تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 19 از 19
 1. #1
  mahdi3000 آواتار ها
  mahdi3000 آفلاين است مدیر ارشداکواریوم های گیاهی آب شیرین
  تعمیرات کامپیوتر
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  سن کاربر
  43
  محل سکونت
  رشت
  نوشته ها
  2,859
  تشکر
  11,351
  تشکر شده 20,039 بار در 2,986 ارسال

  پیش فرض معرفی تصویری انواع میگو و خرچنگ آب شیرین

  انواع میگو
  میگوها حیواناتی هستند از راسته " آرتروپودا " زیر راسته " کروستاسه آ " طبقه " مالاکوستراکا " خانواده " دکاپودا " و زیر خانواده " پلوسیه ماتا " .
  این موجودات جالب که در حقیقت رفتگران و نظافتچی های دنیای زیر آب هستند ، کف رودخانه ها ، آبگیرها و دریاها را بعنوان قلمرو خود برگزیده اند و به انجام وظیفه خود در جهان هستی مشغولند . از میان انواع و گونه های متعدد و مختلف میگوها که اکثر آنها بومی آبهای شور و دریا هستند ، تعدادی از آنها چه از آب شیرین ، چه از آب شور و یا دریا توانسته اند راه خود را به دنیای آکواریوم باز کنند و جای خویش را به دست آورند و همانطور که در میان غذاهای دریای از ماهیها جانمانده اند در آکواریومها هم با آنها همسایه شوند .
  آناتومی :
  این آبزی سخت پوست جالب دارای بدنی شگفت انگیز است ، بطوریکه از اجزای زنجیر مانند سختی بنام سومیت تشکیل شده که دو به دو به یکدیگر و یا توسط مفصلی نرم و انعطاف پذیر به دیگر اندام متصل شده اند . آنها دارای دو سری آرواره و تعداد زیادی اندام ضمیمه که نقش کمک کردن به آرواره ها را برای غذا خوردن ایفا می کنند در جلوی دهانشان هستند . اندام میگوها با یکجفت بازوی چنگ مانند آغاز می شود . در پشت بازوان دارای 4 جفت پا برای راه رفتن و بعد از آن 5 جفت پای کوچک که بعضی میگوها برای شنا کردن از آنها استفاده می کنند و بعضی دیگر نیز مانند شاه میگوها ( کری فیش یا لابستر) با استفاده از دم و این پاهای کوچک یا پلیوپودها فقط رو به عقب شنا می کنند .

  آنها همچنین از این پاها برای تغییر جهت خود و هدایت آب به آبشش و غذا به دهان و ماده ها برای نگهداشتن تخمها در زیر شکم خود نیز استفاده میکنند .
  دو جفت شاخک جلوی دهان میگوها در زمان لاروی نقش اندام شنا و تغذیه لاروها و در میگوهای بزرگسال نقش سنسورهای ردیابی را دارند که به آنها در یافتن غذا و مسیر کمک میرسانند . یک جفت شاخک کوچکتر دارای کیسه حاوی مایعی است که در حقیقت کار گوش میانی در انسانها را انجام میدهد و یک جفت شاخک بزرگ که بسیار حساس هستند به آنها کمک میکنند حتی در تاریک ترین محلها به سرعت و بدون هیچ مشکلی حرکت کنند . همچنین بر روی شاخکها اندام و سلولهای چشایی هستند و از آن گذشته با سلولهای حساسی که بر روی آن شاخکها قرار دارند کوچکترین حرکت آب را تشخیص می دهند . در واقع این شاخکها مانند رادارهایی همه کاره هستند که از مزه غذا گرفته تا حرکت آب و موانع موجود بر سر راه آنها را شناسایی می کنند و می توان گفت مهم ترین و حیاتی ترین بخش بدن میگوها را تشکیل می دهد که بدون آن قادر به زندگی نیستند .
  بدن میگوها از پوشش سختی از جنس کیتین و کربنات کلسیم برای محکمتر شدن این پوشش پوشیده شده که مقدار کربنات کلسیم در زره خرچنگها بیشتر و در نتیجه پوست آنها محکم تر است . بدن میگوها از دو لایه پوشش شاخی پوشیده شده که لایه بیرونی محکمتر و وظیفه محافظت از لایه نرمتر درونی را که روی هم اسکلت میگو را تشکیل میدهند بر عهده دارد و ماهیچه ها نیز بوسیله پی هایی به این اسکلت متصل شده اند تا بدین وسیله بتواند حرکت کند .
  پوست اندازی :
  میگوها دارای رشد سریعی هستند از اینرو پس از مدتی پوستشان برای آنها کوچک شده و دیگر نمی توانند رشد کنند . ولی لایه پوست نرم داخلی بطور دایم رشد می کند . در این زمان غدد واقع در پایه چشمی هورمونی ترشح می کنند که برای چند روز اشتهایشان را فرو می نشاند تا حجم بدن کم شده و لایه پوست داخلی جای بیشتری برای رشد داشته باشد و همچنین لایه پوست خارجی را ضعیف کند . سپس خود را از قسمت انتهای پوست خارج می کنند . گاهی به هنگام پوست اندازی یعضی اندام در پوست گیر میکنند و کنده می شوند . ولی خوشبختانه میگوها این توانایی را دارند که اندام غیر حیاتی از دست رفته ، مانند پاها را بازسازی کنند .
  پس از اینکه وست قدیمی را انداختند پوست جدید نرم و پر چین و چروک است و آنها بخاطر انرژی زیادی که صرف بیرون آمدن از پوست کهنه می کنند سنگین و کم تحرک هستند . در این هنگام است که اندام از دست رفته را جایگزین می کنند و پوست جدید باز شده تا جای بیشتری برای رشد در اختیار میگو قرار دهد . پوست جدید و نرم از جنس کیتین بسته به گونه میگوها از چند ساعت تا چند هفته زمان نیاز دارد تا کلسیم کافی را از آب برای سخت شدن جذب کند و در طول این مدت آنها از طرف همسایگان شکارچی کاملاُ آسیب پذیرند . در این مدت میگو استرس زیادی را تحمل میکند و کیفیت آب باید دایماُ تحت کنترل باشد .
  بیشتر میگوها پوست قدیمی خود را می خورند تا کربنات کلسیم آن را جذب کنند . ولی اگر بیش از یک روز پوست را نخورند ، باید پوستهای قدیمی را از مخزن خارج کرده تا اگر اندامی در آنها به جا مانده داخل آب آکواریوم نگندد و باعث آلودگی آب نشود .
  تولید مثل :
  تولید میگو بسته به عملکرد می تواند سخت و یا آسان باشد . تشخیص جنسیت میگوها ، خرچنگها و لابسترها بسیار ساده است . میگوهای نر بین پاهای بزرگ که برای راه رفتن استفاده میشود ، بین قسمت ششم تا هشتم بدن لوله ی اسپرمی دارند در حالی که ماده ها در زیر شکم پهنشان فضاب ابزی برای نگهداری تخمها دارند .
  میگوهای نر و ماده به آسانی جفتگیری می کنند و برای این کار چندان سختگیر نیستند و نیازی نیست که دقت زیادی در مورد شرایط شیمیایی آب به خرج داد . پس از جفت گیری ماده تعداد بسیار زیادی تخم میگذارد . اما از اینجاست که سختی کار آغاز میشود . بدلیل دشواری فراهم کردن غذای مناسب و کنترل کیفیت آب تنها تعداد کمی از چند صد هزار تخم مراحل لاروی را میگذرانند و به بزرگسالی میرسند . در مرحله لاروی و زمانی که لاروها به حرکت در آمدند باید یک برنامه غذایی کاملاُ مغذی و کامل برای آنها ترتیب داد که شامل روتیفرها ، پلانگتونها و فیتو پلانکتونها باشد . پس شرایط آب از این مرحله به بعد اهمیت زیادی دارد و رفته رفته همراه با رشد باید غذاهای مناسب با آنها را برایشان فراهم کرد .
  محیط زیست :
  میگوها از محیط های متفاوتی می آیند ولی از لحاظ نیاز محیطی شبیه یکدیگرند و برای آنها در آکواریوم باید محلهای زیادی برای مخفی شدن در نظر گرفت که با خیال راحت در زمان پوست اندازی بتوانند خود را از دید شکارچیان مخفی کنند و از استرس بدور باشند تا سلامتشان تضمین گردد . یکی از مهمترین نیازهای میگوها گیاهکاری متراکم در محلهایی از آکواریوم است تا با مخفی شدن در میان گیاهان احساس امنیت کنند و همچنین بتوانند غذای خود را در محلی امن یافته و بخورند .
  مسئله مهم دیگر در مورد محیط زندگی میگوها کیفیت آب است . با توجه با اینکه میگوهای بزرگتر زمان غذا خوردن اتلاف بیشتری میکنند . برای آنها باید دقت بیشتری کرد که این مسئله در زمان پوست اندازی اهمیت ویژه ای پیدا میکند و ممکن نیست مگر با استفاده از یک فیلتر خوب که در عین قوی بودن جریان شدیدی به آب ندهد .
  گرچه میگوها دامنه وسیعی از سختی و اسیدیته را تحمل می کنند ولی بهترین حالت برای آنها آب نیمه سخت و رد حدود خنثی است . سختی آب = 12 – 20 پ هاش = 6.5 – 7.5
  انواع میگوها :
  میگوها به 4 گروه عمده تقسیم می شوند که از این قرارند :
  1 – میگوهای جلبک خوار : ( Algae Eating Shrimp )
  همانگونه که از نامشان پیداست این میگوها از جلبکها و گیاهان نرم تغذیه می کنند و در برنامه غذاییشان باید از غذاهای گیاهی مانند ویفرهای گیاهی منجمد و خشک به همراه کمی دافنی و آرتمیا استفاده و در مخزن نگهداریشان گیاهکاری متراکمی تدارک دیده ، تعدادی گیاه شناور برای سایه انداختن در آب و نور ملایم نیز برایشان در نظر گرفت . در ضمن مهمترین موضوع همسایگانشان هستند که باید از میان آبزیان صلحجو و غیر شکارچی انتخاب گردند . متاسفانه این گروه از میگوها را بسختی می توان در آکواریوم خانگی تولید کرد .
  از کتاب اطلس ماهیان آب شیرین : مهدی اعظمی

  ادامه دارد


 2. #2
  mahdi3000 آواتار ها
  mahdi3000 آفلاين است مدیر ارشداکواریوم های گیاهی آب شیرین
  تعمیرات کامپیوتر
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  سن کاربر
  43
  محل سکونت
  رشت
  نوشته ها
  2,859
  تشکر
  11,351
  تشکر شده 20,039 بار در 2,986 ارسال

  پیش فرض

  سلام دوستان . بقیه اسکنها رو آماده کردم . امیدوارم مفید باشه .
  2 – میگوهای چنگال بلند : ( Long Arm Shrimp )
  گرچه این گروه از میگوها بزرگ میشوند ولی معمولاُ بجز گهگاهی که از قلمرو خود دفاع میکنند و یا با دیگر میگوها بر سر غذا کشمکش میکنند ، آرام و صلحجو هستند ولی بهتر است که جانب احتیاط را رعایت کرده و آنها را با ماهی های باله بلند و کوچکی چون تترا نئون و گوپی ها نگهداری نکنید زیرا گاهی با چنگالهای قدرتمندشان به ماهی های کوچکی که به قلمروشان تجاوز کرده و یا قصد خوردت قضایشان را داشته باشند حمله میکنند و به آنها آسیب جدی می رسانند . گونه های کوچکتر این میگوها در بعضی فروشگاه های آکواریوم بعنوان میگوی جلبکخوار و یا پسماند خوار رودخانه ای و یا غذای زنده بفروش می رسند ولی جالب است بدانید که با کمی حوصله می توانید آنها را دست آموز کرده و آموزش دهید که از دستان شما غذا بخورند .
  برنامه غذایی این میگوها باید شامل غذاهای خشکی مانند پلت ها و گرانولهای مخصوص میگو به اضافه غذای منجمد مانند دافنی و آرتمیا به همراه مکملهای گیاهی باشد .
  یکی از رفتارهای جالب میگوهای چنگال بلند جمع آوری غذا در یک محل و پاسداری از آن است و تنها زمانی به دیگر همسایگان اجازه می دهند از آن غذا بخورند که خود سیر شده باشند .

  از کتاب اطلس ماهیان آب شیرین : مهدی اعظمی

  ادامه دارد


 3. #3
  mahdi3000 آواتار ها
  mahdi3000 آفلاين است مدیر ارشداکواریوم های گیاهی آب شیرین
  تعمیرات کامپیوتر
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  سن کاربر
  43
  محل سکونت
  رشت
  نوشته ها
  2,859
  تشکر
  11,351
  تشکر شده 20,039 بار در 2,986 ارسال

  پیش فرض

  سلام . اسکنها رو تموم کردم . امیدوارم مفید باشن .

  3 – میگوهای شبح : (Ghost Shrimp )
  این میگوهای کوچک معمولاُ بعنوان غذای زنده و یا آبزیان اجتماعی عرضه می شوند . اغلب آنها به نام میگوهای رودخانه ای پسماند خوار و مناسب برای مخازن عمومی شناخته می شوند . برای این آبزیان زیبا باید گیاهکاری کافی کرد تا بتوانند در میان گیاهان پناه گرفته و احساس امنیت کنند و چون بخشی از غذایشان را جلبکها تشکیل می دهند بایستی در برنامه غذاییشان از ویفرهای گیاهی ، پلاتهای مخصوص میگو ، کاهو و اسفناج و غذاهای زنده و منجمدی مانند آرتمیا و دافنی استفاده کرد .
  4– میگوهای بادبزنی : ( Fan Shrimp “Filter Feeding Shrimp” )
  میگوهای بادبزنی خانواده بسیار قدیمی از میگوها هستند که دارای 15 گروه و بیش از 160 گونه میباشد . میگوهای بادبزنی پسماند خوارانی بی آزارند . دهان این میگوها کوچک شده و چنگالهایشان تبدیل به عضوی بادبزن شکل شده که ذرات غذایی را که در اثر فرسایش آب از کف و یا غذاها جدا شده اند را با تصفیه آب جمع آوری کرده و به دهان انتقال می دهند . وقتی این عضو بادبزنی شکل بسته است مانند نیزه ای تیز است که از آن بعنوان یک وسیله دفاعی استفاده میکنند . حتی گونه های بزرگتر این میگوها نیز تا وقتی که از طرف ماهیها و یا آبزیان دیگر مورد حمله قرار نگیرند بسیار آرام و صلحجو هستند و برای مخازن عمومی با همسایگان صلحجو مناسبند . در تغذیه آنها باید برنامه کاملی شامل غذاهای منجمدی چون آرتمیا و دافنی و پلت های مخصوص میگو و خرچنگ تدارک دید . گرچه آنها بطور معمول ذرات شناور را از آب جمع آوری میکنند ولی از پاهای بادبزنی خود می توانند مانند انگشتهایی برای کندن ذرات ریز از روی غذاهای بزرگ استفاده کنند .


  از کتاب اطلس ماهیان آب شیرین : مهدی اعظمی

  ادامه دارد


 4. #4
  mahdi3000 آواتار ها
  mahdi3000 آفلاين است مدیر ارشداکواریوم های گیاهی آب شیرین
  تعمیرات کامپیوتر
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  سن کاربر
  43
  محل سکونت
  رشت
  نوشته ها
  2,859
  تشکر
  11,351
  تشکر شده 20,039 بار در 2,986 ارسال

  پیش فرض

  شاه میگو یا لابستر
  Crayfish Or Lobster
  لابسترها در آبهای نسبتاُ خنکتر از محل زندگی میگوها یافت میشوند . چون کنترل این آبزیان در آبهای خارج از بومشان سخت است و در بسیاری کشورها نیاز به مجوز برای نگهداری از گونه های غیر بومی است ، بسختی می توان در فروشگاه ها و مراکز پرورش ماهی و آبزیان آکواریومی آنها را یافت . لابسترها دارای گونه های متنوع با رنگها و فرمهای زیبا و چشمگیر هستند که بهتر است از آنها در یک مخزن جداگانه و اختصاصی نگهداری شود .
  مخزن لابسترها باید دارای پناهگاه ها و گیاهان زیاد طبیعی قوی بنیه و مصنوعی باشد زیرا این آبزیان بظاهر قوی پس از پوست اندازی مانند میگوها آسیب پذیر و ضعیف میشوند و نیاز به مخفیگاهی دارند تا بتوانند از خود در مقابل دشمنان محافظت کنند . در عین حال نیاید فراموش کرد که گرچه گیاهکاری برای تمام آبزیان ضروریست ولی با توجه به اینکه این خانواده تبحر خاصی در ویران کردن و از بین بردن شاخ و برگ و ریشه گیاهان دارند . باید با دقت گونه های گیاهی طبیعی را از میان گیاهان ساقه کلفت و مقاوم انتخاب کرده و در صورت عدم امکان ، به گیاهان پلاستیکی بسنده کرد .
  لابسترها اصولاُ شب رو هستند و در زمانی که نور کم می شود از مخفیگاه خود بیرون می آیند . پس بایستی ساعت غذادهی آنها را در صبح زود و غروب تنظیم کرد و رفته رفته آنها را به غذا خوردن در روز عادت داد . این آبزیان اگر در گروه باشتد ، بسادگی یاد میگیرند که از دست غذا بخورند ولی نباید از چنگالهای پرقدرتشان نیز غافل شد زیرا در صورت احساس خطر می توانند آسیب جدی برسانند . برنامه غذایی آنها باید متنوع و شامل غذاهای خشک ، منجمد و زنده ای چون کرم ، باریکه های گوشت ، ماهیهای کوچک ، دافنی و آرتمیا و پلت های مخصوص میگو به همراه ویفرهای گیاهی باشد .
  تولید مثل و پرورش این آبزیان در آکواریومهای خانگی بسیار دشوار است . پرورش دهندگان در مراکز پرورش آنها را به همراه میگو پرورش می دهند که خود روشی تخصصی است و نیاز به تجهیزات پیشرفته دارد .
  لابسترها به تفکیک زادبومشان 3 گروه به شرح زیر تقسیم می شوند :
  1 – لابسترهای آمریکایی  2 – لابسترهای استرالیایی  3 – لابسترهای اروپایی و آسیایی

  از کتاب اطلس ماهیان آب شیرین : مهدی اعظمی

  ادامه دارد


 5. #5
  mahdi3000 آواتار ها
  mahdi3000 آفلاين است مدیر ارشداکواریوم های گیاهی آب شیرین
  تعمیرات کامپیوتر
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  سن کاربر
  43
  محل سکونت
  رشت
  نوشته ها
  2,859
  تشکر
  11,351
  تشکر شده 20,039 بار در 2,986 ارسال

  پیش فرض

  و آخرین قسمت .

  خرچنگ های آبزی
  Aquatic Crabs
  این خرچنگها تمام و یا بیشتر وقت خود را در آب بسر میبرند . آنها طبیعتاُ اگر موفق شوند شکارچی ماهی ها و دیگر آبزیان هستند ولی انواع کوچکتر به شرطی که همسایگانشان در کف آکواریوم به استراحت نپردازند برای مخازن عمومی مناسبند و می توان گفت که برای ماهی ها و دیگر آبزیان خطری ندارند .
  آنها آب لب شود را به آب شیرین ترجیح می دهند و در صورتی که کمی نمک به آب اضافه شود می توانند خود را با آن تطبیق دهند و بهتر است که جزیره ای برای آنها در آکواریوم تعبیه کرد تا بتوانند گاهی از آب بیرون بیایند و استراحت کنند .
  در طبیعت خرچنگها از آب شور به سمت آب شیرین می روند ولی برای جفت گیری و تخم گذاری به آب شورتر و یا گاهی به دریا بر می گردند .
  برنامه غذایی خرچنگها با عنایت به همه چیز خوار بودنشان باید شامل غذاهای زنده و منجمدی چون کرم خونی ، صدف ، حلزون ، دافنی و آرتمیا با اضافه غذاهای گیاهی مانند سبزیجات و گاهی تکه های کوچک میوه به همراه پلت های مخصوص میگو و خرچنگ و ویفرهای گیاهی باشد . قابل توجه است که اگر به اندازه کافی غذای گیاهی در اختیارشان قرار ندهید به گیاهان آکواریوم حمله ور می شوند و آنها را تخریب می کنند .
  تولید مثل :
  پرورش دهندگان از دو روش برای تولید خرچنگها استفاده میکنند که به روش ساده و تخصصی معروف شده اند . در روش ساده که فراگیرتر نیز هست آنها از چند گونه میگو در کنار خرچنگها و همزیستی بین این دو آبزی بهره می برند و در روش تخصصی که روشی بسیار پیچیده است به تجهیزات پیشرفته و در کنار همین روش همزیستی بین میگو و خرچنگ استفاده می گردد .
  وقتی لاروهای خرچنگ از تخمهای ریزشان متولد میشوند شباهت بسیاری به لارو میگو دارند . آنها دارای 3 جفت شاخک که کار اندام شنا ، چشم ، چشایی ، شنوایی و لامسه و اندام تغذیه را همه با هم انجام می دهند ، هستند .
  پس از مدتی رفته رفته اندام دیگر آنها نیز رشد کرده و بوجود می آیند تا کم کم شبیه والدین خودشان بشوند . در شرایط طبیعی لاروها از پلانگتونها تغذیه می کنند . در آکواریوم بیشتر نوزادان تلف می شوند و تنها چند صد لارو از میان صدها هزار **** که گذاشته می شوند به سن بلوغ می رسند . از اینرو برای تولید تجاری نیاز به روش تولید تخصصی است .
  در حقیقت تولید خرچنگ برای آکواریوم داران گرچه تعداد کمی از آنها زنده می مانند ، نسبتاُ ساده است . با کمی تعویض آب برای رسیدن تدریجی به شرایط مناسب برای والدین که همان آب نسبتاُ شور است خرچنگها تخمگذاری می کنند . خرچنگ ماده تخمها را زیر صفحه پلئویود واقع در زیر شکم خود حمل می کند . پس از 3 همفته تخمها باز شده و در آب رها می شوند . در این زمان است که کار بسیار دشوار و نزدیک به غیر ممکن آکواریوم دار شروع می شود . لاروها باید با غذاهایی مانند پلانگتون ، فیتوپلانگتون و روتیفر تغذیه گردند و در عین حال کیفیت آب در تمام طول مدت بالا و نزدیک به آب دریا باقی بماند .
  از کتاب اطلس ماهیان آب شیرین : مهدی اعظمی

  تقدیم به دوستان عزیز نیک صالحی
  پایان


 6. #6
  behrouz_ar2 آفلاين است كاربر ساده
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  نوشته ها
  16
  تشکر
  8
  تشکر شده 13 بار در 6 ارسال

  پیش فرض

  من یه میگو نارنجی گرفتم.چند تا بچه ماهیامو لتوپار کرد بعدشم بلک گوستم خوردش

 7. 3 کاربر مقابل از behrouz_ar2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 8. #7
  saha000 آواتار ها
  saha000 آفلاين است كاربر ساده
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  نوشته ها
  23
  تشکر
  31
  تشکر شده 78 بار در 19 ارسال

  پیش فرض

  سلام
  بابت تاپیک خوب و مفیدتون بسیار متشکرم
  اما اگه مقدور هست راجع به همزیستی میگوهای آکواریومی آب شیرین با ماهیان و اینکه با چه ماهیانی نباید نگهداری بشن کمی توضیح بدین..
  با تشکر...
  ...Good Luck

 9. 4 کاربر مقابل از saha000 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 10. #8
  m.rahimi.m آواتار ها
  m.rahimi.m آفلاين است كاربر ویژه بخش بازارچه آبزیان
  تاریخ عضویت
  Jun 2011
  سن کاربر
  خیلی زیاد
  نوشته ها
  1,856
  تشکر
  8,929
  تشکر شده 8,348 بار در 2,065 ارسال

  پیش فرض

  سلام دوستان هفته پیش که به مسافرت رفته بودم (روستایی مابین همدان و ساوه ) یه روز صبح ساعت 6 برای رفتن به کوه از خونه زدم بیرون بعد از 6 ساعت کوهنوردی بین یه دره یه آبراه پیدا کردم برای زدن آب به سر و صورت کنار آب رفتم که ناگهان به یه خرچنگ برخورد کردم که فقط قاعدع بدنش بدون دست و پا به اندازه کف دست و انگشتان من بود ازش عکس گرفتم ولی متاسفانه پاک شد . این عکس گوگلی زیر شبیه بهش بود منتها رنگ اون کاملا استخونی بود ، میخاستم بدونم کسی از دوستان تجربه نگهداری ازین موجود رو تا تانک داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی دوست داشتم چندتاشونو بگیریم برای تانک خودم ولی ترسیدم بنا به نداشتن اطلاعات کافی موجب مرگشون بشم .


 11. 3 کاربر مقابل از m.rahimi.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 12. #9
  m.rahimi.m آواتار ها
  m.rahimi.m آفلاين است كاربر ویژه بخش بازارچه آبزیان
  تاریخ عضویت
  Jun 2011
  سن کاربر
  خیلی زیاد
  نوشته ها
  1,856
  تشکر
  8,929
  تشکر شده 8,348 بار در 2,065 ارسال

  پیش فرض

  سلام دوستان .

  آقا کسی نبود تجربه نگهداری این موجودو داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  آخه برای آخرین بار تو امسال دارم میرم ویلیج ( منظور همون روستا) اگه جوابی نبینم مجبور میشم یدونه بیارم تا بصورت آزمایشی توی تانک نگهداری کنم .

 13. کاربر مقابل از m.rahimi.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:


 14. #10
  mehdi.s.c آواتار ها
  mehdi.s.c آفلاين است کاربر توانمند آکواریوم گیاهی
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  سن کاربر
  24
  محل سکونت
  کرج
  نوشته ها
  555
  تشکر
  2,204
  تشکر شده 2,097 بار در 483 ارسال

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط m.rahimi.m نمایش پست ها
  سلام دوستان .

  آقا کسی نبود تجربه نگهداری این موجودو داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  آخه برای آخرین بار تو امسال دارم میرم ویلیج ( منظور همون روستا) اگه جوابی نبینم مجبور میشم یدونه بیارم تا بصورت آزمایشی توی تانک نگهداری کنم .
  سلام
  اقا من چندسال پیش داشتم این مدلو تنها میشه تو آب کم عمق نگه داشت چون عادت داره که بیاد سطح آب نفس بگشه و خیلی مدفوع بد بویی داره که فک می کنم حتی سیستم آک رو کامل به هم بزنه!
  مهارت بالاییم تو گرفتن ماهیا داره جوری که حتی 1 اپسیلون از ماهیرو هم دور نمی ریزه!:omg:
  و اینکه اگه غذا کم بیارن و چندتا تو آکواریوم باشن که دیگه فاجعس!
  اگه سیرباشن که برای قلمرو می جنگن تا جاییکه پاهای همو می کننو آروم آروم شهید می شن و اگه گشنه بمونن پاهای همو می کننو می خورنو شاید یکیشون زنده بمونه!
  کلا من پیشنهادم اینه که اصلا برا آکواریوم و زیبایی درنظر نگیریدشون
  من حتی اون موقع دوستی داشتم که خرچنگ قرمز پرورش می داد(برای رستوران) اونا هم همین مشکلو داشتن!

 15. 10 کاربر مقابل از mehdi.s.c عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 16. #11
  m.rahimi.m آواتار ها
  m.rahimi.m آفلاين است كاربر ویژه بخش بازارچه آبزیان
  تاریخ عضویت
  Jun 2011
  سن کاربر
  خیلی زیاد
  نوشته ها
  1,856
  تشکر
  8,929
  تشکر شده 8,348 بار در 2,065 ارسال

  پیش فرض

  مرسی دوست عزیز بله تند خوییشونو اونجا دیدم تو زیستگاهشون . قصد داشتم یه دونه بیارم تو یه تانکی پنجاه لیتری تک نگه دارمش تا ببینم میتونه با شرایط تانک آدابته بشه .

  نظرم از اوردنش برگشت بخاطر مدفوع بدبوش چون اعصاب فرت فرت تمیز کردن تانکشو ندارم به دردسرش نمی ارزه بزارم تو زیستگاهش خوش باشه بهتره .

 17. 4 کاربر مقابل از m.rahimi.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 18. #12
  mehdi.s.c آواتار ها
  mehdi.s.c آفلاين است کاربر توانمند آکواریوم گیاهی
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  سن کاربر
  24
  محل سکونت
  کرج
  نوشته ها
  555
  تشکر
  2,204
  تشکر شده 2,097 بار در 483 ارسال

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط m.rahimi.m نمایش پست ها
  مرسی دوست عزیز بله تند خوییشونو اونجا دیدم تو زیستگاهشون . قصد داشتم یه دونه بیارم تو یه تانکی پنجاه لیتری تک نگه دارمش تا ببینم میتونه با شرایط تانک آدابته بشه .

  نظرم از اوردنش برگشت بخاطر مدفوع بدبوش چون اعصاب فرت فرت تمیز کردن تانکشو ندارم به دردسرش نمی ارزه بزارم تو زیستگاهش خوش باشه بهتره .
  اره به نظرم اونچیزی که می خواهید نمی شه!
  الاوه بر مدفوع بدبو اشکال اینجاس که نمی دونم بگم مدفوع یا ادرار آخه مواد مصرفیش رو بصورت امولسیون :h_v_m:به آب میده که هم رنگ و هم بوی آبو به هم می زنه!
  بدم اگه براش مخفیگاه نسازید کل تانک و زیر و رو می کنن و مهارت بالایی دارن تو بالا رفتن از تجهیزات تانک و رسیدن به سوراخای در رو تو تانک!
  برای تراریوم شاید بشه استفادشون کرد اما آکواریوم بعید می دونم
  موفق باشید

 19. 4 کاربر مقابل از mehdi.s.c عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 20. #13
  مهدی59 آواتار ها
  مهدی59 آفلاين است كاربر ساده
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  سن کاربر
  30
  محل سکونت
  اصفهان
  نوشته ها
  37
  تشکر
  17
  تشکر شده 66 بار در 20 ارسال

  پیش فرض

  من به خرچنگام انرژی میدم ولوفاک بعضی مواقع هم گوشت

 21. 3 کاربر مقابل از مهدی59 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 22. #14
  MEYSAMASGHARIYAN آواتار ها
  MEYSAMASGHARIYAN آفلاين است کاربرمتخصص ماهی کوی
  تاریخ عضویت
  Apr 2007
  سن کاربر
  1364/12/13
  محل سکونت
  فعلا شهر ساری-استان مازندران
  نوشته ها
  310
  تشکر
  626
  تشکر شده 858 بار در 171 ارسال

  پیش فرض

  با سلام به همه عزیزان

  من خیلی خرچنگ و میگو دوست دارم بنظرم یه جلوه خاصی به آکی میده و خیلی طبیعی نشونش میده


  ولی خوب تو شهرستان از شون گیر نمیاد

  ولی دیروز یکیشون چندتا لابستر آورده خوشگل نیستن ولی بازم خوبه
  3-4سانته 4تومن میده
  میخواستم بدونم
  چجورین
  -چی میخورن؟
  -سرعت رشدشون ؟
  -شدت تهاجمشون؟
  -سازگاریشون با کیهاست ؟

  ممرسی و تشکر

 23. کاربر مقابل از MEYSAMASGHARIYAN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:


 24. #15
  MEYSAMASGHARIYAN آواتار ها
  MEYSAMASGHARIYAN آفلاين است کاربرمتخصص ماهی کوی
  تاریخ عضویت
  Apr 2007
  سن کاربر
  1364/12/13
  محل سکونت
  فعلا شهر ساری-استان مازندران
  نوشته ها
  310
  تشکر
  626
  تشکر شده 858 بار در 171 ارسال

  پیش فرض

  با سلام به دوستان عزیز
  مخضوضا میگو و خرچنگ دوستان

  من هم از دوست داران این جانور های ریز هستم

  در صفحه فروش میگو با آقا اقسن مشورتهایی کردم که فکر کنم بدرد این اینجا بخوره اینه که عینا متن رو میزام اینجا جهت استفاده دوستان


  بهترین محیط برای نگهداری این نوع از میگوها تانک گیاهی هست و اگر به فکر تکثیر زیادشون هستید پیشنهاد می کنم هیچ ماهی ای در تانکشون نندازید ، بهترین غذا برای اینها اسفناج پخته شده و کدو پخته شده است وازهر نوع غذای ماهی که به کف میره هم میشه استفاده کرد
  اگر بخواهید در کنار ماهی نگهداری کنید بهترین گزینه خانواده تترا و ماهی های با دهان کوچک و غیر مهاجم هست ، به هیچ عنوان با خانواده سیچلاید نگهداری نکنید
  این نوع میگوها در این شرایط به راحتی تکثیر میشن

  نگهداری میگو خیلی راحته فقط باید شرایط نکهداری و فیلتراسیون خوب باشه ، شما تعویض آب به موقع داشته باشی حتی تو تانک بدون گیاه هم میشه نگهداری کرد
  ارادتمند

  میگو معمولا در تغییر شرایط آب کمی حساس هست و خیلی با دقت باید آب به آب بشه ، 2 جفت کمی ریسکش بالاست ، حداقل 10 تا بریزید

 25. 4 کاربر مقابل از MEYSAMASGHARIYAN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 26. #16
  ali_mollaei آواتار ها
  ali_mollaei آفلاين است کاربر معمولي
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  سن کاربر
  23
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته ها
  81
  تشکر
  213
  تشکر شده 250 بار در 76 ارسال

  پیش فرض

  بازمم ممنون مهدی جان:thanks:

  من دیشب 2تا لابستر گرفتن منتها عکسهای لابسترا انقد شبیه به هم بود که نفهمیدم از کدوم خانواده هستن:khejalat:
  حالا عکسای خودشونم میذارم بچها ببینن:are:
  ولی بیشرف کلا گیاهارو خورد... از قوم موغول بود انگار:cry: :omg:
  این آکواریومی که اینارو توش نگه میدارم زیاد بزرگ نیس{ 50 طول 20 عرض 30 ارتفاع} غذاهم فعلا بشون لوفاک دادم ...
  حالا که رفته ای...
  ساعتها به این می اندیشم؛
  که چرا زنده ام هنـوز ؟!
  مگـه نگفته بودم بی تو میمیرم ؟!
  خدا یادش رفته است مرا بکشد یا تو قرار است برگردی ؟!

 27. 2 کاربر مقابل از ali_mollaei عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 28. #17
  ali plant آواتار ها
  ali plant آفلاين است کاربر معمولي
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  سن کاربر
  12
  محل سکونت
  شیراز
  نوشته ها
  187
  تشکر
  49
  تشکر شده 611 بار در 161 ارسال

  پیش فرض

  میشه بچه گوپی یا بچه اندلر تو یه آکواریوم گیاهی با بچه میگو یا تخم میگو فایر رد باشن؟

 29. کاربر مقابل از ali plant عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:


 30. #18
  farhad-2007 آواتار ها
  farhad-2007 آفلاين است مدیر ارشد بخش آکواریوم آب شیرین
  تاریخ عضویت
  May 2007
  سن کاربر
  43
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,185
  تشکر
  11,646
  تشکر شده 12,408 بار در 1,230 ارسال

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط ali plant نمایش پست ها
  میشه بچه گوپی یا بچه اندلر تو یه آکواریوم گیاهی با بچه میگو یا تخم میگو فایر رد باشن؟
  باسلام
  شدنش كه ميشه...
  اما تمام بچه هاي ميگو خوراك ماهيهانتون خواهند شد...
  باتشكر farhad-2007
  الهي چنان كن سرانجام كار، تو خشنود باشي وما رستگار

 31. 9 کاربر مقابل از farhad-2007 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 32. #19
  james k2 آواتار ها
  james k2 آفلاين است مدیر بخش معرفی ابزیان و سایر گفتگوها
  No.Problem
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  سن کاربر
  1983
  محل سکونت
  کرج
  نوشته ها
  992
  تشکر
  5,657
  تشکر شده 4,852 بار در 1,075 ارسال

  پیش فرض

  با سلام این هم عکس چندتا میگوی زیبا
  میگو:shrimp_dark_red_bee  میگو:shrimp_red_blossom


  میگوshrimp_red_crystal2

  So close no matter how far
  Couldn't be much more from the heart
  Forever trusting who we are
  And nothing else matters

 33. 10 کاربر مقابل از james k2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
قدرت گرفته از ویبولتین ،اکنون ساعت 11:06 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.
کليه حقوق اين سايت متعلق به  شرکت فرهنگ سازان  است.هر گونه استفاده از مطالب اين سايت پيگرد قانوني دارد
سئو و بهينه سازي : سئو
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2014 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved