طریقه استفاده:
  چنانچه یک قطعه سنگ الماس تراش داده شده را به مدت ده دقیقه در فاصله ی ده سانتی متری چشم سوم خویش قرار دهید ، باعث تقویت انرژی های مثبت در بدن شما می شود.

  توصیه:
  الماس بی رنگ نتراشیده دارای نوعی انرژی است که جهت انسان ها مضر بوده و چنانچه انسان ها در کنار سنگ الماس نتراشیده و در آفتاب قرار گیرند ، دچار سر درد خواهند شد .

 14. تشکرها از این نوشته :


 15. #48
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  اوپال نتراشیده:


  این سنگ از قابلیت بسیار بسیار زیاد جهت استفاده ازانرژی های دست نیافته ی کیهان برخوردار می باشد.

  فوائد آن برای انسان شامل موارد زیر است:

  ایجاد حالت آرامش در فرد و تقویت انرژی بدن
  درمان بیماریهای نیروی خورشیدی و یا همان معده درد


  ایجاد حالت آرامش در فرد و تقویت انرژی بدن

  طریقه استفاده:
  یک قطعه سنگ اوپال نتراشیده را به مدت بیست دقیقه در آفتاب گذاشته و سپس آن را بر روی چشم سوم خویش قرار داده و به مدت پنج دقیقه آن را در جهت حرکت ساعت به نرمی حرکت دهید و به مدت پنج دقیقه نیز سنگ را ثابت نگهدارید. این روش را سه بار به طور متوالی تکرار کنید. این روش را که در حدود سی دقیقه طول می کشد، فقط در روزهای فرد انجام دهید.همچنین این سنگ را پس از هربار استفاده، مدتی درون آب سرد و سپس در آفتاب قرار داده تا انرژی های از دست داده شده جبران گردد.

  درمان بیماریهای نیروی خورشیدی و یا همان معده درد

  طریقه استفاده:
  یک قطعه سنگ اوپال نتراشیده را درون یک عدد ظرف محتوی مقداری آب و یا کمی شیر و مقداری عسل به مدت پانزده دقیقه جوشانده و پس از کمی سرد شدن ( ولرم باشد) و خارج نمودن سنگ، دوقاشق غذاخوری ناشتا در هنگام صبح میل نموده و یک ساعت قبل و بعد از مصرف آن، هیچ چیز مصرف نکنید. این روش را یک روز درمیان قبل از ساعت 9 صبح تکرار نمائید.

  همچنین قبل و بعد از هربار استفاده از سنگ، آن را به مدت پنج دقیقه درون مقداری آبجوش بگذارید و سپس سنگ را خارج نموده و داخل آب سرد و در آفتاب به مدت پانزده دقیقه قرار دهید.

  توصیه :
  با اينكه نيروي اين سنگ برای بالا بودن مقدار چربی خون مفید است و کمی در کاهش مقدار چربی موثر است، در عوض باعث ابتلا بیمار به دیابت می گردد. بنابراین روش آزاد نمودن آن بیان نمی شود زیرا مضرات آن بیشتر از فوایدش می باشد.

 16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما pareparvaz51 برای ارسال این پست سودمند:


 17. #49
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  کهربا:

  اثرات شفابخش کهربا شامل:
  مهارنمودن انرژی های اضافی و خارج کردن انرژی های منفی
  کسب انرژی های مثبت و ایجاد آرامش

  مهارنمودن انرژی های اضافی و خارج کردن انرژی های منفی :

  طریقه استفاده:
  دو قطعه سنگ کهربا( نوعی صمغ) را بر روی مچ دستهای فرد ( بر روی چاکراهای فرعی) به مدت بیست دقیقه قرار دهید تا انرژی های اضافی و منفی خارج گردند. این روش باعث درمان دردهای شدید این نواحی نیز می شود.

  کسب انرژی های مثبت و ایجاد آرامش :

  این سنگ دارای نیرویی بسیار ملایم و آرام بخش بوده و جهت کسب انرژی های مثبت و ایجاد آرامش کافیست این سنگ رابه مدت بیست دقیقه بر روی چشم سوم خویش قرار دهید. همچنین نیروی این سنگ جهت درمان تنگی نفس نوزادانبسیار موثر است.

  طریقه استفاده:
  یک قطعه سنگ کهربا را به مدت بیست دقیقه در آفتاب گذاشته و سپس آن را بر روی چشم سوم نوزاد ( 3 روزه الی 3 ماهه) قرار داده و فرد درمانگر ( یا یک فرد معمولی) به مدت ده دقیقه از طریق کف دست راست بر روی سنگ انرژی دهد و پس از انجام این عمل، به نوزاد تنفس مصنوعی بدهد. (چنین فردی باید کاملا" سالم بوده و هیچگونه اعتیاد ( مخصوصا" به سیگار) نداشته باشد و همچنین دهان خود را قبل از تنفس دادن ، ضدعفونی نماید.)
  روش فوق بایستی هردو الی سه روز یک بار تکرار گردد و ادامه آن نیز بستگی به بهبود بیماری دارد.همچنین اعمال فوق جهت نوزاد دختر می بایستی توسط یک خانم و جهت نوزاد پسر باید توسط یک آقا انجام شود چرا که امواج زن و مرد متفاوت بوده و تاثیرات آنها نیز متفاوت است.
  به طور کلی در کف دست های انسان های زمینی ( مخصوصا" کف دست راست) چاکرایی به نام « مرکز خورشدی » وجود دارد که با قرار گرفتن در هاله ی افراد دیگر شروع به فعالیت نموده و انرژی های مثبت و شفادهنده ارسال می نماید. چنانچه این سنگ نیز هنگام انرژی دادن حضور داشته باشد، انرژی های مثبت قوی تری ساطع می نماید.
  بطور کلی قراردادن سنگ کهربا بر روی چشم سوم موجب آزاد گشتن انرژی های آن و باعث آرامش و دریافت انرژی های مثبت می گردد.

 18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما pareparvaz51 برای ارسال این پست سودمند:


 19. #50
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  سنگها و جواهرات شفابخش

  «جسم و روح خود را از نیروهای بی نظیری که طبیعت به شما ارزانی داشته است محروم نسازید».

  از گذشته های بسیار دور انسانها علاقه فراوانی به استفاده از جواهرات و سنگها داشته اند و از آنها برای کسب قدرت ، ثروت ، موفقیت ، سلامتی و درمان بیماریها ، جلوگیری از حوادث ناخوشایند وخنثی کردن تأثیرات نامطلوب و منفی سیارات ، استفاده می کردند.
  روشن بینان ودرمانگران بزرگ نیز از خواص جواهرات آ گاه و دریافته بودندکه سنگها دارای خواص مغناطیسی و درمانی هستند.

  سنگها در طول میلیون ها سال در اعماق زمین پرورش یافته اند و روند پالایش و پاکسازی را در تاریکی و انزوا طی کرده اند . سنگها از عناصر مادر خاک بوجود آمده اند وقادرند ما را به انرژی غنی و مغذی خاک وصل کنند . آنها در طبیعی ترین و خالص ترین رنگهایشان حاصل نورند و انرژی کیهانی را منتقل می دهند ، آنها نیروهای آسمانی و زمین را جذب و هدایت می کنند و ساختار بلوریشان آنچه ارتباط ما و کیهان را برقرار می کند ، انعکاس می دهند و به همان نحو تأثیری هماهنگ کننده بر روی جسم و روان ما می گذارند . آنها مأموریت زیبا و با هدفی را در معالجه بیماریها و بهبود دردها به عهده دارند و این مأموریت را با قدرت ارتعاشات نوری که در خود دارند به خوبی به انجام می رسانند و بر روی سطوح هستی ما کار می کنند.

  روزگاران قدیم و جواهرات

  صحبت جواهرات از دوران کهن در میان آدمیان رواج داشته و کتابهای بسیاری در مورد آن از نویسندگان مشهور و نامی بر جای مانده است.در کتابهای قدیمی هندی ،چینی، فارسی و...داستانهای شگفت انگیزی در مورد جواهرات ،خواص وچگونگی پیدایش آنها وجود دارد.

  بشر قرنهاست سنگهایی را خوش یمن دانسته ودر افسانه ها آنها را مربوط به سحر و افسون ،طالع بینی ، شفابخشی و اعمال معنوی میداند. پادشاهان ، پاپها و رهبران مذهبی از جواهرآلا تی مانند یاقوت و الماس استفاده میکردند تا اقتدار شخصی شان افزایش یابد .

  پادشاهان و ملکه ها تاج های خود را با جواهرات و سنگهای قیمتی زینت میدادند وعقیده داشتند که هر سنگ خواص ویژه خود را دارد و زمانی که جواهرات را در تاج های خود به کار می بردند ، به غیر از قدرت و مال و مقام ، خود را در مقابل هر گونه بلا و بیماری بیمه می کردند و از انرژی های جواهرات برای بالا بردن نیروهای مثبت در اطراف سر خود ( چاکرای تاج ) استفاده می نمودند.

  پیامبران و بزرگان نیز از جواهرات و انگشتری ها استفاده می کردند که اغلب اسماء الهی بر روی آنها حک شده بود .

  در زمان حضرت سلیمان مردم از جواهرات استفاده می کردند و آ نها را ارج می نهادند . می گویند

  در کشتی حضرت نوح در تاریکی از جواهرات برای روشنایی استفاده می شده است .

  در مصر باستان نیز جواهرات برای کارهای مختلف تزیینی همچنین زینت لباس ها به کارمی رفته است.

  زنان روحانی مصری از خمیره سنگها لوازم آرایش تهیه می نمودند و برای رنگ آمیزی لب ها ، چشمها و صورت استفاده می کردند.

  هفت صد سال قبل از میلاد یونانیان ورومیان نیز از جواهرات برای زینت ومرهم زخم ها استفاده می کردند. « هرودوت » ،ارسطو و افلاطون درباره خواص سنگها مطالبی نوشته اند.

  در تبت ، چین و معابد « ازتک » ، «اینکا » و « مایاها » کاهنان ، با زحمت بسیار سنگ ها را با دست شکل می داده اند.

  در برخی از تمدن ها ، گردنبندهایی را به صورت تسبیح از سنگها می ساختند و از آنها برای رفع نگرانی و ایجاد آرامش استفاده می نمودند، امروزه نیز از این گردنبندهای تسبیح ماننداستفاده می شود.

  ایرانی ها برای کارهای گوناگون از سنگها استفاده میکردند و برای زینت و تاج پادشاهان ، جواهرات را به کار می بردند. در قرن چهاردهم میلادی مردم اسپانیا و ایتالیا با جواهرات زیادی خود را زینت می دادند واین امر به شکل یک مد در آن زمان رواجیافته بود.

  همچنین مسیحیان برای دوازده رسول،دوازده جواهر معین استفاده می کردند.

  مدارکی که از اولین نویسندگان مسیحیت به جا مانده است،نشان میدهد جواهراتی که کشیشان عالی رتبه بر روی حمایل سینه خود به کار می برده اند دارای قدرت های مغناطیسی فوق العاده مربوط به سیاره های حاکم بر سرنوشت بوده است و این جواهرات قادر بودند با زبان درخشش رنگ ،به سؤالات پاسخ گویند. آنها نور سنگها را به عنوان مظهری از روح در ماده می دیدند. در تبت و هند سنگهای جواهر را خرد کرده ، به صورت پودر در می آوردند و از آن قرص یا مرهم می ساختند. این روش درمانی هنوز در درمانگاه های هند متداول است.  انگشتر

  انگشتر در زمان های قدیم به عنوان نشانی از وفاداری و تعلق بوده است وهر بزرگ یا ثروتمندی طبق نشان وعلامتی که داشته ، انگشتری درست کرده و بر دست همسر یا همسران، غلامان و کنیزان خود می کرده است.

  اکثر پادشاهان و حتی هنرمندان نیز از انگشتر استفاده می کردند برایمثال ویلیام شکسپیر انگشتری به دست داشت که روی آّن حروف w.s کنده شده بود .

  بسیاری از افراد و پادشاهان انگشتر رابه عنوان هدیه و انعام به دوستان و زیردستان خود می دادند که گاهی این انگشتری ها بسیار گران قیمت بوده است .

  برخی برای درمان بیماری ها و همچنین حفاظت ،در زمانی به خصوص بر روی انگشتر، دعا و یا اسماء حک کرده وطبق اصولی در زمان مقرراز آن استفاده نموده و نتیجه مطلوب را به دست می آورند و برخی از ممالک وحشی انگشتر می یاختند وآن را به زهرآلوده می کردند ودر شکار از آن کمک می گرفتند.

  یکی از قدیمی ترین انگشترها که در حال حاضر نیز وجود دارد از یک سنگ سبز رنگ در ایران ساخته شده است که بر روی آن علاماتی وجوددارد و تاریخ ساخت آن را قبل از تاریخ مصر تخمین زده اند.

  یکی دیگر ازانگشترهای قدیمی از قبر یکی از فراعنه در اهرا م مصر پیدا شده که یک نمونه از آن نیز از زمان حضرت یوسف به جای مانده است . می گویند حضرت سلیمان انگشتری داشته اند که اسم اعظم « الله » تعالی بر آن حک شده بود. حضرت موسی و پیامبر اسلام و دوازده امام و دیگر بزرگان نیز انگشتر بر دست داشته اند که عبارات یا نامهای خداوند بر آن حک شده بود . برخی از بزرگان از انگشتر خود به عنوان مهر برای نامه هاوپیامهایخود استفادهمینمودند .

 20. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما pareparvaz51 برای ارسال این پست سودمند:


 21. #51
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  حتما" خيليها ميخوان بدونن بالاخره سنگهاي گران قيمت بهتره يا سنگهاي ارزان ؟ پس براي دانستن اين مطلب به متن زير مراجعه نماييد


  طبقه بندی جواهرات وسنگ ها

  سنگ ها در کیفیت ها و رنگ های مختلف مشاهد ه می شوند. بعضی ارزان قیمت و برخی گران هستند ، بعضی دارای تلألو و درخشش زیاد و برخی بدون تلألو هستند ، بعضی مفیدند و برخی مضر ، بعضی از آّنها فقط در یک رنگ مشاهده می شوند و برخی دیگر دارای رنگ های گوناگونی هستند . به طور کلی جواهرات و سنگ ها در دو زمینه طبی و ستاره شناسی کاربرد دارند که آنها را می توان به سه گروه طبقه بندی کرد:

  1- جواهرات قیمتی و درجه یک :

  که به علت کمیاب بودن و ظاهر زیبایشان برای زینت آلات بکار می روند و تعداد آنها 9 عدد و شامل یاقوت سرخ ، مروارید ، مرجان قرمز ، زمرد ، یاقوت زرد، الماس، یاقوت کبود ، الماس آمریکایی .... و چشم گربه است . هر چه از سنگ های گران تر و مرغوب تری استفاده کنیم به همان نسبت با نیروهای کیهانی قوی تری مجهز خواهیم شد و این اثرات را به اطراف خود انتشار خواهیم داد.

  2- جواهرات درجه دو :
  مانند یشم، سنگ ماه ، جید و ...

  3- سنگ های درجه سه :

  سنگ هایی هستند که نسبتاً به وفور یافت می شوند واز آنها در نمای ساختمانها ، ساختن ظروف و دیگر کارها استفاده میگردد.


  استفاده از سنگها وجواهرات درستاره شناسی


  طبق گفته روشن بینان و ستاره شناسان کهن ، اگر انسان سیاره حاکم بر تولدش را تقویت نماید از بیماریها در امان خواهد بود و شادمانی ، ثروت و برکت به او روی خواهد آورد.
  یکی از راههای قوی کردن سیاره حاکم ، به کار بردن و استفاده از جواهرا ت و سنگ های مربوط به آن سیاره است. در ستاره شناسی به افرادی که تحت تأثیر بداقبالی هایی قرار می گیرند ، توصیه می شود که از جواهرات مختلفی استفاده نمایند تا اثرات سیاره های منفی را خنثی کنند . تمام معدنی ها و گوهرها با تمام سیارات در ارتباط و هماهنگی اند و کسی که چنین جواهراتی را مورد استفاده قرار میدهد ، نیروی سیاره ای که با جواهر مربوطه در ارتباط است را به خود جلب می نماید . بنابراین اهمیت استفاده از سنگ های قیمتی به دلیل ایجاد هماهنگی با طیف های ستاره مربوط به تولد ماست. این اعتقاد در مردم اروپا و مغرب زمین هم وجود دارد و به آن « سنگ تولد » گفته می شود که برای هر برجی جواهری منسوب کرده و از آن استفاده می نمایند . همچنین برخی از سنگ ها یه بهتر شدن وضعیت های ضعیف در طالع ما کمک می کنند که باید ابتدا سیاره ای را که در نمودار تولد فرد ( چارت ستاره شناسی ) ضعیف است توسط ستاره شناس مشخص شود که این کار با مطالعه و بررسی علایم ومیزان نقصان درسیاره ، انجام میشود. این مطالعه و بررسی کار دقیقی است و فقط ستاره شناسان ماهر و متخصص می توانند بر اساس اطلاعات به دست آمده از نمودار تولد نوع سنگ را مشخص کنند. آنها با داشتن اطلاعات دقیق در زمینه زمان تولد ( سال ، ماه، روز ، ساعت ، دقیقه ) و محل تولد، نمودار ستاره شناسی فرد را تهیه می کنند.
  در ستاره شناسی وزن سنگی که توصیه می شود از اهمیت زیادی برخوردار است. ظاهراً ستاره شناسان می دانند که هر قیراط از یک جواهر ، دارای چندین میلیون یون است ، در نتیجه برای افراد مختلف بر اساس نمودار تولدشان جواهراتی را بر وزنهای گوناگون توصیه می نمایند.
  برای استفاده از سنگ های قیمتی ، انتخاب انگشتر نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا هر یک از انگشتان ، مستقیماً با قسمت خاصی از بدن در ارتباط هستند . مثلاً انگشت کوچک از نظر پزشکی ارتباط مستقیمی با پاها و دستگاه تولید مثل دارد . برای بیماریهای مربوط به این قسمتها باید سنگ مورد نظر را بر روی انگشت کوچک قرار داد . همچنین هر انگشت تحت نفوذ ستاره خاصی قرار دارد ، مثلاً انگشت کوچک تحت کنترل مستقیم سیاره مشتری است .

 22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما pareparvaz51 برای ارسال این پست سودمند:


 23. #52
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض


  استفاده از سنگ ها و جواهرات در طب و درمان

  بلورها جواهرات به گونه ای قابل توجه برای انرژی های شفابخش کاربرد دارند . بسیاری از درمانگرها از سنگ ها و بلورها برای ایجاد ارتعاشاتی که فرد برای تعدیل دوباره سیستم انرژی خود به آّن نیاز دارد ، استفاده می کنند .

  وقتی انرژی از بلور عبور می کند ، تقویت می شود و به سوی بخشی از بدن می رود که بیشتر از هر جا به تعادل دوباره احتیاج دارد.

  بلورها ( کریستالها ) به دلیل شکل ویژه هندسی شان می توانند به نمونه های انرژی ضربه آورند که علم به تازگی شروع به کشف آن کرده است. علم و فنون پر رمز و راز برای بلورها به دلیل دارا بودن قابلیت تقویت ، تمرکز ، انتقال و ذخیره انرژی شان ارزش بسیاری قائل است.

  بلورهای کوارتز برای پاک سازی چاکراهای مسدود بسیار مفید هستند .

  به طور کلی بلورها و جواهرآلات را می توان به عنوان وسایلی محافظ و بالا برنده حوزه انرژی بدن به کار برد .

  درمانگر ممکن است بلوری را در دست گیرد یا آن را دور گردن یا روی بدن فرد بيمار بگذارد . این کار حوزه انرژی قوی وموثری تولید می کند که باعث ارتعاش انرژی فرد در بسامدهایی دقیق و حساس تر می شود و انرژی های منفی و راکد را از سر راه بر می دارد .


  1- درمانگر بلور یا سنگ مناسب را روی مراکز انرژی بیمار قرار داده و انرژی را از آن عبور می دهد . هر مرکز انرژی چندین سنگ مختص به خود دارد ، این روش با قرار دادن سنگ مورد نیاز بر چاکرای مربوطه صورت می گیرد.

  2- همچنین درمانگر می تواند بلور را با امواج فکری خود شارژ کند .
  بلور به بیمار داده می شود که آن را نگاه دارد ، حتی در غیاب درمانگر نیز بلور ، انرژی شفابخش خود را انتقال می دهد.

  3- راه دیگر این است که درمانگر بلور را در دست بگیرد و با تجسم ، انرژی را به سوی بیمار بفرستد . بلورها امواج فکری شفابخش درمانگر را تقویت می کنند و برای بیمار انتشار می دهند.

  ما می توانیم با حمل سنگ و جواهرات در کیف خود نیز ارتعاشات سنگ ها را بخشی از زندگی روزمره مان قرار دهیم که در این صورت یک یا چند سنگ را با خاصیت هایی که می دانیم انتخاب می کنیم .

  همین طور می توانیم آنها را در جایی که اوقات بیشتری در آنجا می گذرانیم ، قرار دهیم

  جواهرات را می توان به صورت عصاره هایی که خاصیت های نیروزای خود را انتقال می دهند نیز به مصرف خوراکی رساند .

  درتمدن های باستان سنگ ها را به صورت پودر در می آوردند و از آّن به عنوان مرهمی برای درمان استفاده می کردند .

  آّب های تهیه شده از جواهرات نیز همواره مورد توجه و استفاده بوده اند . سنگ مورد نظر را می توان به مدت چند ساعت یا یک شب در یک ظرف آب قرار داد ،انرژی سنگ به آب منتقل می شود .

  کسانی که در مناطق پاک و طبیعی خارج از شهر زندگی می کنند می توانند برای کسب انرژی بیشتر ، آب وجواهر را در معرض نور خورشید قرار دهند .

  آب حاصله دارای قدرت درمان کننده نیرومندی است و بر روی سلامتی کل بدن اثر می گذارد.

  در قدیم گاه ظروفی را از سنگ های قیمتی تهیه می کردند و با نگاه داشتن آب در این ظروف ، عصاره های حیات بخشی را تهیه می نمودند.


  در تصوير زير جدول ارتباط جواهرات با مراکز انرژیرا خواهيد ديد :

  http://i39.*******.com/hrkbco.jpg

 24. تشکرها از این نوشته :


 25. #53
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  جواهر درمانی


  منظور از شفا بخش يا كريستال( كه به آن كريستال درماني يا جواهر درماني هم مي گويند.)
  كاربرد كريستالها و سنگ ها در درمان نگري است. خواص شفا بخش كريستال فيروزه هزاران سال كه شناخته شده است.
  اقوام كهن با اعتقاد به جادويي و مقدس بودن سنگ ها در كار بست آن ها براي محافظت.
  آرامش شفا بخشي و آينده بيني استاد برومند و با فرا گرفتن خواص شفابخش سنگ ها به آرامش فيزيكي ذهني عاطفي و معنوي دست خواهيد يافت.
  شايد توانايي هايتان افزايش يابد يا زندگي تان تغيير كند.
  دور شدن از استرس و نقش هاي پيرامون.
  سرشار كردن محيط كار و زندگي از آرامش.
  محافظت در مقابل انرژي هاي ناخواسته.
  افزايش قديت تمركز جذب و عشق و توانايي شفا بخشي و جوان شدن در ابعاد بدني ذهني روحي و تقويت قدرت ذهن خلاقيت و بروز ايده هاي جديد.


  افزايش انرژي و نيروي حيات خواص درماني فيروزه:

  اين سنگ خواص چار كراهاي، گلو و چشم سوم است اما از آن متعادل كردن همه چاركراها و باز كردن كانالها استفاده مي شود و براي پاك سازي چار كراهاي گلو موثر است و گلو و ريه، را صاف و نرك مي كند. همچنين به ارتباطات كلامي و نوشتاري قدرت مي بخشد. و در بيان احساس و اقعي ياري دهنده است فيروزه سنگ تعادل است و نارحتيهاي عصبي را برطرف مي كند قدرت جلوگيري از حمله رواني را دارد و در هبود سيستم عصبي درهم ريختگي هاي رواني موثر است.
  اگر تكه فيروزه در گردن يا انگشتري داشته باشيد از شما در مقابل انرژي هاي منفي و آلودگي محافظت مي كند. و هنگام سفر هاي هوايي حامي شماست گفته مي شود رنگ فيروزه هنگامي تغيير مي كند كه مي خواهد در مورد خطر يا بيماري هشدار دهد فيروزه شفا بخش معنوي و رواني و فيزيكي است و به ما كمك مي كند تا هنگام تجربه هاي معنوي به زمين متصل باشيم از فيروزه مي توان در كاهش در عضلاني و استخواني، نارحتي هاي پوستي و گوارشي و تنظيم فشار خون آسم و كاهش تب هاوالتهابات چشم نيز استفاده كرد.


  سنگ هاي آبي- سبز(آكوآمارين – فيروزه - كرايزكولا)

  آكوآمارين

  جواهر شفاف و درخشاني است كه سنگ صوفيان و انسان هاي با روح پاك است. انسان هايي كه همه چيز را مي بينند و حس مي كنند. رنگ آبي و سبز اين جواهر، مربوط به درياي كيهان و منعكس كننده اثرات نور خورشيد بر روي امواج است. اثرات آكوآمارين عميق و ملايم است. با اين همه با دوام بوده و روح را به طور عميقي تحت تاثير قرار مي دهد. آكوآمارين داراي اثرات متعادل كننده اي در سطوح مختلف است. تثبيت كننده ي احساسات ذهن و جسم فيزيكي است. اين سنگ به حفظ خلوص و معصوميت و نيز بدست آوردن روشني ديد، كمك مي كند. آكوآمارين به رفع دردهاي عصبي، اشكالات غدد و نارحتي هاي گردن آرواره ، گلو (حلق) و دندان كمك مي كند.


  سنگ هاي آبي ( سفاير آبي- لاجورد- توپاز آبي- سودالايت)

  سفاير آبي


  قدرت سفاير آبي بر پايه ي طيف هاي كه منتشر مي كند در رده رنگ آسمان و نور آبي بهشت ها، قرار گرفته است. از ميان تمام سنگ هاي آبي سفاير بالاترين نور را دارا است. اين جواهر كه ماده اي از كره خاكي است، توسط طيف هاي آبي تغيير يافته است و از خصوصيات آن، ايجاد روحانيت پاك سازي و شفا بخشي است. نور عميق و نافذ سفاير، طيف هاي خالص سر سپردگي و اخلاق را منتشر مي سازد و با ما از لايتنهاي بودن كيهاني، رموز برتر و حقيقت لايتنهاي سخن ميگويد. سفاير داراي قدرت تغيير است و روح ما را با قلمرو بالاتري، ترفيع مي دهد.
  از سفاير برا ي اجراي رموز برتر استفاده مي شده است. زيبايي مقدس سفاير الهام بخش اخالص مذهبي، اخلاص دروني و ايمان بوده است. سفاير آبي ابزار مهمي براي مديتيشن است كه توسط يوگي ها، درمان كننده ها و مقدسين مورد استفاده قرار گرفته است.
  سفاير آبي اثرات درمان كننده شفا بخشي زيادي را بر روي مركز گلو دارد. گلو مركز پاكي است. افكار و كلمات مي بايستي از اين محل بگذرند و پاكيزه شوند. گلو دروازه اي براي جنبه ي روحاني هستي ما، طبيعت مخلصانه و صوفيانه ماست. گلو معبري است كه قلب را به جريان فكر كردن مي پيوندد.
  اغلب ما گرفتگي هايي را در گلو داريم به دليل موانع قديمي كه به صورت كلمات بيان نشده اند، احتقان ها و گرفتگي هايي در گلو به وجود آمده است.
  براي اينكه بتوانيم مقاصد واقعي خود را متجلي سازيم، بايد به رفع گرفتگي در اين ناحيه بپردازيم، تا جريان انرژي در اين منطقه به راحتي انجام شود.
  چاكراي( گلو ) محل تماس ما با جهان آفرينش و اهميت فوق العاده اي را در بالا بردن آگاهي و افكار ما دراد. سفاير در رنگ هاي آبي متنوعي از آبي روشن تا لاجوردي مشاهده مي شود.
  رنگ هاي روشن تر روحيه سالم و واقع بيني را بوجود مي آورد و براي مديتيشن، مفيد هستند. سفاير روشن يا بيرنگ افكار تصفيه مي كنند. سفاير زرد افكار ناخالص را پاك مي كند.


  لاجورد


  داراي نور كدري از آبي سلطنتي تيره، كه مظهري از پهناوري روح بيكران بهشت ها است. در تمدن ها باستان، از قبيل آتلانتيس Atlantis ، مصر باستان، شرق و مكزيكو (آمريكاي مركزي و لاتين) لاجورد، سنگ مقدسي بوده است.
  اين جواهر مظهر روشني ذهن است و به اين جهت تاريخچه ي مهمي دارد.
  در مصر باستان گاهي، دانش هاي محرمانه را بر روي لاجورد، به صورت طلسم، حكاكي مي كردند. لاجورد سنگ مهمي در بنياد زمين است. زيرا بيان گر نور مطلق است. اين سنگ بيان كننده عشق و زيبايي و هم آهنگ كننده ي درون و برون است.
  ليپيس لازولي، جواهر مديتيشن، و تفكر است و الهام بخش ما به سوي روح جاودانه است بايد كه در يابيم كه عشق، جاودانگي و خداوند، هر سه يكي هستند.
  انواعي از اين جواهر كه داراي درخشش عميق بوده و در الوان آبي درخشان هستند، ار همه مفيد هستند.
  گنجيدگي هاي الوان شبار ها و خطوط طلايي، كه نشان دهنده ي اصالت لاجورد هستند، برق خاص و انرژي مثبت و استثنايي به سنگ مي دهند.
  اگر لاجورد را بر روي بدن قرار دهند، داراي قدرت شفابخش درمان كننده و تصفيه كننده زيادي است.
  طيف هاي آبي تيره ي ليپيس لازولي، در عقده ها، گره ها و گرفتگي ها ي گلو نفوذ مي كند و موجب آزاد شدن اين گرفتگي ها شده و راه را براي جريان يافتن حرف هاي مقدس باز مي كند.
  جهت ابراز وجود و ارائه واقعي خود، ضروري است تا افكار و احساسات را كه مانع راه ما هستند، آزاد كنيم. سخن گفتن بالاترين قدرت انسان است و خدا انسان را ناطق آفريد. آهنگ صداي ما، نشان دهنده ي پيشرفت تكاملي ما هستند.
  طيف خنك كننده ليپيس لازولي، كمك زيادي براي رفع التهابات و تورم گلو مي باشد. در اينجا لازم است كه قانون ضديت ها را يادآوري كنيم. وقتي چيزي قرمز و مشتعل مي شود، بايستي از آبي كه خنك كننده است استفاده كنيم و برعكس، در موارد ضعف، كمبود انرژي و در فصول سرد، بايستي از قرمز كه تهييج كننده، گرما بخش و حيات خويش است استفاده كنيم.


  توپازآبي

  جواهر نيمه شفاف درخشان و زيبايي است. طيف الكتريكي و آبي روشن توپاز، خنك كننده، آرام بخش و الهام بخش است.
  قدرت افسونگر توپاز آبي در خصوصيات مغناطيسي قوي آن نهفته است كه مشابه خصوصيات تورمالي و كهربا نفوذ كننده و دريافت كننده است.
  پيام جاودانگي همراه با قدرت الكتريكي توپاز آبي را جواهر بسيار قوي ساخته است. نور درخشان صفا و روشني خلوص و جستجو گري براي معنويت و روحانيت از خصوصيات توپاز آبي است.
  توپازآبي تميز كننده و تصفيه كننده ي قابل ملاحظه اي است و مي تواند بر روي گلو و براي اعصاب مورد استفاده قرار گيرد.
  استفاده از توپازآبي داراي فوايد فوق العاده اي براي هنرمندان خلاق است و اين افراد مي تواند قبل از شروع هر كار جديد، با طيف هاي الهام بخش توپازآبي خود را مجهز كنند.


  سودالايت

  سنگ آبي تيره اي است كه تكامل خود را ادامه مي دهد. مشابه لاجورد است. ولي كارايي آن كمتر است. سودالايت كدرتر از آن است كه به عنوان سنگ انعكاسي با مديتيشن در نظر گرفته شود. از سودالايت، به عنوان جواهر استفاده مي شود و اشال مختلفي را با آن مي سازند.
  در صورتيكه سودالايت را به همراه سنگ ديگري كه داراي همان ارتعاشات آبي است به كار ببريد، قدرت آن تشديد مي شود.
  سودالايت را براي كمك به متعادل كردن غددي كه كنترل متابوليسم را به عهده دارند به كار مي برند.
  قيمت سودالايت مناسب تر است و در صورت عدم توانايي براي خريد لاجورد كه گرانتر است مي توان از سودالايت به عنوان سنگ كمكي براي كاربر روي چاكراي گلو استفاده كرد.

 26. تشکرها از این نوشته :


 27. #54
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  کریستالها

  همان طور که در پست قبل ذکر شد شکل دیگر درمان با سنگ ها شامل بکارگیری کریستال برای تمام چاکراهاست . از آنجایی که نور سفید خالص سنگ کریستال دارای انرژی نهفته هفت طیف رنگ است و با هر هفت چاکرا مطابقت می کند ، بنابراین کریستال هر هفت چاکرا فعال و کل سیستم انرژی را هماهنگ می کند .

  شبکه کریستالی ساختاری از کریستال فعال شده است که تقویت کنندگان انرژی اند ، آنها می توانند شارژ شده ، طبق خواسته ما برنامه ریزی شوند .
  شفابخشان بومی آمریکا ، استرالیا و سرخپوستان آمریکای جنوبی همگی بلورهای « کوارتز » را قوی تر از هر بلوری می دانستند .

  « کریستال کوارتز شفاف » یا « درّ کوهی » انواع مختلفی دارد که هر یک ، انرژی و فواید شفابخش مخصوص به خود را دارند .

  اصل بلورهای کوارتز از سیلیس است و انرژی پایدار و ارتعاش دقیق و مرتبی دارد.

  خواص کریستال های کوارتز به دلیل ساختمان ، آرایش اتمی دقیق، رشد و کشش آن از عمق زمین به سوی نور است .

  این ساختارهای یکدست در برابر طیف گسترده انرژی هایی مانند صوت ، نور ، گرما و حتی امواج فکری واکنش نشان می دهند.

  وقتی چنین انرژی هایی به سوی کریستال ها هدایت شود، ساختمان مولکولی آن دچار نوسان می شود تا بسامد ارتعاشی ویژه ای را تولید کند .

  کریستال کوارتز به عنوان دریافت کننده و انتقال دهنده انرژی عمل می کند وخود را با ارتعاشات انسان هماهنگ ساخته ، هاله فرد را متعادل می نماید .
  کریستال ها گرایش به نزدیکی با روح انسان را دارند و با او اتصال روحی برقرار می کنند .

  هر چه رأس کریستال کوارتز تیزتر با شد ، نیروی درمان کننده آن کامل تر است که از این رِأس به عنوان اشعه لیزر استفاده می شود . عبور یون ها از ورای ساختمان مولکولی کریستال ها موجب می شود تا آنها در پاک کردن انرژی های منفی از هاله افراد ، استفاده شوند .

  همچنین بلور کوارتز به عنوان درمان کننده جسم و تغییر دهنده روان کاربرد دارد . با قرار دادن کریستال کوارتز بر روی بدن ، گره هایی که مانع از جریان انرژی شده اند ، باز می شوند.

  بلورها حس ششم راتقویت کرده و کمک می کنند تا نور را در تاریکی تشخیص دهیم و چراغ خود باشیم . از آنجایی که کوارتز سمبلی از خود بزرگ است ، برقرار کردن تماس با آن کمک می کند که با خود بزرگ درونی در ارتباط باشیم . کریستال کوارتز چشم سوم و قدرت دید را تقویت می نماید .

  کوارتز بلورین

  در بین تمدن های باستانی یکی از مقدس ترین سنگ ها به شمار می رفته است .

  در آتلانتیس و لموریا کریستال کوارتز به عنوان ابزار بسیار پیشرفته به کار می رفته و این به دلیل خلوص پرتوی نوری و قدرت انتقال ماورای صوت آّن بوده است .

  در مصر باستان از کریستال کوارتز در ساختن اهرام استفاده می شده است تا قدرت نور را به خود جذب نماید . مصری ها به اهمیت شکل و ساختمان مثلثی کوارتز کاملا واقف بوده اند .

  سرخپوستان آمریکایی نیز کریستال را بسیار مقدس شمرده و آن را بیانگر روشنایی در زمین می دانند .

  در بعضی از قبایل سرخپوستی ناف نوزاد را با کوارتز می برند زیرا معتقدند که به این وسیله از لحظه تولد ، ارتباطی بین کودک با زمین و نور آغاز می گردد . ماه کامل زمان مناسبی برای انجام مراسم با کریستال است .

  سرخپوستان آمریکایی هنگامی که ماه کامل بالا می آید ، به بالای تپه ای می روند و کریستال را همراه خود می برند و مراسمی را همراه سرودهای مقدس اجرا می کنند . وقتی کریستال ها با نور وقدرت ماه شارژ شد امواج شفابخش آن را به سوی خود و افرادی که همراهشان هستند، متوجه می سازند . آنها برای حمل کریستال ها آن را در تکه ای از پارچه نخی یا ابریشمی می پوشانند .

  تبتی ها از کوارتز به طور مشابه و با احترام زیادی استفاده می کنند . سرخپوستان و تبتی ها به مقدس بودن خاک و سنگ ها و قدرت موجود در آنها معتقدند ، بدین جهت آنها اغلب کریستال را برای محافظت و ایجاد روشنایی بر روی بدن خود حمل می نمایند .

  در آفریقا به طور سنتی کیسه ای با خود حمل می کنند و در آن ، کریستالی را به عنوان مظهر روشنایی و آب قرار می دهند .

  در خاور دور کشیش ها لبه های خشن کریستال را می بریدند و طی سالها آنها را به صورت کروی در می آوردند و بعد از صیقل ، آن را برای مراسم مذهبی آماده می نمودند .

  اروپاییان نیز طی جنگ جهانی ، از کریستال کوارتز به عنوان وسیله تقویت صوت استفاده می کردند .

  ایرلندی ها نیز معتقد بودند که به وسیله کریستال می توانند جواب های مساعدی را از ارواح طبیعت دریافت کنند .

  کریستال کوارتز را می توان در کوهها و صخره ها یافت و علاوه بر مصارف درمانی در زمینه های علمی و صنعتی نیز کاربرد دارد. درمان به کمک کریستال ها به روش های گوناگونی صورت می گیرد از جمله قرار دادن بلور بر روی بدن ، ماساژ بدن به کمک کریستال ها ، مدیتیشن با کریستال و ...

 28. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما pareparvaz51 برای ارسال این پست سودمند:


 29. #55
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  برنامه ریزی کریستال ها

  درافسانه ها آمده است که کریستال ها وجود دارند تا رموز کائنات را در خود نگاه دارند . ساکنان سرزمين گمشده ي آتلانتیس و بومیان ماداگاسکار در هنر برنامه ریزی کریستال ها متبحر بوده اند و از آنها به عنوان وسایل آموزشی و کتابخانه استفاده می کردند . آنها بلورها را با اسرار کهن همچون منشأ روح و نژاد بشر برنامه ریزی می کردند و برخی از آنها را پنهان کرده اند تا نسل های آینده آنها راپیدا کنند .
  در دهه 1920 جمجمه ای بلورین در خرابه های معبد مایاهای باستان درجنگل « هاندوریان » پیدا شده است و بعد از آن نیز تعداد بیشتری پیدا شدند که هر یک پر از اطلاعات سرّی درباره کائنات هستند و در زمان مناسب حافظه برنامه ریزی شده آنها در دسترس قرار گرفته و اطلاعات موجود درآن به نفع بشر مورد استفاده قرار می گیرد .

  حتما" قبل از استفاده از سنگها و جواهرات متن زير رو به دقت بخونيد .

  توصیه ها و تذکرات

  1- برای انتخاب و استفاده از سنگ مناسب باید حتماً به متخصص مراجعه وبا او مشورت کرد .
  2- همان طور که بلورها رامی توان با انرژی های مثبت و سودمند برنامه ریزی کرد ، می توان با انرژی های منفی و مضر نیز برنامه ریزی نمود . بنابراین بسیار مهم است که در راههای درست از آ نها استفاده شود .

  3- برای درمان باید از بهترین کیفیت سنگها استفاده کرد . هر چقدر جواهرات شفاف تر و خالص تر باشند ، انرژی که از آنها ساطع و در درون شما فعال می شود شفاف تر و خالص تر است . بنابراین نسبت به کیفیت و اصل بودن آنها هوشیار وآگاه باشید .

  4- به یاد داشته باشید که هر گاه به چیزی توجه و محبت داشته باشید ، خودتان را بر روی هدیه ای که به شما داده می شود گشوده اید . بنابراین با سنگ ها با عشق واحترام رفتار کنید ، از موهبت هایشان سپاسگزاری کنید و آنها را در جایی قرار دهید که چشم و دلتان را روشنایی بخشند .

  5- اگر از سنگ ها بر روی انگشت خود استفاده می نمایید توجه کنید که طوری بر روی انگشتر تعبیه شده باشند که پوست شما را مستقیماً لمس نمایند زیرا به این ترتیب قدرت بیشتری به شما منتقل می شود .

  6- برخی از سنگ ها باید تراش خورده و صیقلی شوند تا اثرات خود را ظاهر سازند مانند یاقوت کبود و برخی دیگر به شکل خام بهترین اثررا میگذارند . مانند آمتیست .

  7- می توانید به جای سنگ های گران قیمت از سنگ های نیمه گران استفاده نمایید که همان خواص را دارند و می توانند جانشین جواهرات نادر و گران قیمت شوند . با این حال باید توجه کرد که جواهرات گرانبها مانند الماس ، یاقوت و... دارای اثرات و خصوصیات بی نظیری هستند .

  8- یاقوت سرخ ، یاقوت کبود و چشم گربه از جواهراتی هستند که باید در استفاده از آنها احتیاط کرد و بدون توصیه متخصص از به کارگیری آنها خودداری نمود . استفاده مکرر از چشم گربه به خصوص در تابستان با وزن بیش از چهار قیراط ممکن است نتایج منفی ای به بار آورد و باعث خونریزی در بینی ، چشم و گوش شود . همچنین یاقوت کبود بسیار سرد است و نباید از وزن زیاد از آن استفاده شود .

  9- اگر در درمان از کریستالی استفاده می کنید که آن را برنامه ریزی کرده اید نباید به دیگران اجازه دهید که به آن دست بزنند و اگر از کریستال خود هراز گاهی استفاده می کنید بهتر است آن را در یک پارچه ابریشمی بپیچید تا از هرز انرژی برنامه ریزی شده ، در کریستال جلوگیریشود.

  10- تمیز کردن و آماده نمودن سنگ ها قبل از استفاده :

  وقتی سنگی را می خرید یا هدیه می گیرید ممکن است ممکن است سفر طولانی را طی کرده باشد . بنابراین باید قبل از استفاده برای بار اول کاملاً پاک سازی شود و از انرژی های ارتعاشی قبلی پاک گردد تا به خوبی بتواند انجام وظیفه کند . ازآنجایی که کریستال ها با تصورات و قصدهای منفی هم برنامه ریزی می شوند ، این امر بسیار حائز اهمیت است . بهتر است جواهرات را از جایی مطمئن بخریم یا شخصاً سفارش دهیم . بیشتر آنها باید گه گاه تمیز شوند تا قدرت آنها حفظ شود . راه های متعددی برای پاک کردن سنگ ها از انرژی های نامطلوب وجود دارد:

  پاک کردن سنگ ها در آب:گوهرها را می توان به مدت چند ساعت در آب روان مانند آب رودخانه ، چشمه و دریا قرار داد و یا آنها را در مخلوطی از آب و نمک دریا گذاشت.

  پاک سازی توسط خاک :
  می توان سنگ را برای پاک شدن در خاک قرار داد و روی آن را پوشاند تا مدت یک شب در آنجا بماند سپس آن را بیرون آورده بعد از شستشو با آب آن را مورد استفاده قرار داد .

  زدودن امواج منفی با آتش :
  سنگ را روی یک شعله شمع قرار داد تا پاک شود . بومیان آفریقا وآمریکا برای پاک کردن سنگ ، مریم گلی و سرو آزاد را می سوزانند و جواهرات را روی آن می گیرند .

  پاک کردن سنگ ها توسط نور ماه :
  جواهرات را می توان زیر نور ماه کامل قرار داد تا پاک و شارژ شوند .


  راه های دیگری نیز برای پاک سازی وجود دارند که سنگ مورد نظر را در ظرف آبی قرار می دهند که در آن عصاره برخی گیاهان مانند گل پونه ،بومادران ، گل سرخ یا شکوفه سیب و ... ریخته شده باشد . این روش هر نوع انرژی منفی ذخیره شده را تمیز می کند و امواج مثبت آن گیاه را ، به سنگ منتقل می نماید .

  11- برای استفاده از سنگ ها باید از مناسب بودن قدرت آنها اطمینان حاصل کنید .

  چنانچه سنگ بیش از حد قدرتمند باشد ، موجب افزایش ارتعاشات هاله می شود و در نهایت حوزه را از انرژی تخلیه می کند ، زیرا در این شرایط سرعت سوخت و ساز انرژی در هاله شما برای هماهنگ شدن با ارتعاشات تولید شده توسط سنگ ، قدرت کافی راندارد. بدین معنا که شما قادر نیستید انرژی را به اندازه کافی در هاله خود ذخیره کنید تا با ارتعاشات برتر هماهنگ گردد، در نتیجه انرژی خود را از دست می دهید .

  ولی اگر سنگی را برگزینید که کمی از حوزه شما قوی تر باشد ، انرژی شما افزایش خواهد یافت و اگر سنگی را انتخاب کنید که ارتعاشات آن ازحوزه انرژی شما کمتر باشد ، نیرویی معکوس بر حوزه انرژی شما وارد خواهد آمد که به کاهش ارتعاشات منجر خواهد شد . باید اثرات هر سنگ را بر حوزه انرژی خود بشناسید .

  هنگامی که بر اثر مرور زمان قوی تر شدید ، خواهید توانست سنگ های قوی تری را مورد استفاده قرار دهید . به علاوه در دوره های مختلف زندگی خود به سنگ های گوناگونی نیاز خواهید داشت که این به شرایط بستگی دارد .
  تعلیمی که جید به انسان می دهد ، پیامی هماهنگ و جهانی است. کنفوسیون در این باب می گردد :
  انسان های هنرمند شکل های مختلف معنویت را در جید دیده اند :

  تیزهوشی : جید تیز وبرّاست .
  استحکام : جید سخت، محکم و قوی است .
  مهربانی : جید نرم و صاف است .
  فروتنی : جید به طرف زمین و خاک معلق است .
  درستی وصداقت : لکه هایی در جید به چشم می خورد که پنهان نیست و زیبایی آن را افزون می کند .
  موزون: از برخورد جید به یکدیگر طنین خوش آهنگی به گوش می رسد.
  تلألو و درخشندگی : انوار جید مانند بهشت ، و طیف آن ( که در کوهها وآب است ) از خاک است .

  به طور خلاصه سنگ ها حوزه های قوی انرژی را ایجاد می کنند و به ما امکان می دهند تا با انرژی آنها خود را شارژ نماییم . استعدادهای ما را فعال می سازند ، موجب آرامش و را حتی ما می شوند ، ما را درمان می کنند ، موجب بیداری روحی ما می شوند و پاسخ گویی ما را در مقابل ادراکات افزایش میدهند و از طریق خلوص و هدایت انوارشان ما را متعادل می سازند .
  لایه هایی که در طی هزاران سال بر روی هم تشکیل شده اند بیانگر این نکته اند که زندگی در تغییر است و پدیده تکامل ، قانون کیهانی است . سنگ ها بر اثر حرارت وفشار متبلور شده اند و قدرت خویش را از سیاره های مختلف ، تحت اثر طیف های رنگی گوناگون به دست آورده اند . هر سنگی با طیف رنگی خاصی هماهنگ گشته و کار به خصوص و هدف خاصی را برای خدمت دارد . تشکیل سنگ ها پدیده مقدسی است که حتی برای دانشمندانی که می کوشند تا این پدیده را بیان کنند ، هنوز به صورت راز ورمز باقی مانده است . آنها ستاره های زمینی هستند که در آنها کیفیت های شفافیت و نور موجود است . بنابراین با نورها ورنگ های مختلف در کنار هم قرار می گیرند و به تلألو در می آیند تا به ما وحدت را بیاموزند . آنها پیامها و ناگفته های بسیاری را برای تعلیم دادند در خود دارند . ولی متأسفانه ، افراد دانا و خردمند قدیم تدرجاَ جای خود را به افرا د کم دانش دادند ، و رموز به فراموشی سپرده یا کنار گذاشته شدند . اما هنوز سنگ ها ، زیبایی و خواص خود را حفظ کرده ولی سخن گفتن را متوقف ساخته اند ، زیرا ما شنیدن را متوقف ساخته ایم . سنگ ها خاموش نشسته اند و در انتظارند تا بشر مجدداً رسالت آنها را به یاد آورد .

 30. تشکرها از این نوشته :


 31. #56
  Razak آواتار ها
  Razak آفلاين است همکار قدیمی تالار هنر
  تاریخ عضویت
  Jul 2008
  سن کاربر
  14/2/1364
  نوشته ها
  3,399
  تشکر
  13,843
  تشکر شده 9,603 بار در 5,456 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  سنگها


  هيلد گارد بعنوان دهمين فرزند از يک خانواده آلماني دراوايل قرن يازدم متولد گرديد وي بيشتر سالهاي عمر خود را در صومعه گذراند ودر اوخر عمرش نيز رئيس صومعه بود.......
  شايد زندگي در صومعه سبب گمنام ماندن اين بانوي دانشمند شده باشد او تقريبا به تمام علوم زمان خود مسلط بود وي طبيبي حاذق و ستاره شناس بزگي بود همچنين عارف وشاعر برجسته اي نيز بود. حاصل زحمات هيلد چندين کتاب مهم است که معروفترين کتابش فيزيکا نام دارد-معدودي از پزشکان وي را بخاطر درمان بيماري گال مي شناسند و لي عموم مردم از اين بانوي نابغه و پرتلاش بيخبرند.يادش گرامي باد
  يکي از کارهاي معروف هيلد گارداستفاده از سنگهايي نه چندان قيمتي براي درمان بيماريها بود
  امروزه علم فيزيک ثابت کرده است که سنگها ميتوانند ارتعاشاتي را به سوي بيمار گسيل کنند که اگر تشخيص بيماري درست باشدمتناسب با آن ميتوان سنگ مورد نظر را بکار برد بعنوان مثال ميتوان از يشم را براي درمان مشکلات قلبي -و افزايش حافظه استفاده نمود
  يونانيان باستان نيز به قدرت شفابخش سنگهاي مغناطيسي اعتقاد داشتند .امروزه نيز بعنوان علم مگنت تراپي از وسايل مغناطيسي استغاده ميشود که معمولا براي تسکين درد بکار ميروند. معمولا آهن ربا را به مدت ? دقيقه در محل درد ميبندند و حدود يک ماه اينکار را تکرار ميکنند براي بيخوابي هم بالشتک مغناطيسي پيشنهاد ميشود. ميدان مغناطيسي ناشي ااز اين آهن ربا بسيار ناچيز است بخصوص اينکه در ام آر آي ميدان ???? گوس هيچ ضرري براي بدن ندارد

  سنگهاي مناسب متولدين ماهها
  فروردين: عقيق(ازبين برنده انرژي منفي)- ياقوت(افزايش اعتماد بنفس و سلامت خون)
  ارديبهشت:زمرد( درمان ناراحتي قلبي و افزايش حافظه و تقويت چشم - عقيق)
  خرداد :سيترين -کريستال تير: عقيق - زمرد
  مرداد: الماس- در کوهي شهريور: عقيق
  مهر:يشم( تقويت حافظه و ضد اظطراب و درمان ناراحتي قلبي - اوپال(براي ورم معده و روده -
  درمان ناراحتي قلبي و از بين برنده افسردگي)
  آبان: آمتيست - گارنت آذر: فيروزه(صافي گلو وريه- بهبود آسم- افزايش قدرت کلامي)
  دي: عقيق خزه اي بهمن : يشم و فيروزه اسفند : اوپال -مرجان (انرژي زا )
  پری كوچك غمگينی را مي شناسم كه در اقيانوسی مسكن دارد
  و دلش را در يك نی لبك چوبين می نوازد آرام آرام
  پری كوچك غمگينی كه شب از يك بوسه می ميرد
  و سحرگاه از يك بوسه به دنيا خواهد آمد.

 32. تشکرها از این نوشته :


 33. #57
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  تاریخچه سنگ درمانی

  سنگ درمانی که از دیرباز در زمره درمانهای طبیعی بوده، امروزه تحت نام (gem therapy) به عنوان یکی از رشته های طب مکمل معرفی و طبقه بندی می شود.
  استفاده از خواص درمانی سنگهای نیمه قیمتی گوهرها بر خلاف استقبال گسترده مردم جهان طی سالهای اخیر، موضوع جدیدی نیست، بلکه هزاران سال قدمت دارد.

  شواهد کاربرد سنگهای طبیعی برای درمان بیماریهای مختلف در قدیمی ترین تمدنهای بشری به چشم می خورد. بر اساس این شواهد، در طول تاریخ از سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی برای مقاصد درمانی، محافظت افراد در برابر بلایای طبیعی و تاثیرات نامطلوب محیطی استفاده می شده است.

  قدیمی ترین گزارشها در مورد خواص درمانی گوهرها به هزاره 4 پیش از میلاد باز می گردد. چنین به نظر می رسد که کتیبه های سومری و متون علوم ودایی مربوط به هند باستان، کهن ترین آثار بر جای مانده از این دانش قدیمی می باشند.

  در طب سنتی هند (آیورادا) دستورات دقیقی در مورد تهیه پودر، خمیر و الگریز با سنگهای شفا بخش وجود دارد. متون و دستورات این طب تا به امروز حفظ شده و توسط پزشکان آن در سراسر دنیا و بخصوص در آمریکا، اروپا و هند بکار گرفته می شود.

  در چین باستان نیز درمانگران از خواص ارتعاشی سنگها آگاه بوده اند. کتاب امپراطور زرد (حدود 500 سال قبل) که توسط پی یو نگاشته شده دارای توضیحات فراوانی در مورد گوهرها و تاثیر آنها بر بدن انسان است. امروزه نیز کشور چین یکی از بزرگترین عرضه کنندگان گوهرها و سنگهای شفابخش در سراسر دنیاست.

  ارسطو فیلسوف مشهور یونانی نیز از قدرت ویژه و منحصر به فرد سنگهای شفابخش صحبت کرده است.

  رومیان نیز تحت تاثیر آموزه های یونان و سایر تمدنهای باستانی، همواره سنگهای صیقل داده شده را برای رفع بیماری و بدشانسی با خود حمل کرده و در جنگ ها در زره و سپر و شمشیر خود از آنها استفاده می کردند.

  در دین مبارک اسلام نیز استفاده از انگشتر با نگین عقیق، فیروزه و سنگ خورشید به مومنین توصیه شده و با استناد به کتب دینی، ائمه اطهار غالبا نگین انگشتری بر دست داشته اند.

  دانشمندان ایرانی در دوره پس از اسلام نیز توجه و عنایت ویژه ای به گوهرها و سنگهای شفا بخش داشته اند که از این میان می توان به صباح بن عمران از جواهرشناسان عهد هارون الرشید خلیفه عباسی و عطاربن محمد، منجم و مولف کتاب منافع الاحجار اشاره نمود.

  ابن سینا حکیم عالیقدر پارسی نیز، در درمان تمایل به خودکشی از سیترین استفاده می کرده است.

  شاید به جرات بتوان گفت پرارزشترین و مهمترین کتب گوهرشناسی ایران کتاب :

  الجماهر فی الجواهر تالیف ابوریحان بیرونی به زبان عربی
  و رساله تنسوخنامه ایلخانی معروف به رساله جوهریه تالیف خواجه نصیر الدین طوسی به زبان فارسی است.
  تنسوخنامه ایلخانی که در عهد پادشاهی هلاکوخان و به امر او توسط خواجه نصیرالدین طوسی به رشته تحریر در آمده است، شامل منافع و خواص و صفات گوهرها و سنگهای بیش بها است.


  یک درمانگر زن مشهور به نام هلیدگارد ، در قرن دوازدهم میلادی (اروپای قرون وسطی) در کتاب معروف خود به نام فیزیکا به طور مفصل به توضیح خواص درمانی سنگهای نیمه قیمتی پرداخته است.

  یکی از این درمانهای طبیعی شامل قرار دادن سنگهای خاص بر روی نقاطی از بدن و نوشیدن آب از ظرفی بوده که سنگهای شفابخش به مدت یک شبانه روز در آن قرار داده شده باشد.

  چارسلسوس، پرآوازه ترین پزشک اروپا در دوران رونسانس، در مورد یژگیهای شفابخش سنگها و مواد معدنی و ارتباط این خواص با ساختمان فیزیکی و فرمول شیمیایی آنها به بررسی و مطالعه پرداخته است. او پس از سالها مطالعه و به دنبال کسب تجربیات متعدد، به این نتیجه رسیده است که از سنگهای ساییده شده و یا خرد شده می توان نه تنها برای درمان علایم بیماریها، بلکه برای علاج دلایل عمیق بیماری هم استفاده کرد .

 34. #58
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  خواص سحری ، درمانی سنگها  بسیاری از مردم ، حتی اهل فن به جواهرات و سنگها ، صرفاً از دید زیورآلات و زیبایی و یا قیمت و ارزش آن می نگرند .

  بعضی از مردم هم بر این باورند که از نگین یا جواهرات استفاده کرده اند که برای آنان این جواهر یا انگشتری نحس و شوم بوده و یا اینکه شانس و اقبال را به آنان هدیه کرده است اما بایستی که این مسئله را مد نظر داشته باشیم که هیچ چیزی در این دنیا بدون دلیل و علت بوجود نمی آید و اگر ما از چگونگی بوجود آمدن آن و خواص و فوائد ، و همچنین ضرر و زیان آن اطلاع حاصل کرده ، و دریابیم که چگونه و در چه جائی از آنها استفاده نمائیم ، می توانیم آن نتیجه ی مطلوبی را که می خواهیم حاصل نمائیم .

  صدها سال قبل اهل فن از فوائد سنگها و جواهرات استفاده می کردند ، و دریافته بودند که این سنگها دارای خواص مغناطیسی و درمانی می باشند ، و حال در عصر حاضر با تکنولوژی پیشرفته ای که بشر ، حاصل نموده از نور و اشعه در علم و صنعت و طب استفاده می شود .  آیا هیچ از خود این سؤال را نموده اید که پادشاهان در قدیم ، چرا برای خود تاج درست کرده ، و در این تاج از تمامی سنگها و جواهرات استفاده می کردند ؟

  بخاطر اینکه صدها سال پیش از این ، علما و دانشمندان از خواص و فوائد ، سنگها و جواهرات آگاه بودند و اما فلسفه تاج این است که تاج پادشاهان را با تمامی جواهرات زینت می دادند و اعتقاد داشتند که هر سنگ خواصِ خاص خود را دارد و زمانی که همگی جواهرات را در مجموعه ای مثل تاج استفاده می نمودند ، گذشته از قدرت و برکت و مال مقام ، خود را در مقابل هر گونه شر و بیماری بیمه می نمودند ، لهذا بدین ترتیب از مجموعه ای از جواهرات برای خود تاجی به شکل زیور استفاده می کردند و در عین حال از تمامی خواص و فوائد این جواهرات استفاده کرده ، و با اطمینان خاطر و داشتن اعتماد به نفس و تکیه بر خواص جواهرات بر اریکه قدرت تکیه زده و بر ملک و مردم ، حکومت می نمودند .

  گذشته از آن از ترکیبات و همچنین کشته ی این سنگها در طب سنتی استفاده می کردند که در حال حاضر ، و در این عصر نیز در بعضی از نقاط جهان این استفاده مفید را می نمایند .

  جواهرات وسنگها ، اشعه و حرارت کیهانی را جذب نموده ، سپس طبق خواص خود ، پرتو و اشعه را به هاله و چاکراهای فرد منعکس می سازند پس با کمی تعمق می توانید نتیجه بگیرید ، که چه عملی در این رابطه صورت می گیرد ، و چگونه سنگ و جواهر موافق ما برای ما مفید بوده ، و جواهر و رنگ مخالف ما برای ما نقصان در بر دارد .

  سنگها و جواهرات موافق و مخالف بروج مختلف :
  1 برج حمل / فروردین

  سنگهای موافق = مرجان – حجرالدم – الماس – عقیق – زبرجد – سنگ یشم
  سنگهای مخالف = مروارید – اوپل – سنگ موسی  2 . برج ثور / اردیبهشت

  سنگهای موافق = الماس – مروارید – یاقوت کبود
  سنگهای مخالف = یاقوت اصغر ( پکهراج ) – زبرجد – الماس زرد  3 . برج جوزا / خرداد

  سنگهای موافق = زمرد – سنگ یشم
  سنگهای مخالف = یاقوت کبود – فیروزه – اکوامرائن  4 . برج سرطان / تیر

  سنگهای موافق = عقیق – حجرالقمر – مروارید – زبرجد – زمرد
  سنگهای مخالف = سنگ موسی – لاجورد – روبی  5 . برج اسد / مرداد

  سنگهای موافق = یاقوت – یاقوت کبود – الماس - عقیق
  سنگهای مخالف = یاقوت اصغر – زمرد  6 . برج سنبله / شهریور

  سنگهای موافق = زمرد – لاجورد – سنگ یشم – عقیق – الماس – زرقون
  سنگهای مخالف = فیروزه – ایمی تهست – اکوامرائن  7 . برج میزان / مهر

  سنگهای موافق = الماس – یاقوت کبود – سنگ یشم – زبرجد – یاقوت اصغر
  سنگهای مخالف = مروارید – سنگ موسی – روبی  8 . برج عقرب / آبان

  سنگهای موافق = یاقوت اصغر – الماس – عقیق سرخ – اوپل
  سنگهای مخالف = زمرد – زرقون  9 . برج قوس / آذر

  سنگهای موافق = یاقوت اصغر – فیروزه – لهسنیا - حجرالقمر
  سنگهای مخالف = عقیق – یاقوت کبود – اکوامرائن  10 . برج جدی / دی

  سنگهای موافق = یاقوت کبود – فیروزه – عقیق
  سنگهای مخالف = حجرالقمر – روبی – اوپل  11 . برج دلو / بهمن

  سنگهای موافق = یاقوت کبود – عقیق - فیروزه
  سنگهای مخالف = یاقوت اصغر – لاجورد – الماس زرد  12 . برج حوت / اسفند

  سنگهای موافق = زبرجد – لاجورد – حجرالقمر – سنگ یشم
  سنگهای مخالف = عقیق – فیروزه – یاقوت کبود

 35. #59
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض تاثیر سنگهای قیمتی دردرمان بیماریهای جسمی-1

  تاثیر سنگهای قیمتی دردرمان بیماریهای جسمی
  1- ياقوت کبود:  آرتروز، التهاب سينوس هاى فکى، بیضه ها(التهاب)، پشت(دردها)، پیری زودرس، تقويت کبد، ريزش مو، زونا، زخم معده، دمل وکورک، درد اعصاب، ذات الریه، خارش پوست، خون دماغ، حفظ بينايى، حنجره(التهاب)، جلوگيرى از پيرى زود رس پوست، سياتيک، سر درد، سر دردهاى پيشانى، سرگیجه، فشار خون بالا، گرفتگی عضلات، گوش(دردها)، گوش (ورم)، عفونت، عادت ماهانه دردناک، عرق، مو(ریزش)، مشکلات خواب، لکنت زبان، سنگهاى عرفانى، هذیان به همراه آشفتگی،ترس ووحشت از وجدان
  2- کهربا:  آرتروز، التهاب مفاصل، آسم، آفت، آلرژى ها، اگزما، اختلالات ستون مهره ها، انحرافات ستون مهره ها، آنژین، التهاب تاندونها، آبسه، التهابات ریشه دندان، برونشيت(کلی)، برونشیت(مزمن)، پاهای ورم کرده، پشت(دردها)، پوست(تحریکات پوست)، پوست(بثورات پوستی)، تب یونجه، تورم پاها، تبخال، تصلب شرايين، تقويت عضلات، تقويت رباط ها، تحريک رشد، رشد(تحریک)، رماتیسم، ریه ها(التهابات)، ریه ها(بیماری ها)، زونا، درمان التهاب سينوس پيشانى، درمان زخم ها، دمل وکورک، دندان های شیری، درد صورت، خارش پوست، حنجره(التهاب)، چشم شور(چشم بد)، سياتيک، سياه سرفه، سرفه، ستون فقرات(انحراف)=اسکولیوز، سینوس های پیشانی، گرفتگی عضله ماهیچه ساق پا، گواتر، عفونت، غدد پستان(التهاب)، صفرا(زرداب)، مفاصل(التهاب)، مالاریا، مجراهای تنفسی(تنگی نفس)، لارانژیت(ورم حنجره)، لوزه ها(التهاب)، نقرس، دفع چشم بد، سنگهاى پيشانى و حامى
  3- فيروزه:  التهاب سينوس هاى فکى، اشعه ها، التهابات گلو،لوزه ها، برونشيت(کلی)، برونشیت(مزمن)، بيماريهاى کليه، پشت(مشکلات مربوط به مهره ها)، تقويت عضلات، ریه ها(بیماری ها)، زکام، زگيل، دفع سنگ کليه و مثانه، ذات الریه، چشم شور(چشم بد)، سياه سرفه، سرفه، سرما خوردگى، سرخک، سنگ کلیه، مثانه، گوش(دردها)، عفونت، عضلات(کوفتگی)، مجراهای تنفسی، لکنت زبان، لکنت زبان، افسردگى، دفع چشم بد، سنگهاى پيشانى و حامى
  4- آکومارین  التهاب سينوس هاى فکى، آنژین، التهابات ریشه دندان، التهابات گلو،لوزه ها، ایدز، اوریون، برونشیت(مزمن)، ‌بيماريهاى تنفسى، رفع ناراحتى هاى گردن، زونا، دستهای ورم کرده، دیفتری، حساسیت به تغییرات جوی، چشم(اشک ریزان)، قلب(تپش)، کشیدگی های سرشانه وگردن، کلیه(ورم والتهاب )، کیست، گرفتگی صدا، گلودردها، غدد پستان(التهاب)، تیروئید(افزایش ترشح تیروئید)، غده تیروئید(کاهش ترشح تیروئید)، لنف(گره های لنفاوی متورم شده)، لوزه ها(التهاب)، هورمون ها(اختلالات)
  5- يشم:  آفت، التهاب روده و معده، افزايش بارورى، التهاب معده وروده، اسهال ها (قولنج)، بيماريهاى روده کوچک، بيماريهاى کليه، باروری(زیادکردن)، پاها(رفع خستگی)، تهوع، تنظيم قند خون، تقويت عضلات، تقويت کبد، روده کوچک(عفونت)، زایمان(راحت وسریع)، دفع سنگ کيسه صفرا، دردهای زیرشکم، دردفتق، درمان ضعف اعصاب، درد اعصاب، خستگى و سردى پاها، خون(قند)، خونریزی های زیاد وسخت، حساسیت به تغییرات جوی، حاملگی، تهوع، سنگ کیسه صفرا، قولنج، قولون (ورم )، کیسه صفرا(التهاب)، گریپ، عادت ماهانه دردناک، عطسه های دائمی، صفرا(زرداب)، طحال(درد)، مشکلات تعريق، مسهل، مثانه(بیماریها)، لاغرشدن، لوزالمعده(پانکراس)، هپاتيت، ناشنوايى، نفخ، يبوست، يرقان، آرامش بخش، ايجاد خلوص، تقويت اراده، پايدارى و ثبات، پاکدامنى

 36. #60
  pareparvaz51 آواتار ها
  pareparvaz51 آفلاين است همکار قدیمی بخش فرهنگ و تاریخ
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  3,303
  تشکر
  3,970
  تشکر شده 8,245 بار در 3,636 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض تاثیر سنگهای قیمتی دردرمان بیماریهای جسمی-2

  6- آوانتورین:

  آلرژى ها، آکنه، پوست(بثورات پوستی)، جوشهای سرسیاه، شوره سر، عرق\


  7- پریدوت:

  آلرژى ها، آکنه، پوست(تحریکات پوست)، پوست(بثورات پوستی)، روده(عفونت)، حساسیت(زودرنجی)، جوشهای سرسیاه، شوره سر، شوک، فشار خون بالا، قلب(تپش)، نفخ، اضطراب درونى، افزايش قدرت بيان احساسات، دفع کابوس هاى شبانه، اختلالات ستون مهره ها، آبله مرغان، التهابات گلو،لوزه ها، بيماريهاى مغز استخوان، بيمارى هاى روده بزرگ، باروری(زیادکردن)، تبخال، تقويت عضلات، روده بزرگ (بیماریها)، زکام، درمان ضعف اعصاب


  8- زیرکون:

  آلرژى ها، بیماریهای ویروسی، تب یونجه، سل، عطسه های دائمی


  9- ياقوت:

  احساس ضعف و ناتوانى، اختلال گردش خون، افزايش انرژى جسمانی، اختلالات ضربان قلب، آندوکاریت(التهاب حفره ای که منافذ قلب را می پوشاند)، اختلالات گردش خون، برونشيت(کلی)، بیماریهای کودکان، تقويت عضلات، تقويت عروق خون رسان قلب، راشیتیسم، درد قلب، جنون(دیوانگی)، سیستم ایمنی بدن(جهت تقویت)، فلج اطفال، فلج نيمه بدن، فشار خون پائين، کاهش کلسترول، کم خونى، گردش خون(تنظیم)، عفونت(کلی)، لرزها، نرمى استخوان، اضطراب درونى، تمرکز فکر، رفع حسادت، زوال روحى


  10- کريستال سنگ:

  احساس ضعف و ناتوانى، افزايش انرژى جسمانی، اختلالات ستون مهره ها، پاها(رفع خستگی)، پشت(درد رباط ها)، پشت(دردها)، پوست(بثورات پوستی)، تهوع، تيروئيد، تقويت رباط ها، تقويت مغز، رفع حستگى چشم و تقويت بينايى، رفع انسداد انرژى و درمان چاقى، راشیتیسم، زخم معده، دیسک مهرها، خستگى، خستگى و سردى پاها، خون دماغ، چشم(تقویت)، سر درد، سرگيجه، ستون فقرات(اشکالات رباط ها)، قولنج، کشیدگی های سرشانه وگردن، گوارش(هضم)، عفونت، عفونت(کلی)، غده تیروئید(تنظیم)، ضد عفونى کردن، مراحل اوليه سرطان، مشکلات وزن، نرمى استخوان، استرس و فشارهاى روانى، پايدارى و ثبات، تمرکز فکر، روشن بينى و هوشيارى، مشکلات روحى و احساسى


  11- عقيق سرخ (آگات):

  التهاب روده و معده، التهاب معده وروده، التهابات بخش دماغی ودهانی درحیوانات، التهاب مغز، بيماريهاى روده کوچک، بيماريهاى کليه، پروستات، تب یونجه، تخمدان ها(تومورها)، تخمدان ها(التهاب)، تقويت کبد، ترک سيگار، درد سياهرگ ها، دفع سنگ کليه و مثانه، درمان زخم ها، دردهای زنانگی، دردهای زیرشکم، خواب گردى، خواب(خوابگردی)، خون داخل ادرار، خون(مسمومیت)، خون دماغ، حملات تب، سياتيک، سر درد، سیاهرگها(درد)، قولون (ورم )، کاهش کلسترول، کمبود کلسيم، کبد(درد والتهاب)، کیست، گازگرفتگی کنه، عادت ماهانه دردناک، صرع، مسموميت، مسمومیت سخت از بوی سیگار، مجرای ادراری، مخملک، ناشنوايى، يبوست، انگيزش آگاهى، اصلاح شخصيت، درمان دلسردى و ياس، دلواپسى مفرط، درمان کمبود شجاعت، شکاکى


  12 - زمرد:

  اسهال خونی، آب مروارید، آروغ وترش کردن، بیماریهای کودکان، پیری زودرس، روده (انسداد)، زخم اثنی عشر، دهان(التهاب مخاط دهان)، دیابت، دیسک مهرها، چشم(تقویت)، چشم(ورم ،ملتحمه)، چشم(کبود)، چشم(عفونت)، چشم (دردها)، حافظه(ضعف)، ستون فقرات(اشکالات رباط ها)، سرخک، سیستم ایمنی بدن(جهت تقویت)، شیزوفرنی، قولنج، گرفتگی عضلات، گرم شدن، غده تیروئید(افزایش ترشح تیروئید)، غده تیروئید(کاهش ترشح تیروئید)، مسموميت غذایی، نفخ، افزایش نبوغ هنری

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
قدرت گرفته از ویبولتین ،اکنون ساعت 04:24 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.
کليه حقوق اين سايت متعلق به  شرکت فرهنگ سازان  است.هر گونه استفاده از مطالب اين سايت پيگرد قانوني دارد
سئو و بهينه سازي : سئو
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2014 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved