تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
 1. #1
  babi1356 آفلاين است كاربر ساده
  تاریخ عضویت
  Mar 2008
  سن کاربر
  30
  نوشته ها
  15
  تشکر
  0
  تشکر شده 14 بار در 7 ارسال

  پیش فرض آموزش کامل اکسل 2007

  سلام بر همه دوستان خوب من
  از مدتی قبل تصمیم داشتم تا همه دانسته ها و نکته های اساسی در مورد برنامه اکسل 2007 را در یه جائی برای دوستان خوبم بیان کنم . تصمیم گرفتم تا این کار را در این سایت انجام بدم.فرض من این است که همه دوستان آشنائی کلی با اکسل دارند ، بنابراین از اون تعاریف پیش پا افتاده که هر تازه واردی تو وبلاگش (کپی پست) کرده خبری نیست . سعی من این است که اصول کلی تابع نویسی و روش استفاده از توابع را به طور کامل و جامع براتون توضیح بدم .انشاالله که مورد قبول واقع بشه. ضمنا" دوستان هر سوالی هم که داشته باشند سعی کنند که جلوتر از مبحث ما نباشه تا بقیه دوستان دچار سردرگمی نشوند.

 2. 5 کاربر مقابل از babi1356 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 3. #2
  babi1356 آفلاين است كاربر ساده
  تاریخ عضویت
  Mar 2008
  سن کاربر
  30
  نوشته ها
  15
  تشکر
  0
  تشکر شده 14 بار در 7 ارسال

  پیش فرض موارد جدید در Microsoft Office Excel 2007

  در رابط کاربر سازگار شده با نتایج ، Microsoft Office Excel 2007 ابزارهای نيرومند و خصایصی را فراهم می آورد که می توانيد برای تجزیه تحليل ، به اشتراک گذاردن، و مدیریت داده های خود ، از آنها استفاده نمایيد

  رابط کاربر results-oriented جدید، کار در Microsoft Office Excel را برای شما آسان می کند . یافتن فرامين و خصایصی که در منوها و نوار ابزارهای پيچيده وجود داشتند، آسان تر شده و زبانه های بر اساس وظایف حاوی گروه های منطقی فرامين و خصایص نيز موجود می باشند . بسياری از کادرهای محاوره ای با گالری های کشویی که گزینه های موجود را نمایش می دهند ،و نوتيک های توضيحی یا پيش نمایش های نمونه برای کمک به شما جهت انتخاب گزینه مناسب ،فراهم آمده اند .

  تفاوتی نمی کند که چه کاری را در رابط کاربر جدید انجام می دهيد - چه فرمت نمودن یا تجزیه داده های آن - Excel ابزارهایی را ارائه می کند که برای کامل نمودن موفقيت آميز وظایف پيچيده ، مفيد می باشند.
  ردیف ها و ستون های بيشتر و محدودیت های جدید
  برای قادر نمودن شما جهت کشف مقدار زیاد داده ها در صفحات گسترده، Office Excel 2007 تا ١ ميليون ردیف و ١۶ هزار ستون را در هر صفحه گسترده پشتيبانی می کند . بخصوص، خطوط شبکه ای Office Excel 2007 ،دارای ١،٠۴٨،۵٧۶ ردیف و ١۶٣٨۴ ستون می باشد که ١۵٠٠ % ردیف و ۶٣٠٠ % ستون بيشتر را نسبت به Microsoft Office Excel 2003 برایتان قراهم می آورد . برای افرادی که کنجکاو می باشند، ستون ها به جای IV به XFD ختم می شوند .

  به جای ۴ هزار نوع قالب بندی ، می توانيد از تعداد نامحدود در یک کار پوشه استفاده کنيد . مراجع خانه ها برای هر خانه نيز از ٨ هزار به تعدادی افزایش یافته اند که توسط حافظه محدود شود .

  جهت افزایش کارایی Excel ، مدیریت حافظه از ١ گيگابایت حافظه در Microsoft Office Excel 2003 به ٢ گيگابایت در Office Excel 2007 افزایش یافته است .

  همچنين می توانيد محاسبلت سریعتر را در کار پوشه های حساس به فرمول و بزرگ تجربه کنيد زیرا Office Excel 2007 چيپ ست های multithreaded و پردازش گرهای دوگانه را پشتيبانی می کند .Office Excel 2007 همچنين ١۶ ميليون رنگ را پشتيبانی می کند.

  الگوهای Office و سبک های Excel

  در Office Excel 2007 ، می توانيد داده ها را در صفحه گسترده با اعمال یک الگو و استفاده از سبک خاص، فرمت کنيد . الگوها می توانند با دیگر برنامه های ٢٠٠٧ Office مانند Microsoft Office Word و Microsoft Office PowerPoint به اشتراک گذارده شوند . درحاليکه سبک ها برای تغيير آیتم هایی خاص Excel مانند جداول، PivotTables ،اشکال و یا دیاگرام ها طراحی شده اند .

  اعمال یک الگو . یک الگو مجموعه ای از رنگ ها، فونت ها، خطوط و افکت های زمينه از پيش تعریف شده است که می تواند به کل کار پوشه یا ایتم های خاص مانند نمودار ها یا جداول اعمال شوند . آنها می توانند در ایجاد اسناد با ظاهر خوب، به شما یاری دهند . شرکت شما ممکن است الگوی شراکتی را فراهم نموده باشيد که بتوانيد از آن استفاده کنيد و یا از الگوهای از پيش تعریف شده موجود در Excel استفاده نمایيد . ایجاد الگوهای مورد نظر شما برای ایجاد ظاهری یکپارچه و حرفه ای که می تواند به تمام کارپوشه های Excel و دیگر اسناد ٢٠٠٧ Office اعمال شوند، نيز آسان است . زمانيکه الگویی را ایجاد می کنيد، رنگ، فونت، و افکت های زمينه می توانند بطور جداگانه تغيير یابند . بنابراین می توانيد در تمام یا بخشی از گزینه ها تغييرات دلخواه را ایجاد کنيد .

  استفاده از سبک . یک سبک فرمت بر اساس الگوی از پيش تعریف شده ای است که می تواند برای تغيير ظاهر جداول Excel ، نمودارها، PivotTables ،اشکال یا دیاگرام ها اعمال شود . اگر سبک داخلی ،با نيازهای شما سازگاری ندارد، می توانيد سبکی را سفارشی نمایيد . برای نمودارها می توانيد سبکی را از بسياری از سبک های از پيش تعریف شده انتخاب نمایيد اما نمی توانيد سبک نمودار خود را ایجاد کنيد
  همانند Excel 2003 ، سبک خانه ها برای فرمت نمودن خانه های انتخاب شده مورد استفاده قرار می گيرند اما می توانيد اکنون به سرعت سبک خانه ای از پيش تعریف شده را اعمال کنيد . اکثر سبک خانه ها بر اساس الگویی نمی باشند که به کار پوشه اعمال شده است و شما می توانيد به راحتی مورد دلخواه خود را ایجاد کنيد .
  قالب بندی شرطی قوی

  در ٢٠٠٧ Office ، می توانيد از قالب بندی شرطی برای تفسير بصری داده های خود برای مقاصد نمایشی و تجزیه ای استفاده کنيد . جهت یافتن سریع استثنائات و تعيين روندهای مهم در داده های خود، می توانيد چندین قانون قالب بندی شرطی را که بر قالب بندی بصری در فرم رنگ های گرادینت، نوارهای داده ها، مجموعه آیکون ها اعمال می شوند،مدیریت نمایيد . اعمال این نوع قالب بندی آسان است - تنها با چند کليک می توانيد ارتباطات موجود در داده های خود را برای استفاده بمنظور مقاصد تجزیه ای، مشاهده کنيد
  نوشتن فرمول آسان
  نوار فرمول قابل با قابليت تغيير اندازه . نوار فرمول بطور خودکار برای همراهی با فرمول های طوﻻنی و پيچيده تغيير اندازه می یابد . این مورد فرمول ها را از پوشاندن داده های دیگر در صفحه گسترده منع می کنند . می توانيد فرمول های طوﻻنی تر را با سطوح باﻻتر تودرتویی وارد کنيد .

  Function AutoComplete . استفاده از Function AutoComplete ، می توانيد به سرعت ترکيب فرمول صحيح را بنویسيد . از تعيين آسان عملکردهایی که مایليد برای دریافت راهنمایی و کمک برای تکميل استدﻻل فرمول ها مورد استفاده قرار دهيد،قادر خواهيد بود فرمول های صحيح را دریافت کنيد .

  مراجع دارای ساختار . در کنار مراجع خانه ها مانند A1 و R1C1 ، برنامه Office Excel 2007 مراجع دارای ساختاری را که محدوده های دارای نام و جداول را در یک فرمول، مرجع قرار می دهند، فراهم می نماید .

  دسترسی آسان به محدوده های دارای نام . با استفاده از مدیریت نام Office Excel 2007 ، می توانيد چندین محدوده دارای نام را در محلی مرکزی سازماندهی، به روز رسانی و مدیریت کنيد . این مورد به افرادی که به کار در صفحات گسترده نياز دارند، کمک می کند فرمول ها و داده های صفحه را تفسير کنند
  فرمول های OLAP جدید و عملکردهای cube
  همانطور که در پایگاه های داده ای چند بعدی ) مانند SQL Server Analysis Services ( در Office Excel 2007 کار می کنيد، می توانيد از فرمول های OLAP برای ایجاد گزارشات پيچيده، فرم آزاد و محدود داده OLAP استفاده کنيد . عملکردهای cube جدید برای استخراج داده های OLAP ) مجموعه ها و مقادیر ( از Analysis Services و نمایش آن در یک خانه مورد استفاده قرار می گيرند . فرمول های OLAP می توانند زمانيکه فرمول های PivotTable را به فرمول های خانه ها تبدیل می کنيد، و یا زمانيکه از AutoComplete برای استدﻻل های عملکرد cube استفاده می کنيد، در زمان تایپ فرمول ها، ایجاد شوند .
  فيلتر نمودن و مرتب سازی پيشرفته
  در Office Excel 2007 ، می توانيد به سرعت داده های صفحه گسترده خود را برای یافتن پاسخ هایی که برای مرتب سازی و فيلتر نمودن پيشرفته نياز دارید،مرتب کنيد . برای مثال می توانيد اکنون داده ها را بر حسب رنگ و تا سه سطح ) تا ۶۴ ( مرتب کنيد . همچنين می توانيد داده ها را بر حسب رنگ یا تارح فيلتر نموده و بيش از ١٠٠٠ آیتم را در ليست کشویی AutoFilter ،نمایش دهيد . انتخاب چندین آیتم برای فيلتر نمودن و فيلتر کردن داده ها در PivotTables نيز امکانپذیر است.
  موارد افزایشی جدول Excel
  در Office Excel 2007 ،می توانيد از رابط جدید برای ایجاد و فرمت سریع استفاده نموده و جدول Excel را ) شناخته شده بعنوان ليست Excel در Excel 2003 ( برای سازماندهی داده ها در صفحه گسترده خود توسعه دهيد . بنابراین کار با آن ساده تر خواهد شد . عملکردهای جدید و پيشرفته برای جداول شامل موارد زیر می شود .

  ردیف های عنوان جدول . ردیف های عنوان جدول می توانند فعال یا غير فعال شوند . زمانيکه عناوین جدول نمایش داده می شوند، با داده ها در ستون های جدول با جایگزین نمودن عناوین صفحه گسترده در زمانيکه در جدولی بزرگ حرکت می کنيد، نمایان می مانند .

  ستون های محاسبه شده . یک ستون محاسبه شده از فرمولی واحد استفاده می کند که برای هر ردیف تعدیل می شود . بطور خودکار برای دربرگرفتن ردیف های اضافی گسترش می یابد . بنابراین فرمول به سرعت به آن ردیف ها توسعه پيدا می کند . تنها کاری که شما می بایست انجام دهيد، وارد نمودن یکبار فرمول است . نيازی به استفاده از فرامين Fill و Copy ندارید .

  AutoFiltering . خودکار، این مورد بر حسب پيش فرض در جدول و برای فعال نمودن مرتب سازی و فيلتر نمودن نيرومند داده های جدول ،فعال است .

  مراجع دارای ساختار . این نوع مرجع به شما امکان استفاده از اسامی عنوان ستون را در فرمول ها به جای مراجع خانه مانند A1 و R1C1 می دهد .سبک جدول . می توانيد سبک جدولی را برای افزودن سریع کيفيت طراحی و قالب بندی حرفه ای اضافه کنيد . اگر سبک alternate-row در جدول فعال شده است، Excel قانون سبک alternating را از طریق اعمالی که قبﻼ این طرح را مختل نموده اند، مانند فيلتر نمودن، پنهان نمودن ردیف ها یا مرتب سازی مجدد دستی ردیف ها و ستون ها، حفظ میکند.

  ظاهری جدید برای نمودارها
  در Office Excel 2007 می توانيد از ابزارهای ایجاد نمودار جدید برای ایجاد سریع نمودارهایی با ظاهر حرفه ای که اطﻼعات را به نحوی موثر انتقال می دهند، استفاده کنيد . بر اساس الگویی که به کار پوشه اعمال شده است، ظاهری جدید و به روز برای نمودارها،شامل جلوه های ویژه مانند سه بعدی، شفاف و سایه هموار، می شود .

  رابط کاربر جدید ، اطﻼع از انواع نمودار موجود را آسان می نماید . بنابراین می توانيد نمودار صحيح را برای داده های خود ایجاد کنيد . سبک جداول از پيش تعریف شده بسياری فراهم شده اند . بنابراین می توانيد به سرعت فرمتی با ظاهر مناسب را اعمال نموده و جزئيات مورد نظر را در نمودار قرار دهيد .

  انتخاب کننده عنصر نمودار بصری . در کنار طرح ها و فرمت ها می توانيد اکنون از رابط کاربر جدید برای تغيير سریع عناصر نمودار ،جهت ارائه اطﻼعات به بهترین نحو، استفاده کنيد . تنها با چند کليک می توانيد عناوین، legend ها، برچسب داده ها ،خطوط روند و دیگر عناصر نمودار را اضافه نموده یا حذف کنيد .

  ظاهری مدرن با OfficeArt . به این علت که نمودارها در Office Excel 2007 با OfficeArt ترسيم می شوند، تقریبا می توانيد هر موردی را که می تواند در نمودار و عناصرش انجام شود، در شکل OfficeArt نيز انجام دهيد . برای مثال می توانيد سایه ای هموار یا افکت شيب را برای برجسته نمودن یک شکل اضافه نموده و یا از شفافيت برای نمایان نمودن عناصری که بطور تقریبی در طرح نمودار مبهم به نظر می رسند، استفاده کنيد . همچنين می توانيد حالت سه بعدی را مورد استفاده قرار دهيد .

  پاک نمودن خطوط و فونت ها . خطوط در نمودارها بصورت ناصاف ظاهر می شوند و فونت های ClearType های برای متون و جهت افزایش قابليت خواندن مورد استفاده قرار می گيرند .

  وجود بيشترین رنگ نسبت به قبل . می توانيد براحتی رنگ را از الگوی رنگ انتخاب نموده و شدت آنها را تغيير دهيد . برای کنترل بيشتر همچنين می توانيد رنگ های دلخواه خود را با انتخاب از ١۶ ميليون رنگ در کادر محاوره ای Colors ، اضافه کنيد .

  الگوهای آماده نمودار . ذخيره نمودن نمودار مورد عﻼقه بعنوان الگوی نمودار ، در رابط کاربر جدید، آسانتر می باشد.
  ایجاد نمودار مشترک
  استفاده از نمودارهای Excel در برنامه های دیگر . در ٢٠٠٧ Office ، ایجاد نمودار بين Excel, Word و PowerPoint مشترک است . بجای استفاده از خصایص ایجاد نموداری که Microsoft Graph توسط فراهم آمده است،برنامه های Word و PowerPoint خصایص ایجاد نمودار را بطور مشترک با Excel دارند . به این علت که صفحه Excel بعنوان صفحه داده برای نمودارهای Word و PowerPoint مورد استفاده قرار می گيرد، ایجاد نمودار مشترک، عملکرد قوی Excel را شامل استفاده از فرمول ها، فيلتر نمودن، مرتب سازی و توانایی ایجاد پيوند بين نمودار و داده های خارجی مانند Microsoft SQL Server و ) Analysis Services (OLAP ،جهت اطﻼعات به روز در نمودار خود، فراهم می آورد . صفحه گسترده Excel حاوی داده های نمودار شما می تواند در سند Word یا نمایش PowerPoint و یا فایل جداگانه ای برای کاهش اندازه سند ذخيره شود .

  کپی نمودارها در دیگر برنامه ها . نمودارها می توانند به راحتی بين اسناد و یا از برنامه ای به دیگری ،کپی شوند . زمانيکه نموداری را از Excel به Word یا PowerPoint کپی می کنيد، برای سازگاری با سند Word یا نمایش PowerPoint تغيير می یابد . اما می توانيد فرمت نمودار Excel را حفظ کنيد . داده های صفحه گسترده Excel می توانند در سند Word یا نمایش PowerPoint جاسازی شوند اما شما نيز می توانيد آن را در فایل منبع Excel رها کنيد . متحرک نمودن نمودارها در PowerPoint . در PowerPoint ،می توانيد از انيميشن برای تاکيد بر داده ها در نمودار بر اساس Excel ،استفاده کنيد . می توانيد کل نمودار یا مورد ورودی legend و برچسب محورها را متحرک کنيد . در نمودار ستونی، می توانيد ستون های جداگانه را برای به تصویر کشيدن نقطه ای خاص متحرک نمایيد . یافتن این خصایص آسان بوده و شما نيز کنترل زیادی دارید . برای مثال می توانيد تغييراتی را در مراحل جداگانه انيميشن ایجاد نموده و از افکت های انيميشن بيشتر استفاده کنيد
  استفاده آسان از PivotTables
  در Office Excel 2007 ، استفاده از PivotTables به نسبت نسخه های قبلی Excel آسانتر است . با استفاده از رابط کاربر جدید PivotTable ، اطﻼعاتی که مایليد در مورد داده ها مشاهده کنيد، تنها چند کليک آنور تر هستند . نيازی به درگ نمودن داده ها در نواحی دراپ که هميشه نيز مقاصدی آسان نيستند، ندارید . به جای آن می توانيد به راحتی فيلدهای مورد نظر جهت مشاهده را در ليست فيلد PivotTable جدید انتخاب کنيد .

  پس از ایجاد PivotTable ، می توانيد از مزایای دیگر خصایص جدید و پيشرفته برای خﻼصه سازی، تجزیه و فرمت داده های PivotTable خود بهره بگيرید .

  استفاده از Undo در PivotTables . می توانيد اکثر عمليات انجام شده برای ایجاد یا مرتب سازی مجدد یک PivotTable را بازگردانی کنيد .

  تعيين کننده های مثبت و منفی drill-down . این تعيين کننده ها جهت تعيين اینکه آیا می توانيد بخش هایی از PivotTable را برای مشاهده اطﻼعات کمتر یا بيشتر توسعه داده یا کوچک کنيد .

  مرتب سازی و فيلتر نمودن . مرتب سازی اکنون به آسانی انتخاب آیتمی در ستون مورد نظر و استفاده از دکمه های مرتب سازی می باشد . می توانيد داده ها را با استفاده از فيلتر های PivotTable ، مانند Greater than, Equals یا Contains ، فيلتر نمایيد .

  قالب بندی شرطی . می توانيد قالب بندی شرطی را به Office Excel 2007 Pivot Table و بر حسب خانه یا اشتراک خانه ها، اعمال کنيد .

  سبک و طرح PivotTable . همانند نمودارها و جداول Excel ، می توانيد به سرعت سبکی سفارشی یا از پيش تعریف شده را به PivotTable اعمال کنيد . تغيير طرح PivotTable نيز در رابط کاربر جدید آسانتر شده است .

  PivotCharts . همانند PivotCharts ، ایجاد PivotTables نيز در رابط کاربر جدید آسانتر است . کليه پيشرفت های فيلتر نمودن برای PivotCharts موجود می باشد . زمانيکه PivotChart را ایجاد می کنيد، ابزارهای خاص PivotChart و منوها موجود می شوند . بنابراین می توانيد داده ها را در نمودار تجزیه کنيد . همچنين می توانيد طرح، سبک و فرمت نمودار و یا عناصر آن را همانند نموداری ساده، تغيير دهيد . در Office Excel 2007 ، قالب بندی نموداری که اعمال می کنيد، هنگام ایجاد تغييرات در PivotChart حفظ می شوند که پيشرفتی به نسبت نسخه ها ی قبلی Excel محسوب می شود
  اتصال سریع به داده های خارجی

  در Office Excel 2007 ، دیگر نيازی به دانستن اسامی پایگاه داده ای یا سرور منبع داده ندارید . در عوض می توانيد از
  6
  Quicklaunch برای انتخاب از ليست منبع داده هایی که مدیر یا متخصصان گروه کاری برای شما فراهم نموده اند، استفاده کنيد . یک مدیر اتصال در Excel ، امکان مشاهده کليه اتصاﻻت در کار پوشه را امکانپذیر نموده و استفاده مجدد از اتصال یا جایگزینی اتصالی با دیگری را آسان می نماید

  فرمت فایل های جدید
  فرمت فایل XML-based . در ٢٠٠٧ Microsoft Office ، شرکت Microsoft فرمت فایل های جدید را برای Word, Excel و PowerPoint معرفی می کند که بعنوان فرمت های Office Open XML شناخته می شوند . این فرمت فایل های جدید ،یکپارچگی را با منابع داده خارجی آسان می نمایند . و اندازه فایل های کاهش یافته و بازیابی داده های پيشرفته را ارائه می نمایند . در Office Excel 2007 ، فرمت پيش فرض برای کار پوشه ، بصورت فرمت فایل Office Excel 2007 XML-based یا .) xlsx ( می باشد . دیگر فرمت های XML-based موجود Office Excel 2007 XML-based و macro-enabled یا .) xlsm ( ، فرمت فایل Office Excel 2007 برای الگوی Excel یا .) xltx ( ،و فرمت فایل Office Excel 2007 macro-enabled برای الگوی Excel template یا .) xltm .( می باشند .

  فرمت فایل باینری Office Excel 2007 . در کنار فرمت فایل جدید XML-based ، برنامه Office Excel 2007 همچنين نسخه ای باینری از فرمت فایل متراکم شده دارای بخش را برای کار پوشه های بزرگ یا پيچيده معرفی می کند . این فرمت فایل ) Office Excel 2007 Binary (or BIFF12 ، یا .) xls ( می تواند برای کارایی بهينه و سارگاری عقب گرد نيز مفيد باشد .

  سازگاری با نسخه های قبلی Excel . می توانيد کار پوشه Office Excel 2007 را برای تعيين اینکه آیا دارای خصایص یا قالب بندی ناسازگار با نسخه های قبلی Excel می باشد یا خير چک کنيد . بنابراین می توانيد تغييرات ﻻزم را برای سازگاری عقب گرد بهتر انجام دهيد . در نسخه های قبلی Excel ، می توانيد به روز رسانی ها و تبدیل کننده هایی را که به باز نمودن کار پوشه Office Excel 2007 کمک می کنند، نصب کنيد . بنابراین آن را ویرایش نموده، و مجددا در Office Excel 2007 بدون از دست دادن خصایص یا عملکرد خاص Office Excel 2007 ، باز کنيد .
  چاپ بهتر
  نمای Page Layout . در کنار نمای Normal و Page Break Preview ، برنامه Office Excel 2007 نمای Page Layout را نيز فراهم آورده است . می توانيد از این نما برای ایجاد صفحه گسترده در حين حفظ مشاهده چگونگی فرمت چاپ، استفاده کنيد . در این نما می توانيد با سر صفحه، پا صفحه و تنظيمات حاشيه در صفحه گسترده کار نموده و اشيا را مانند نمودارها و اشکال ، قرار دهيد . دسترسی آسان به گزینه های تنظيمات در زبانه Layout در رابط کاربر جدید وجود دارد بنابراین می توانيد به سرعت گزینه هایی مانند چرخش صفحه را تعيين کنيد . مشاهده مواردی که در هر صفحه چاپ می شوند و جلوگيری از چندین تﻼش چاپ و داده های کوتاه شده نيز امکانپذیر است .

  ذخيره در فرمت PDF و XPS . می توانيد تنها پس از نصب add-in ،فایل را بعنوان PDF و XPS از برنامه ٢٠٠٧ Microsoft Office ذخيره کنيد . برای دریافت اطﻼعات بيشتر، فعال نمودن پشتيبانی برای فرمت فایل هایی مانند XPS و PDF را مشاهده کنيد
  روش های جدید برای به اشتراک گذاردن کار خود
  استفاده از Excel Services برای به اشتراک گذاردن کار خود . اگر به Excel Services دسترسی دارید، می توانيد از آن برای به اشتراک گذاردن داده های کار پوشه Office Excel 2007 با افراد دیگر مانند اجرا کنندگان و دیگر سهامداران در سازمان استفاده کنيد . در Office Excel 2007 ، می توانيد کار پوشه را در Excel Services ذخيره نموده و داده های صفحه گسترده مورد نظر برای مشاهده توسط دیگر افراد را تعيين کنيد . در مرورگر آنها می توانند از Microsoft Office Excel Web Access برای مشاهده ، تجزیه، چاپ و استخراج این داده های صفحه گسترده استفاده کنند . همچنين می توانند عکس فوری استاتيک از داده ها در فواصل زمانی مورد نظر تهيه کنند . Office Excel Web Access اجرای مواردی مانند حرکت در صفجه، مرتب سازی، مشاهده نمودارها و استفاده از drill-down در PivotTables را آسان می نماید . همچنين شما می توانيد Excel Web Access Web Part را به دیگر بخش های Web و برای مشاهده داده ها به روش های مختلف، متصل کنيد . با استفاده از مجوزهای صحيح ، کاربران Excel Web Access می توانند کار پوشه را در Office Excel 2007 باز کنند . بنابراین می توانند در صورتيکه Excel را نصب نموده باشند، از قدرت کامل Excel برای تجزیه و کار با داده ها در کامپيوترهایشان استفاده کنند .

  استفاده از این روش برای به اشتراک گذاردن این اطمينان را می دهد که افراد دیگر به یک نسخه از داده ها در یک محل دسترسی دارند و این مورد جاری بودن آخرین جزئيات را امکانپذیر می سازد . اگر نياز دارید افراد دیگر مانند اعضای تيم، توضيحات و اطﻼعات به روز رسانی را به شما اطﻼع دهند، می توانيد کار پوشه را همانند نسخه های قبلی Excel برای جمع آوری اطﻼعات مورد نياز قبل از ذخيره آن در Excel Services ، به اشتراک بگذارید .

  استفاده از Document Management Server . مورد Excel Services می تواند با Document Management Server برای ایجاد پردازش اعتبار سازی در حول گزارشات جدید Excel و اعمال جریان کاری محاسبه کار پوشه مانند تذکرات بر اساس خانه یا پردازش جریان کاری بر اساس محاسبه پيچيده Excel ، یکپارچه شود . همچنين می توانيد از Document Management Server برای برنامه ریزی محاسبات مجدد شبانه از مدل کار پوشه پيچيده، استفاده کنيد
  دسترسی سریع به الگوهای بيشتر
  در Office Excel 2007 می توانيد کار پوشه ای را با الگوهای مختلفی که با Excel نصب شده اند، مبنا قرار دهيد . همچنين می توانيد به سرعت به الگوها دسترسی پيدا نموده و آنها را از سایت Microsoft Office Online Web دانلود کنيد .
  ویرایش توسط babi1356 : June 6th, 2010 در ساعت 02:03 AM دلیل: اشتبان تایپی

 4. 3 کاربر مقابل از babi1356 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 5. #3
  mahtabi آواتار ها
  mahtabi آفلاين است همکار قدیمی بخش اخبار و سایر گفتگو ها
  تاریخ عضویت
  Feb 2007
  سن کاربر
  دیگه چیزی به رفتن نمونده
  نوشته ها
  4,584
  تشکر
  6,171
  تشکر شده 13,331 بار در 5,609 ارسال

  پیش فرض

  خوشحالم از اینکه شما در سایت ما هستید و امیدوارم با حضور شما و افرادی نظیر شما این بخش مثل قبل یه بخش پر کار و فعال و با کیفیت تر از قبل باشه.
  با تشکر فریبا
  من هنوز ایمان دارم مادرم را خواهم دید
  وقتی تمام دیوار بیمارستان تیتر زده اند : آی ... سی .... یو
  این فشار ها که به خونت می آیند ،
  تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
  که زیر پایت را خالی می کنند ...
  " هومن شریفی "


 6. 2 کاربر مقابل از mahtabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 7. #4
  babi1356 آفلاين است كاربر ساده
  تاریخ عضویت
  Mar 2008
  سن کاربر
  30
  نوشته ها
  15
  تشکر
  0
  تشکر شده 14 بار در 7 ارسال

  پیش فرض پوزش از دوستان به علت آماده نشدن مطالب

  با سلام مجدد به همه دوستان خوبم .
  امشب هم دوباره اومدم تا یه سری نکات دیگه واستون بگم اما سرعت اینترنت اینجا به طور وحشتناکی اومده پائین . البته ما هنوز به طور رسمی وارد بحث فرمول نویسی و توابع نشدیم و علتش اینه که لازم میدونم تا یه سری نکات دیگر هم براتون بگم آخه حیفه که از کنار این برنامه بخواهید آروم و بی سر و صدا بگذرید .
  به هر حال قول میدم که فرذا با کلی مطلب جدید بیام سراغتون .

 8. 2 کاربر مقابل از babi1356 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 9. #5
  babi1356 آفلاين است كاربر ساده
  تاریخ عضویت
  Mar 2008
  سن کاربر
  30
  نوشته ها
  15
  تشکر
  0
  تشکر شده 14 بار در 7 ارسال

  پیش فرض توابع تاریخ در اکسل

  سلام دوستان خوبم اول از هر چیزی بابت اینکه دیر مطالب را آبدیت کردم عذر خواهی میکنم دوم و سوم و الی آخر ... من را شرمنده محبت خودتون نکنید ، اگه چیزی تازه به نظر میرسه لطف من نیست بلکه محبت دوستان میباشد
  از امروز کلیه توابع مربوط به تاریخ و زمان در اکسل و موارد استفاده از آن ها در فرمول نویسی به همراه مثال های کاربردی آن ها برایتان بیان کرده و سعی میکنم مطالب را کامل و بدور از حاشیه منتقل کنم
  در انتها اگر اشتباه تایپی در مطالب مشاهده نمودید به بزرگواری خودتان بر بنده حقیر خورده نگیرید.


  DATE
  شماره سریال متوالی را که تاریخی خاص را ارائه می دهد،باز می گرداند . اگر فرمت خانه قبل از وارد نمودن عملکرد به صورت General بوده است،نتيحه به صورت تاریخ فرمت می شود .

  ترکيب DATE(year,month,day)

  Year استدﻻل سالی که می تواند از ١ تا ۴ رقم باشد . Microsoft Excel استدﻻل سال را با توجه به سيستم تاریخی که استفاده می کنيد،تعبير می کند . بر حسب پيش فرض، Excel برای Windows از سيستم تاریخ ١٩٠٠استفاده میکند

  برای سيستم تاریخ ١٩٠٠

  l اگر سال بين صفر و ١٨٩٩ است ( آنها را نيز شامل می شود ) ، Excel مقدار را برای محاسبه سال،به ١٩٠٠ اضافه می نماید . برای مثال ( DATE(108,1,2 ،تاریخ January 2, 2008 را باز می گرداند ( ١٩٠٠ + ١٠٨)
  l در صورتيکه سال بين ١٩٠٠ و ٩٩٩٩ می باشد ( آنها را شامل می شود ) ، Excel از مقدار به عنوان سال استفاده می کند . برای مثال ( DATE(2008,1,2 تاریخ January 2, 2008 را باز می گرداند .
  l اگر سال،کمتر از صفر است و یا ١٠٠٠٠ یا بزرگتر از آن می باشد، Excel خطای ! NUM # را باز می گرداند .

  Month . عدد صحيح مثبت یا منفی است که ماه سال را از ١ تا ١٢ ارائه می کند ( January تا December )
  l اگر ماه بزرگتر از ١٢ باشد،ماه،آن عدد را به اولين ماه در سال تعيين شده اضافه می کند . برای مثال ( DATE(2008,14,2 شماره سریال ارائه دهنده February 2, 2009 را باز می گرداند .
  l اگر ماه کوچکتر از ١ است،ماه،آن عدد ماه بعلاوه ١ را از ماه اول در سال تعيين شده،تفریق می کند . برای مثال ( DATE(2008,-3,2 ،شماره سریال ارائه دهنده September 2, 2007 را باز می گرداند .

  Day . عد صحيح مثبت یا منفی ارائه دهنده روز ماه از ١ تا ٣١ می باشد .
  l اگر روز،بزرگتر از تعداد روزها در ماه تعيين شده است،روز،آن عدد را به اولين روز در ماه اضافه می نماید . برای مثال،
  ( DATE(2008,1,35 شماره سریال ارائه دهنده February 4, 2008 را باز می گرداند .
  l اگر روز،کوچکتر از ١ است،روز،آن عدد از روز بعلاوه ١ را از اولين روز ماه کسر می کند . برای مثال شماره DATE ( ٢٠٠٨،١ ,١۵ ) ،شماره سریال ارائه دهنده December 16, 2007 را باز می گرداند .

  موارد قابل توجه
  l Excel تاریخ ها را به صورت شماره رسال متوالی ذخيره می نماید،در این صورت آنها می توانند در محاسبات مورد استفاده قرار گيرند . بر حسب پيش فرض، January 1, 1900 شماره سریال ١ و January 1, 2008 شماره سریال ٣٩۴۴٨ است . زیرا ٣٩،۴۴٨ روز پس از January 1, 1900 وجود دارد
  l عملکرد DATE ،در فرمول هایی مفيد می باشد که سال،ماه و روز به صورت فرمول می باشند و نه ثابت ها .  --------------

  DATEVALUE
  شماره سریال تاریخ ارائه شده توسط date_text را باز می گرداند . از DATEVALUE برای تبدیل نمودن یک تاریخ ارائه شده توسط متن به یک شماره سریال استفاده کنيد .
  ترکيب DATEVALUE(date_text)

  Date_text متنی است که تاریخ را در فرمت تاریخ Microsoft Excel ارائه می نماید . برای مثال " ١ / ٣٠ / ٢٠٠٨ " یا " ٣٠ - Jan-٢٠٠٨ " رشته های متنی در علامت نقل قول هستند که تاریخ ها را ارائه می نمایند . با استفاده از سيستم تاریخ پيش فرض در Excel برای Windows ، مورد date_text می بایست تاریخی را از January 1, 1900 تا December 31, 9999 ارائه نماید . در صورتيکه date_text خارج از این محدوده باشد، DATEVALUE مقدار خطای ! VALUE # را باز می گرداند .
  اگر بخش سال date_text حذف شود، DATEVALUE از سال فعلی برای ساعت داخلی کامپيوتر شما استفاده می کند . اطﻼعات زمان در date_text نادیده گرفته می شوند .
  موارد قابل توجه
  Excel تاریخ ها را به صورت شماره سریال متوالی ذخيره می نماید،در این صورت آنها می توانند در محاسبات مورد استفاده قرار گيرند . بر حسب پيش فرض، January 1, 1900 شماره سریال ١ و January 1, 2008 شماره سریال ٣٩۴۴٨ است . زیرا ٣٩،۴۴٨ روز پس از January 1, 1900 وجود دارد
  lاکثر عملکردها،به طور خودکار،مقادیر تاریخ را به شماره سریال تبدیل می کنند .


  B A

  Description (Result ) Formula 1
  =DATEVALUE
  ("8/22/2008") شماره سریال تاریخ متنی،با استفاده از سيستم تاریخ ١٩٠٠ ( ٣٩۶٨٢ (

  =DATEVALUE 2
  ("22-AUG-2008") شماره سریال تاریخ متنی،با استفاده از سيستم تاریخ ١٩٠٠ (٣٩۶٨٢ (

  =DATEVALUE 3
  ("2008/02/23") شماره سریال تاریخ متنی،با استفاده از سيستم تاریخ ١٩٠٠ ( ٣٩۵٠١ (

  =DATEVALUE ("5-JUL") 4
  شماره سریال تاریخ متنی،با استفاده از سيستم تاریخ ١٩٠٠ و در نظر گرفتن ساعت داخلی کامپيوتر تنظيم شده به حالت ٢٠٠٨ ( ٣٩۶٣۴ (

  توجه . جهت مشاهده یک عدد به صورت تاریخ ،خانه را انتخاب نموده و سپس در زبانه Sheet در گروه Number ،ابتدا فلش کنار Number Format و سپس Short Date یا Long Date را کليک کنيد .  -------------------


  DAY
  روز یک تاریخ را که با شماره سریال ارائه می شود،باز می گرداند . روز،به صورت عدد صحيح و از ١ تا ٣١ داده می شود .

  ترکيب ( DAY(serial_number
  Serial_number
  number تاریخ روزی است که مایليد بيابيد . تاریخ ها می بایست با استفاده از عملکرد DATE و یا به عنوان نتایج فرمول ها یا عملکردهای دیگر ،وارد شوند . برای مثال از ( DATE(2008,5,23 برای بيست و سومين روز May, 2008 استفاده کنيد . اگر تاریخ ها به صورت متن وارد شوند،می توانند مشکلاتی را ایجاد نمایند .

  موارد قابل توجه
  Excel تاریخ ها را به صورت شماره سریال متوالی ذخيره می نماید،در این صورت آنها می توانند در محاسبات مورد استفاده قرار گيرند . بر حسب پيش فرض، January 1, 1900 شماره سریال ١ و January 1, 2008 شماره سریال ٣٩۴۴٨ است . زیرا ٣٩،۴۴٨ روز پس از January 1, 1900 وجود دارد . Excel برای Macintosh از سيستم تاریخ دیگری به عنوان پيش فرض استفاده می نماید
  مقادیر بازگردانده شده توسط عملکردهای YEAR, MONTH و DAY بدون در نظر گرفتن فرمت نمایش برای مقدار تاریخ فراهم شده،مقادیر Gregorian خواهند بود . برای مثال اگر فرمت نمایش تاریخ فراهم شده Hijri است،مقادیر بازگردانده شده برای عملکردهای YEAR, MONTH و DAY ،مقادیری مربوط به تاریخ Gregorian مربوطه می باشند .

  به مثال زیر توجه کنید

  A
  1 تاریخ
  2 15-Apr-2008
  فرمول نتيجه
  =DAY(A2) روز تاریخ باﻻ (15 )

  -------------------------  DAYS360
  تعداد روزهای بين دو تاریخ را بر اساس ٣۶٠ روز سال که در برخی محاسبات حسابداری مورد استفاده قرار می گيرد،باز می گرداند . در صورتيکه سيستم حسابداری شما بر اساس دوازده ماه ٣٠ روزه است،از این عملکرد برای محاسبه حقوق،استفاده کنيد
  ترکيب (DAYS360(start_date,end_date,method

  Start_date, end_date date دو تاریخی هستند که مایليد تعداد روزهای بين آنها را بدانيد . اگر start_date پس از end_date رخ می دهد، DAYS360 عددی منفی را باز می گرداند . تاریخ ها می بایست با استفاده از عملکرد DATE و یا به عنوان نتایج فرمول ها یا عملکردهای دیگر وارد شوند . برای مثال از ( (DATE(2008,5,23 برای بيست و سومين روز May, 2008 استفاده کنيد،اگر تاریخ ها به صورت متن وارد شوند،مشکلاتی پيش می آید .
  Method . مقداری منطقی است که استفاده از روش U.S . یا European را در محاسبات تعيين می کند .

  روش تعریف شده
  FALSE یا روش ( U.S. (NASD . اگر تاریخ آغازین،آخرین روز ماه است،برابر یا سی ام همان ماه در نظر گرفته می شود . در
  حذف شده صورتيکه تاریخ پایانی،آخرین روز ماه است و تاریخ آغازین قبل از سی ام ماه می باشد،تاریخ پایانی،برابر با یکم ماه بعد در نظر گرفته .
  می شود . در غير اینصورت تاریخ پایانی،برابر با سی ام همان ماه خواهد بود
  TRUE روش اروپایی . تاریخ آغازین و پایانی که در سی و یکمين روز ماه قرار دارند،برابر با سی ام همان ماه در نظر گرفته می شوند .


  Remark
  Microsoft Excel Excel تاریخ ها را به صورت شماره سریال متوالی ذخيره می نماید،در این صورت آنها می توانند در محاسبات مورد استفاده قرار گيرند . بر حسب پيش فرض، January 1, 1900 شماره سریال ١ و January 1, 2008 شماره سریال ٣٩۴۴٨ است . زیرا ٣٩،۴۴٨ روز پس از January 1, 1900 وجود دارد .  A
  1 تاریخ
  2 ١/٣٠/٢٠٠٨
  3 ٢/١/٢٠٠٨
  4 نتیجه فرمول
  =DAYS360(A2,A3) تعداد روزهای بين دو تاریخ باﻻ بر اساس سال ٣۶٠ روزه (1 )


  واسه امشب این 4 تابع را با مثال گفتم و بقیه مطالب را هم سعی میکنم تا فردا ادامه بدم
  ذکر این نکته لازم بود : در مثال ها شما لازم است تا نوع فرمت و صفحه آرائی جدول اکسل را در ذهنتان تداعی نمائید.

 10. کاربر مقابل از babi1356 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
قدرت گرفته از ویبولتین ،اکنون ساعت 11:12 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.
کليه حقوق اين سايت متعلق به  شرکت فرهنگ سازان  است.هر گونه استفاده از مطالب اين سايت پيگرد قانوني دارد
سئو و بهينه سازي : سئو
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2014 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved