تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 64

پرورش و نگهداری چه نوع ماهی اقتصادی است ؟

DAMPARVAR آواتار ها
    DAMPARVAR آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    40
    تشکر شده 4,766 بار در 697 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

Question پرورش و نگهداری چه نوع ماهی اقتصادی است ؟

پرورش چه نوع ماهیی اقتصادی تر است ؟ (بازیابی اطلاعات اولیه – پستهای 1 الي 32 )
    شماره پست : 1
    نویسنده : آنتونی
    عنوان : پرورش چه نوع ماهیی اقتصادی تر است ؟
    من یک آکواریوم سی سانتیمتری یک آکواریوم شصت سانتیمتری و یک آکواریوم هشتاد سانتیمتری دارم تصمیم گرفتم به جای ماهی های جورواجور فقط یک نوع ماهی پرورش بدهم که از نظر اقتصادی هم بازدهی داشته باشه دوست دارم نظر کسانی که تجربه پرورش ماهی را دارند بدانم به نظر شما چه نوع ماهیی با توجه به امکانات من مناسب است ؟ حرفه ای ها جواب بدهند لطفا
    شماره پست : 2
    نویسنده : فرشید ای آر
    عنوان : -
    به نظر من فایتر و دیسکس
    شماره پست : 3
    لطفا نظرتان را همراه با دلایل بیان کنید
    شماره پست : 4
    نویسنده : بلو اسکین
    نقل قول:
    نوشته شده توسطfarshid-ar
    به نظر من فایتر و دیسکس
    ذيسكاس شوخي بود نه????????
    شماره پست : 5
    فايتر گورامي===== 60 سانتيسورم و انجل=======80سانتي البته يه مقدار سخته
    شماره پست : 6
    نویسنده : لست مونو سرورس
    سورم و گوارامی.
    شماره پست : 7
    نویسنده : محسن آ
    به نظر من آروانا کوچیک میخری ظرف5-4 ماه 40 سانتیمیشه به قیمت خوبی میخرن
    شماره پست : 8
    نویسنده : ام رضا اچ
    سلامانواع گوپیانواع مولیسوارتلپلاتیو انواع سیچلاید های کوچک
    شماره پست : 9
    دیسکس از نظر اقتصادی فوق العاده است شاید شما فکرکردید که شوخی است ولی اگر تجربه لازم را داشته باشید یکی از راحترین و پر فروشترینماهی تکثیر شونده دنیا را میتوانید تکثیر کنید بنظر من تکثیر ماهی های دیگه یه جوروقت تلف کردنه
    شماره پست : 10
    نویسنده : لوک خوش شانس
    پرورش گورامی دارف هم خیلی عالیه. من در فکر پرورش اینماهی هستم ولی هر چه به دوستان می گم یکی تجربش رو در اختیارم بزاره هیچکی محل نمیکنه
    شماره پست : 11
    آقا فرشید منظور شما نگهداری و بزرگ کردن این ماهیه یاتکثیر نمودن آن در آکواریوم به نظر شما آکواریوم های من برای این کار کوچک نیست؟
    شماره پست : 21
    نقل قول:
    نوشته شده توسطblueskin
    به ريسكش نمي ارزه چون احتمال بيماري هست
    من هر نوع ریسکی رو حاضرم انجام بدم
    شماره پست : 22
    کسی نیست که از پرورش ماهی سود کرده باشه یا حداقل خرجخودشونو در آورده باشه اگه هست بگه
    شماره پست :23
    نویسنده :فرشید ای آر
    نقل قول:
    نوشته شده توسطblueskin
    اين رو هر ادمي ميدونه كه ديسكس قشنگ ترين و جزوگرون ترين ماهي هاي ا شيرينه اما اگه شما بلدي تكثير كني يا تكثير كردي برو اسمتوثبت كنفك كردي سيچلايد گورخري كه زرتو زرت تخم بذاره
    دوست عزیز من بارها و بارها شاهد تخم ریزی دیسکس بوده ام اما بعلت نداشتن تجربه لازم و مشکلات مختلف نتونستم بیش از یک ماه از لاروها محافظت کنم
    شماره پست : 24
    نقل قول:
    نوشته شده توسطfarshid-ar
    دوست عزیز من بارها و بارها شاهد تخم ریزی دیسکسبوده ام اما بعلت نداشتن تجربه لازم و مشکلات مختلف نتونستم بیش از یک ماه ازلاروها محافظت کنم
    تا اینجا معلوم شد که پرورش دیسکس به تجربه و مهارت زیادی احتیاج دارد گوپی و مولی هم ارزش تکثیر ندارند سوال : تکثیر ماهی هایی مثل فایتر و گورامی دارف راحت تر و به صرفه تر است ؟ یا بزرگ کردن بچه پرت و بچه اسکار و امثالهم
    شماره پست : 25
    فایتر شبیه گورامی حباب درست میکنه فایتر ماهی پرقدرتی است و طالب زیاد دارهبازم میگم گورامی دارف رو نمیتونید پرورش بدین چونمادش نیستگورامی های دیگه رو میتونیداسکار هم بد نیست (البته منتجربه چندانی ندارم)
    آنجل رو هم میتونید پرورش بدین و بچه بگیرین هر آنجل 1 تا 1.5 ماهه رو 200 تا 250 ازتون میخرن
    شماره پست : 26
    راسته که می گن فایتر ماده اش پیدا نمی شه ؟
    شماره پست : 27
    نویسنده : سهیل ظهیری
    نه مادش هست وقتی خریدی 1 ماه حسابی باید تغذیش کنی البته الان تو بازار من گشتم نبود ولی تا 10 _ 15 روز دیگه 1 سر استامبول بزن میارن
    شماره پست : 28
    نقل قول:
    نوشته شده توسطantony
    راسته که می گن فایتر ماده اش پیدا نمی شه ؟
    هست اما فوشنده ها نميارن چون زشته و مشتري نمي خره
    بايد سفارش بدي تا هرچند تا ميخواي بيارن
    شماره پست : 29
    نقل قول:
    نوشته شده توسطantony
    ----------------------------------------
    تااینجا معلوم شد که پرورش دیسکس به تجربه و مهارت زیادی احتیاج دارد گوپی و مولی همارزش تکثیر ندارند سوال : تکثیر ماهی هایی مثل فایتر و گورامی دارف راحت تر و بهصرفه تر است ؟ یا بزرگ کردن بچه پرت و بچه اسکار و امثالهم
    اگه به فكر بزرگكردن هستي بايد ماهي هايي مثل پرت اروانا اسكات سورم و اينجور ماهياباشي يعني ماهي هايي كه يا رشدشون كمه يا قيمتشون بالاستوگرنه اسكارو پيرانا وپنگوسي رو نميخرن چون همه ميخرن همه هم زود برگ ميكونندر كل به فكر تخm گرفتنباشي با صرفه ترهتو اينو حساب كن اگه 3 تا تانك داشته باشي واز انجل و سورم وفاتر بچه بگيري و 2 ماه بفروشي و يا 3ت تانك داشته باش 6 ماه يا بيشتر توي شكمماهييات كه يكي از يكي گاوترن غذا بريزي بعد بفروشي حالا كو مشتري
    شماره پست : 30
    تو اينو حساب كن اگه 3 تا تانك داشته باشي واز انجل وسورم و فاتر بچه بگيري و 2 ماه بفروشي و يا 3ت تانك داشته باش 6 ماه يا بيشتر تويشكم ماهييات كه يكي از يكي گاوترن غذا بريزي بعد بفروشي حالا كومشترياز راهنماییتون متشکرم راستش منظور شما را از این قسمت متوجه نشدماگه امکان داره بیشتر توضیح بدین
    شماره پست : 31
    منظورم اين بود كه سود اين 2 تا حالت رو حساب كن ببين كدوم به صرفه تره
    اگه به فكر تخم گرفتن باشي هر 2ماه حداقل از 3 تااكواريم 600 تا بچه مي گيري و مثل اب خوردن ابش ميكوني چون فايتر سورم و انجل امكان نداره رو دستت باد كنه
    اگر هم به فكر ماهي بزرگ كردن باشي بايد 6 ماه غذا بريزي توي شكم ماهيات وقتي هم كه بزرگ شدن معلوم نيست بتوني بفروشي علاوه بر اين خرج غذاشم حساب كن كه چه قدر ميشه
    به نظر من بچه گرفتن سودش بيشتره اما با اكواريم زياد مثلا 5 تا تا پول فروش ماهيا به چشم بياد
    شماره پست : 32
    با عرضسلام و خسته نباسید خدمت دوستان عزیزمدر رابطه با گفته های شما در این موضوع که کدام ماهی تکثیرشاقتصادی تر هست می خوام این جواب بهتون بدم که هیچکدام از ماهیان آکواریومی ارزشاقتصادی برای ما که در خانه آکواریوم رو به صورت تفریحی نگه می داریم نداره !!!شاید از این حرفمن ناراحت بشین اما واقعیت امر اینه که حرف های شما بیشتر به طنز شباهت داره نمیخوام بگم مسخرس که ناراحت بشین ولی باید حقیقت رو قبول کنیم که آکواریوم هیچ سودینداره و بیشتر ضرر توش هست نه سود به دلایلی که خدمتتون عرض میکنمچیزی که اینجاجالبه اینه که تا می گن کدوم ماهی اقتصادی همه می گن دیسکس (شاه ماهیآکواریوم)بله. همه مامی دونیم که دیسکس خیلی گرون قیمت هستش و خیلی هم زیبا و پر طرفدار و اگه کسی همازش بچه بکشه نونش تو روغنه و این مسئله هم برای من و شما مثله روز روشنه که تکثیراین ماهی خیلی سخته و کار من و شما نیستاما نکته جالب اینجاست که:این موضوع برای من خیلی جالبه چون من دراینترنت که سرچ می کنم از بین فروم های فارسی در مورد ماهیان آکواریومی به ایننتیجه می رسم که تمامی مطالب عینا ً تکراری و مثل هم هست تو هر تایپکی که هم بریتمامی دوستان زرنگ ما می گویند که چندی پیش X ماهی در مدت Xماه در آکواریوم X اندازه داشتند و از اون ماهی X تعداد بچه گرفتند و بچه ها صحیح سلامت دارن با همزندگی می کنند تا دیروز که همشونو فروختم و ببخشید که نتونستم از اونا عکس بگیرم ودر اختیارتون بزارم اکثر عکسامونم که از سایت های خارجی هست
    دوستان من شرایط شمارو درک می کنم بیشتر شما درس می خونین و کار نمی کنید و منبع درآمد آنچنانی نداریدبه جز پول تو جیبی که از پدر یا مادرتون می گیرید و دوست دارید که در کنار اینتفریح سالم یه پول تو جیبی در بیارید که خرج همین آکواریوم کنین من به عنوان عضوکوچکی از این سایت اینو بهتون صادقانه می گم گه من در یکی از آکواریوم فروشی هایتهران که نسبتا قدیمی این کار هست و در این کار حرفه ای هستش چون اقوام و دوستان اوهم در همین کار هستن مدت چند ماه کار کردم و می خوام حقایقی از این کارو واستونبگم
    دوستان عزیز چه تکثیرو چه بزرگ کردن ماهی اقتصادی تیست به این دلیل که؟
    شما بر فرض مثال یهآروانای 8 سانتی می خرید و اونو بزرگ می کنین به اندازه 30 سانت می رسونید حالاوقته فروختنش شده اونو می برید پیشه یه آکواریومی اولا که با سردی با شما بر خوردمی کنه و می گه قصد خرید نداره و به شما پارک خزانه رو پیشنهاد می کنه بعد می گه کهمشتری بیشتر دنبال ماهی کوچک هستش و آروانای بزرگ ارزشی نداره خیلی خیلی خیلی بهتونحال به می گه جاش یه ماهی بر دار معمولا یا پرت بهت می ده یا اسکار یا فلاور اونمتو اندازه ای که با ذره بین می تونی ببینیش
    فرضی دیگری هم هست که مثلا ما از یه ماهی برایمثال (سیچلاید رامیرزی) تعداد 50 عدد بچه ماهی کشیدیم و با بدبختی بزرگشون کردیمحالا که می خواهیم بفروشیمشون آقایان آکواریومی این دلایل رو می آورند که خریدندارن یا اینکه بازار خرابه مشتری نیست یا اگه حوصله نداشته باشن می گن بریزشون توجوب دم در یا بده گربه های محلتون بخورن ثواب داره اکه بخوان خیلی بهتون حال بدن 50تا رو می گیرن یه جفت ماهی ارزون قیمت یا یه ماهی نسبتا گرون می دن یا اگه خیلی حالبدن می گن خرید کن یه تخفیف خوب بهت می دیم یا در نهایت دونه ای 150یا 200 تومانازتون می خرن که شما با استناد به محاسباتی که در مغزتون انجام می دین متوجه می شیدکه هر ماهی حداقل برای رشد و بزرگ شدن تا به این اندازه معادل 600 تا 800 تومان غذامصرف کرده (150 تومان کجا 800 تومان کجا) به نظر شما آیا سودکردید؟؟؟
    در حالی که همین ماهیرو خودش دونه ای 1500 می فروخت !!!
    من شاهد عیتی این جور معامله ها بودمبرای مثال آقایی برای جم کردن چند آکواریوم خودش و راه اندازی یک آکواریوم آب شور ماهیان خودشو که شامل ماهیان زیر هستند به قیمت نا چیزی فروخت1- 2عدد اسکار مسی (تقریبا 15 سانتی)2- 1عدد اسکار آلبینو (تقریبا 12 سانتی)3- 2 عدد لجن خوار پلنگی (تقریبا 15 سانتی)4- 1 عدد آروانای سیلور (تقریبا 20 سانتی) 5- 3 عدد فلاور (تقریبا 10 سانتی )6- 4 عدد پنکوسی مشکی باله بلند (تقریبا 10 سانتی)تمام این ماهی ها رو خرید با منت تمام 20 هزار تومن اونم بخاطر دوستیش چون مشتری قدیمیش بود و با هم آشنا بودن فقط این موضوع رو بگم که یکی از لجن خورهای پلنگی رو شبش 14هزار تومان به دوستش فروخت.بیشتر شما این مسائل رو می دونید یعنی بهتر بگم که یا شاهد عینی موضوع بودین یا تجربه کردینحرف آخرم با شما عزیزان اینه که:دوستان خوبم آکواریوم یه عشقه یه حرفه نیست هر چه بیشتر عاشق باشی دنیای آبی و اسرار اون واست زیبا میشه و دل کندن از بچه ماهی هایی رو که با جونو دل تکثیر و بزرگ کردی یا ماهی ای که از کوچیکی با وجود تمامی مشکلات اعم از هزینه غذا دهی و غیره بزرگش کردی سخت تر می شهدوستان ما اینو می دونیم که ماده برخی از ماهیان مثله گورامی دارف و غیره ... در بازار توزیع نمی شه چون اگه پخش بشه دست زیاد می شه و ارزشش می یاد پایین و این رو هم اضافه کنم که بیشتر ماهی های ما وارداتی هستندو در آکواریم و از همه مهم تر بدلیل نبودن اطلاعات کافی در ایران تکثیر نمی شنبله منم بدم نمی یاد از ماهی مثل دیسکس یا انجل یا ماهی های تزئینی دیگه بکشم و بفروشمو پولی به جیب بزنم ولی باور کنید که امکان پذیر نیست دلایلشم بهتون گفتم و یه بار دیگه هم می گم زیرا اطلاعات علمی کامل و از همه مهمتر تجربه این کار در اختیار ما نیست کسانی که تو این صنف هستن خیلی خوب تونستن این علم رو انحصاری کنن و این علمو تو مشتشون محکم بگیرن چون این رو می دونن که این علم یا این صنف مثل افسار یه اسب میمونه که اگه از دستشون رها بشه بدون شک از اسب به زمین می افتن.باور کنید با وجود سختی کار تکثیر و از همه مهمتر بزرگ کردن لارو ها حتی اکر از دیسکس هم شما تکثیر کنید اینقدر مفت ازتون می خرند که از کار خودتون پشیمون بشید و از هرچی آکواریوم و دیسکس حالتون بهم بخورهامیدوارم که گفته های من برای شما سودمند باشه و ازش استفاده برده باشینارادتمند شما MRezaH

2. کاربران : 17 تشکر کرده اند از شما DAMPARVAR برای ارسال این پست سودمند:

DAMPARVAR آواتار ها
    سن کاربر
    40
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پیش فرض پرورش چه نوع ماهیی اقتصادی تر است ؟ (بازیابی اطلاعات اولیه – پستهای 33 الي 82)

شماره پست : 33
    دوست عزیزم آقایMRezaH از راهنمایی های شما بسیارسپاسگزارم فرمایشات شما کاملا صحیح است. من در مدت سه سال از ماهی های متنوعینگهداری کرده ام و با مسائلی که شما بازگو کرده اید بیگانه نیستم در این مدت ماهیهای با ارزشی را از دست داده ام بعضی مرده اند و بعضی را هم مجبور شده ام به قیمتبسیار ناچیز بفروشم و همین اتفاقات نیز باعث شد تا به این فکر بیفتم که از نوعیماهی نگهداری کنم که از نظر اقتصادی سودمند باشد و یا حداقل زیان آور نباشد . مندوستی دارم که در دو آکواریوم متوسط ماهی بی ارزش گوپی تکثیر می کند و با وجودمواجه شدن با تمام مسائلی که شما فرمودید سود اندکی نیز از این راه به دست می آوردو حداقلش این است که هزینه های آکواریوم هایش را تامین می کند به همین دلیل منمعتقدم اگر ما تجربیات و اطلاعتمان را در اختیار یکدیگر قرار دهیم اقتصادی بودنپرورش ماهی برای مصرف کننده ها هم غیر ممکن و به قول شما خنده آور نخواهد بود اگربرای خرید و فروش ماهی هم ما از همین تالار گفتگو استفاده کنیم می توانیم ماهی هایمورد نظرمان را به قیمت منصفانه بفروشیم و یا بخریم (حداقل دوستانی که در یک شهرهستند می توانند این کار را انجام بدهند ) تنها راه موفقیت همکاری و تعاون است بهنظر بنده هرکدام از دوستان که قصد فروش ماهی های خود را دارد باید اول در تاپیکفروش ماهی اعلام کند نه اینکه ماهی بی زبان را به قیمت ناچیز به مغازه داران سود جوواگذار کندبا این کار مقدار زیادی از مسائل اقتصادی پرورش ماهی که مربوط بهبازار فروش است حل خواهد شد . در آخر به همه دوستانی که به این تاپیک می آیندیادآور می شوم همانطور که دوست عزیزمان آقای MRezah فرمودند پرورش ماهی برای مصرفکننده های خانگی کار سود آوری نیست و به هیچکس توصیه نمی کنم که برای کسب سود بهاین کار دست بزند.هدف از این تاپیک تنها یافتن راهی است که نگهدارندگان ماهی هزینهکمتری را متحمل شوند و یا حداکثر بتوانند سود اندکی را از کاری که با عشق و علاقهانجام می دهند حاصل کنند( اگر ما بتوانیم یک نوع ماهی را خود پرورش دهیم حداقلش ایناست که لازم نیست آن نوع ماهی را از بازار تهیه کنیم ) در آخر باز هم از دوست عزیزمآقای MRezaH تشکر می کنم و بی صبرانه منتظر راهنمایی ها و نظرات سودمند ایشانهستم
    شماره پست : 34
    نقل قول:
    نوشته شده توسطMRezaH
    با عرضسلام و خسته نباسید خدمت دوستان عزیزمدر رابطه با گفته های شما در این موضوع که کدام ماهی تکثیرشاقتصادی تر هست می خوام این جواب بهتون بدم که هیچکدام از ماهیان آکواریومی ارزشاقتصادی برای ما که در خانه آکواریوم رو به صورت تفریحی نگه می داریم نداره !!!شاید از این حرفمن ناراحت بشین اما واقعیت امر اینه که حرف های شما بیشتر به طنز شباهت داره نمیخوام بگم مسخرس که ناراحت بشین ولی باید حقیقت رو قبول کنیم که آکواریوم هیچ سودینداره و بیشتر ضرر توش هست نه سود به دلایلی که خدمتتون عرض میکنمچیزی که اینجاجالبه اینه که تا می گن کدوم ماهی اقتصادی همه می گن دیسکس (شاه ماهیآکواریوم)بله. همه مامی دونیم که دیسکس خیلی گرون قیمت هستش و خیلی هم زیبا و پر طرفدار و اگه کسی همازش بچه بکشه نونش تو روغنه و این مسئله هم برای من و شما مثله روز روشنه که تکثیراین ماهی خیلی سخته و کار من و شما نیستاما نکته جالب اینجاست که:این موضوع برای من خیلی جالبه چون من دراینترنت که سرچ می کنم از بین فروم های فارسی در مورد ماهیان آکواریومی به ایننتیجه می رسم که تمامی مطالب عینا ً تکراری و مثل هم هست تو هر تایپکی که هم بریتمامی دوستان زرنگ ما می گویند که چندی پیش X ماهی در مدت Xماه در آکواریوم X اندازه داشتند و از اون ماهی X تعداد بچه گرفتند و بچه ها صحیح سلامت دارن با همزندگی می کنند تا دیروز که همشونو فروختم و ببخشید که نتونستم از اونا عکس بگیرم ودر اختیارتون بزارم اکثر عکسامونم که از سایت های خارجیهست
    دوستان من شرایط شمارو درک می کنم بیشتر شما درس می خونین و کار نمی کنید و منبع درآمد آنچنانی نداریدبه جز پول تو جیبی که از پدر یا مادرتون می گیرید و دوست دارید که در کنار اینتفریح سالم یه پول تو جیبی در بیارید که خرج همین آکواریوم کنین من به عنوان عضوکوچکی از این سایت اینو بهتون صادقانه می گم گه من در یکی از آکواریوم فروشی هایتهران که نسبتا قدیمی این کار هست و در این کار حرفه ای هستش چون اقوام و دوستان اوهم در همین کار هستن مدت چند ماه کار کردم و می خوام حقایقی از این کارو واستونبگم
    دوستان عزیز چه تکثیرو چه بزرگ کردن ماهی اقتصادی تیست به این دلیل که؟شما بر فرض مثال یه آروانای 8 سانتی می خرید واونو بزرگ می کنین به اندازه 30 سانت می رسونید حالا وقته فروختنش شده اونو می بریدپیشه یه آکواریومی اولا که با سردی با شما بر خورد می کنه و می گه قصد خرید نداره وبه شما پارک خزانه رو پیشنهاد می کنه بعد می گه که مشتری بیشتر دنبال ماهی کوچکهستش و آروانای بزرگ ارزشی نداره خیلی خیلی خیلی بهتون حال به می گه جاش یه ماهی بردار معمولا یا پرت بهت می ده یا اسکار یا فلاور اونم تو اندازه ای که با ذره بین میتونی ببینیش
    فرضی دیگری هم هست که مثلا ما از یه ماهی برای مثال (سیچلاید رامیرزی) تعداد 50 عدد بچه ماهی کشیدیم و با بدبختی بزرگشون کردیم حالا کهمی خواهیم بفروشیمشون آقایان آکواریومی این دلایل رو می آورند که خرید ندارن یااینکه بازار خرابه مشتری نیست یا اگه حوصله نداشته باشن می گن بریزشون تو جوب دم دریا بده گربه های محلتون بخورن ثواب داره اکه بخوان خیلی بهتون حال بدن 50 تا رو میگیرن یه جفت ماهی ارزون قیمت یا یه ماهی نسبتا گرون می دن یا اگه خیلی حال بدن میگن خرید کن یه تخفیف خوب بهت می دیم یا در نهایت دونه ای 150یا 200 تومان ازتون میخرن که شما با استناد به محاسباتی که در مغزتون انجام می دین متوجه می شید که هرماهی حداقل برای رشد و بزرگ شدن تا به این اندازه معادل 600 تا 800 تومان غذا مصرفکرده (150 تومان کجا 800 تومان کجا) به نظر شما آیا سودکردید؟؟؟
    در حالی که همین ماهیرو خودش دونه ای 1500 می فروخت !!!
    من شاهد عیتی این جور معامله هابودمبرای مثال آقاییبرای جم کردن چند آکواریوم خودش و راه اندازی یک آکواریوم آب شور ماهیان خودشو کهشامل ماهیان زیر هستند به قیمت نا چیزی فروخت1- 2عدد اسکار مسی (تقریبا 15سانتی)2- 1عدد اسکارآلبینو (تقریبا 12 سانتی)3- 2 عدد لجن خوار پلنگی (تقریبا 15سانتی)4- 1 عددآروانای سیلور (تقریبا 20 سانتی) 5- 3 عدد فلاور (تقریبا 10 سانتی )6- 4 عدد پنکوسی مشکی باله بلند (تقریبا 10سانتی)تمام این ماهیها رو خرید با منت تمام 20 هزار تومن اونم بخاطر دوستیش چون مشتری قدیمیش بود و باهم آشنا بودن فقط این موضوع رو بگم که یکی از لجن خورهای پلنگی رو شبش 14هزار تومانبه دوستش فروخت.بیشترشما این مسائل رو می دونید یعنی بهتر بگم که یا شاهد عینی موضوع بودین یا تجربهکردینحرف آخرم باشما عزیزان اینه که:دوستان خوبم آکواریوم یه عشقه یه حرفه نیست هر چه بیشترعاشق باشی دنیای آبی و اسرار اون واست زیبا میشه و دل کندن از بچه ماهی هایی رو کهبا جونو دل تکثیر و بزرگ کردی یا ماهی ای که از کوچیکی با وجود تمامی مشکلات اعم ازهزینه غذا دهی و غیره بزرگش کردی سخت تر می شهدوستان ما اینو می دونیم که ماده برخی از ماهیان مثلهگورامی دارف و غیره ... در بازار توزیع نمی شه چون اگه پخش بشه دست زیاد می شه وارزشش می یاد پایین و این رو هم اضافه کنم که بیشتر ماهی های ما وارداتی هستندو درآکواریم و از همه مهم تر بدلیل نبودن اطلاعات کافی در ایران تکثیر نمیشنبله منم بدمنمی یاد از ماهی مثل دیسکس یا انجل یا ماهی های تزئینی دیگه بکشم و بفروشمو پولی بهجیب بزنم ولی باور کنید که امکان پذیر نیست دلایلشم بهتون گفتم و یه بار دیگه هم میگم زیرا اطلاعات علمی کامل و از همه مهمتر تجربه این کار در اختیار ما نیست کسانیکه تو این صنف هستن خیلی خوب تونستن این علم رو انحصاری کنن و این علمو تو مشتشونمحکم بگیرن چون این رو می دونن که این علم یا این صنف مثل افسار یه اسب میمونه کهاگه از دستشون رها بشه بدون شک از اسب به زمین می افتن.باور کنید با وجود سختی کار تکثیر و از همهمهمتر بزرگ کردن لارو ها حتی اکر از دیسکس هم شما تکثیر کنید اینقدر مفت ازتون میخرند که از کار خودتون پشیمون بشید و از هرچی آکواریوم و دیسکس حالتون بهمبخورهامیدوارم کهگفته های من برای شما سودمند باشه و ازش استفاده بردهباشینارادتمندشما MRezaH
    خوب نيست بعضي ها اينجور بقيرو زير سوال ميبرن و با 2 كلمه كل تجربشونو سكه يه پول مي كنن البته منظورم اصلا شما نيستيد[xXxXxXxXxX]
    كسي نخواست اينجا سالون پرورش ماهي بزنه
    همه ميدونن با 1 اكواريم نميشه هيچ سودي كرد و 10 تا اكئاريم هم نميشه همچنان سودي كرد كه يه خانواد رو اداره كرد
    هر كي ماهي نگه مي داره بخاطر علاقست نه پول در اوردن اما چه ارادي داره در كنار اينا يه پول اندكي به جيب زد حتي به عنوان تفريح نه سودش
    در ضمن كسي كه ماهي پرورش ميده بايد بازار يابي كنه تا 2 ماه بعد كه مثلا 500 تا ماهي داره چه جوري بفروش
    البته ماهي با ارزش كه ارزش فروش داشته باشه و مشتري هم بخواد
    شماره پست : 35
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستانمن به عنوان عضو کوچکی از این سایت خدمت شما سروران گرامی عرض کنم که اینجانب قصد هیچ گونه بی حرمتی و بی ادبی و از همه مهم تر مسخره کردن شما رو نداشته و نخواهم داشت.این حرفهایی رو که زدم هیچ کدومش با گوش شما قریب نیست اکثرتون یا شنونده این حرف ها بودین یا تجربه کردین می دونم که یه کم تند رفتم و همه رو جمع بستم ازتون عذر می خوام و اینم خوب می دونم که در بین شما کسانی هستند که در نگهداری و پرورش ماهیان آکواریومی مثله من مبتدی نیستید و در این زمینه دارای موفقیعت و تجربه کاملی هستید.علت گله و شکایت من این بود که در بعضی از تایپک ها دوستانی کم لطفی کردن و در مورد ماهی که حتی به نوعی می شه گفت ( رنگشم ندیدن چه برسه به خودش ) صدق می کنه البته از این مسئله هم غافل نمی شم که در بسیاری از تایپک ها دوستان عزیزی بودن که تجربیات خودشونو در اختیار همه قرار می دادند و با دلسوزی غیر قابل وصفی به کمک دوستان مبتدی مثله من می آمدند.اما نکته جالب اینجاست که اگر فروم های فارسی زبان ایجاد نمی شدند خدا می دونست چه بلایی سره این کسانی که مبتدی و تازه کار بودند می افتاد چون من به عنوان شاگرد یکی از این آکواریومی ها شاهد این جنایت این صنف بودم البته این نکته رو هم با صراحت عرض می کنم که من تمامی کارکنانه این صنف رو زیره سوال نمی برم خدا می دونه شاید در این جمع کسانی هستند که با دلسوزی تمام در این راسته فعالیت می کنن و تمام فکرشون به کسب سود و خالی کردن جیبه مشتری نیست.برای نمونه می خوام این نکته رو برای شما باز گویی کنم که وقتی با یکی از این آکواریومی های عزیز و مهربان برخورد داشتم و واز این آقایان دلسوز سوالاتی از قبیل(سیکل ازت- PH آب و غیره ) سوال کردم نه تنها که به من خندید و منو جلوی مشتری هاش ضایعه کرد بلکه این حرف ها رو یک مشت چرت و پرت و مسخره خواند و جالب اینجاست که دوستی از اون علت مرگ ماهیشو جویا شد و این آقای خوش اخلاق و با علم علت مرگ ماهی این دوست عزیز رو هیچ عاملی ندونست به جز یک چیز که هممون باهاش آشنا هستیم بله دوشتان عامل ( قضا و بلا )و به این دوست عزیزمون گفت که خدا بهت رحم کرد و شانس آوردی برو خدا رو شکر کن که به مالت زد ولی به جونت صدمه ای وارد نشد پیشاپیش مصیبت وارده رو به خودت و خانوادت و دیگر ماهیان زنده در آکواریومت تسلیت عرض می کنم.اما این حرف ها تو گوش من نمی رفت به نوعی می شه گفت من پرو تر از زبون اون آقا بودم و این سوال رو ازش پرسیدم که آقای X محترم چرا وقتی که ما آکواریوم راه اندازی می کنیم بیش از پیش دچار حمله های ناگهانی عامل قریب و آشنای ( قضا و بلا ) می شویم در جواب به من این حرفو زد که پسر جون برو خدا رو شکر کن به جونت که سالم و سلامت هستی ماهی فدای سرت چیزی که ارزش نداره و زیاده این ماهی های بد بو و مزخرفه اما جواب مسخره و کوبنده من به این آقا جلوی مشتری هاش این بود که بهش گفتم آقای X پس بگو از وقتی که من آکواریوم زدم روز به روز به جمعیت سوسک های خونمون اونم از نوعه چشم بادومی ژاپنی اضافه می شه که این موجب نگرانی من و خانوادم و خوشحالی سازمان حفاظت از حشرات موزی شده طفلکی ها در چند سالی که من آکواریوم خودمو جمع کرده بودم بلا گردونه جونه من شدن و خودشونو در راه من فدا کردن چه سختی کشیدن.دوستان نمی خوام از موضوع اصلی دورتون کنم در جواب به این سوال شما می تونم این جمله رو بگم که تکثیر و پرورش ماهی در صورتی می تونه برای شما سود آور باشه که شما آشنای درجه یک یکی از این آکواریومی ها باشید فقط در این صورته که مبلغی به شما پرداخت می کنن ولی در غیر این صورت سودی نداره و ارزشی هم نداره به جز اینکه هزینه اور و وقت گیر هست این موضوع شامل من هم شد با وجود آشنایی با یکی از این زحمتکشان.اما این نکته برای من کمی فرق می کنه من 3 تا آکواریم 1 متری دارم که در حال حاضر از یکیش استفاده می کنم بدم نمی یاد منی که دارم از یک جفت ماهی نگه داری می کنم ازشون تکثیر کنم و تعداد بیشتری از اونارو نگه داری کنم که در صورتی که (قضا و بلا ) بهشون حمله کرد و جونشونو از دست دادن جای خالیشونو احساس نکنم هر وقتم که ازشون خسته شدم سرپرستی اونا رو به دوستان عزیزم واگذار می کنم و اگر اونا هم اینو قبول نکردن دریاچه پارک خزانه رو به زندان آکواریومی ها ترجیح می دمحرف من با شما دوستان عزیزم اینه که حتی گوپی و مولی هم می تونن برای شما سود داشته باشن در صورتی که با یکی از این آقایان زحمتکش فامیل باشین ولی چه اشکالی داره یه آکواریوم با وجود 500 تا گوپی یا مولی به نظر من خیلی هم زیباست و یا می شه کار دیگه ای کرد از ماهیان عالی و با ارزش که می شه ازش در آکواریوم تکثیر کرد بچه گرفت و در همین فروم عالی و با ارزش فروخت حتی به قیمت اندکی علاوه بر سود کم یه دعای خیری هم بدرقه راه و کار شماست.من به نوبه خودم این کارو می کنمارادتمند شما MRezaH
    شماره پست : 36
    رضا جان من تمام گفته های شیرینتونو قبول دارممنمواقعا این موضوع رو قبول دارم که خود مغازه داران هم از فروش ماهیان سودینمبرنداگر یادتان باشد روزگاری در پلاسکو 50 تا مغازه آکواریومی بود اما الان 10 تا بیشتر نیستاین مسئله نابسامانی وضع آبزی پروری این مملکت رو نشون میدهدوستان باور کنید گفته های آقا رضا کاملا جامع و دقیقهشما در صورتی میتونیدسوده خوبی ببرید که :
    اولا 1 یا 2 نوع ماهی رو فقط در منزل پرورش بدین و بیش از 100 تا 200 تا بچه بگیرید(با یکی دوتا فایده ای نداره)و یا ماهی رو پرورش بدید کهبا ارزش باشهمن بهتون توصیه میکنم دیسکس 6000 تومنی رو بخرید و بزرگش کنید ودر حدود 10000 تومن بفروشید این راحترین را برای کسب سودهثانیا: مغازه دارفامیل شما باشه
    شماره پست : 37
    شما نباید درباره ی اون مغازه دارای بدبخت بد بگین. اون ها هر ما باید پول برق و آب و هزارتا کوفت و زهر مار دیگه رو بدن. اگه بخوان ماهی های شما رو بخرن سر ماهی های خودشون چه خاکی بریزند. به نظر من هر کی می خواد ماهی پرورش بده باید برای خودش این کار رو بکنه نه برای فروش. اخه 100 تا دونه ماهی کجای این بازار بزرگ رو می گیره. اون ها بتونند سر ماه خرج زن و بچه شون رو در بیارن خیلی. من یکی رو می شناختم که 30 میلیون پول مغازه داد. 5 میلیون پول ماهی وسایل. 2 ماه نشده ورشکست شد و چند میلیون بدهی بالا آورد و الان میوه می فروشه
    شماره پست : 38
    نقل قول:
    نوشته شده توسطfarshid-ar
    رضا جان من تمام گفته های شیرینتونو قبول دارممنم واقعا این موضوع رو قبول دارم که خود مغازه داران هم از فروش ماهیان سودینمبرنداگر یادتان باشد روزگاری در پلاسکو 50 تا مغازه آکواریومی بود اما الان 10 تا بیشتر نیستاین مسئله نابسامانی وضع آبزی پروری این مملکت رو نشون میدهدوستان باور کنید گفته های آقا رضا کاملا جامع و دقیقهشما در صورتی میتونیدسوده خوبی ببرید که :
    اولا 1 یا 2 نوع ماهی رو فقط در منزل پرورش بدین و بیش از 100 تا 200 تا بچه بگیرید(با یکی دوتا فایده ای نداره)و یا ماهی رو پرورش بدید کهبا ارزش باشهمن بهتون توصیه میکنم دیسکس 6000 تومنی رو بخرید و بزرگش کنید ودر حدود 10000 تومن بفروشید این راحترین را برای کسب سودهثانیا: مغازه دارفامیل شما باشه
    ديسكس 6 تومني ديگه نديده بودم
    شماره پست : 39
    دوست عزیز دیسکاس کوچک قیمتی در حدود 6 تومن داره
    شماره پست : 40
    با سلام خدمت دوستانخدمت شما عزیزان گرامی عرض کنمکه ماهی دیسکس الارقم زیبایی و جایگاهی که در میان آکواریوم دارها دارد گزینهمناسبی برای نگه داری نیستچه بزرگ کردن این ماهی و چه تکثیر و پرورش ان کاریبسیار سخت است و ارزشی برای ریسک کردن ندارد چون این ماهی بسیار حساس و ضعیفی است واحتمال شکست و ناکامی در نگهداری از این ماهی نسبت به ماهیان دیگر بیشتر استاماگزینه دیگری که من به عینه شاهد اون بودم تکثیر از ماهی سوروم هست این ماهی همبسیار زیبا و هم پر طرفدار است و در صورت موفقیعت در این کار یعنی تکثیر و پرورشاین ماهی شما می توانید به قیمت خوبی سوروم های خودتونو بفروشید
    شماره پست : 41
    موافقم و تجربشم داشتمهم ماهي مقاوميه هم زيبا هم مشتري پسند تكsيرشم اگه يكجفت خوب داشته باشيم نسبتا راحته
    شماره پست : 42
    با عرض سلام
    خدمت دوستان عرض کنم که ماهی فایتر گزینه خوبی برای این کار نیست زیرا استقبال چندانی از این ماهی در میان آکواریوم دارها نمی شود چون این ماهی به بیشتر ماهی های داخل آکواریومتون حمله می کنه و در ضمن نکته اصلی در تکثیر این ماهی این است که در بزرگ کردن بچه های این ماهی شما با مشکل عمده ای مواجه می شوید
    چونکه در همان ابتدای رنگ بندی ماهیان نرها باهم جنگ می کنن و در این میان ماده ها هم در امان نیستند
    اما نکته جالب توجه اینه که ماهی فایتر با تبلیغ آکواریومی ها و با شناخت تدریجی در بین اکثر مردم با اسمهایی چون خروس ماهی و یا عروس ماهی جای ماهی شب عید رو داره می گیره و این نکته باعث شده که فروش این ماهی در شب عید رونق خاصی داشته باشه.
    اما پیشنهاد من به شما اینکه در صورت تمایل به تکثیر این ماهی شما می توانید با برنامه ریزی مشخص شده از قبل این ماهی رو تکثیر و در نهایت با قیمت خوبی بفروش برسانید اما شما در صورتی موفق می شوید که بتوانید جا و مکان عالی در شب عید برای فروش این ماهی پیدا کنید
    شماره پست : 43
    نویسنده : @@@
    نقل قول:
    نوشته شده توسطMRezaH
    با سلام خدمت دوستانخدمت شما عزیزان گرامی عرضکنم که ماهی دیسکس الارقم زیبایی و جایگاهی که در میان آکواریوم دارها دارد گزینهمناسبی برای نگه داری نیستچه بزرگ کردن این ماهی و چه تکثیر و پرورش ان کاریبسیار سخت است و ارزشی برای ریسک کردن ندارد چون این ماهی بسیار حساس و ضعیفی است واحتمال شکست و ناکامی در نگهداری از این ماهی نسبت به ماهیان دیگر بیشتر استاماگزینه دیگری که من به عینه شاهد اون بودم تکثیر از ماهی سوروم هست این ماهی همبسیار زیبا و هم پر طرفدار است و در صورت موفقیعت در این کار یعنی تکثیر و پرورشاین ماهی شما می توانید به قیمت خوبی سوروم های خودتونو بفروشید
    حرف شما كاملا درسته ماهي سورم جزو ماهيهايي هستش كه راحت هم ميشه ازش تخم كشيد
    من هم يه ماهي ديگه رو معرفي ميكنم كه فلاور هرن هستش و تخم گرفتن از اون خيلي راحته
    فقط كافيه يك جفت خوب رو پيدا كني
    شما هم اگر سورم آماده براي تخم ريزي داري من خريدارم
    شماره پست : 44
    نویسنده : فرید ام
    عنوان : راهنمايي كنيد
    سلام به همه دوستان محترم تاپيكمن در مورد پرورشماهي ها تحقيق كردم چند نفري پيشنهاد خانواده سيچلايد را دادن من هم يك جفت سيچلايدگوره خري تهيه كردم كه بعد از تقريبا 20 روز حدودا 50 تا 60 بچه ماهي از آنها گرفتمبچه ماهي ها حدودا 15 روزه هستند .
    حالا سوال من از دوستان محترم اينه كه آيا بهپرورش آنها ادامه بدم يا برم بفروشمشون و فلاور يا مثلا سورم بگيرم لطفا راهنماييكنيدپيشاپيش از لطف شما سپاس گذارم
    شماره پست : 45
    سيچلايد ارزش اقتصادي نداره چون هم ارزونه هم سخت به فروش ميره
    در ضمن سيچلايد در هر بار تخم ريزي بيش از 180 تا تخم ميذاره اصولا بايد 150 تا بيشتر بچه ميگرفتي
    شماره پست : 46
    با سلامدوست خوبم برای شروع و آشنایی با خلقوخویسیچلایدها و نحوه تکثیر آنها سیچلاید گورخری گزینه مناسبی است به نظر من این کارویکبار دیگه امتحان کن تا به طور کامل قلق کار بیاد دستت
    شماره پست : 47
    نقل قول:
    نوشته شده توسطfaridm
    سلام به همه دوستان محترم تاپيكمن در موردپرورش ماهي ها تحقيق كردم چند نفري پيشنهاد خانواده سيچلايد را دادن من هم يك جفتسيچلايد گوره خري تهيه كردم كه بعد از تقريبا 20 روز حدودا 50 تا 60 بچه ماهي ازآنها گرفتم بچه ماهي ها حدودا 15 روزه هستند .
    حالا سوال من از دوستان محترماينه كه آيا به پرورش آنها ادامه بدم يا برم بفروشمشون و فلاور يا مثلا سورم بگيرملطفا راهنمايي كنيدپيشاپيش از لطف شما سپاس گذارم
    من با تجربه اي كه از سيچلايد دارم بهت ميگم كه اگه اين 60 تا رو بتوني بيشتر از 3000 تومان
    بفروشي هنر كردي همين حالا هم دست از اين كار بكش ميشه گفت كه مولي رو بهتر از سيچلايد ميخرن
    فلاور بهترين گزينه و راحت ترينشون براي تخم كشيدنه
    شماره پست : 48
    با سلامدوست خوبم اکثر سیچلاید ها ماهی های صلحجویی نیستند و قلمرو طلبی آنها باعث شده که در اکثر اوقات با ماهی های دیگر جنگ ونزاع داشته باشند و همین امر باعث کساد شدن بازار این گونه ماهی گشته البته منظورمن تمامی ماهی های این گروه نمی باشد چون دیسکس و سوروم و رامیرزی هم از همینخانواده هستش ولی فوق العاده آرومنددر نتیجه می تونم بگم که سیچلاید زندانی ازجمله ماهی است که با اکثر ماهی ها جنگ می کنه بخاطرهمین ماهی کم فروشی است و بعیدمی دونم ازت خوب بخرنش ولی برای آشنایی با مراحل تکثیر می تونم بگم که یکبار دیگهتجربه کن و بعد به سراغ ماهی دیگری برو اگه تونستی سیچلاید آفرا گیر بیاری ازونم میتونی بکشیسیچلاید رامیرزی رو نمی دونم که آیا تکثیر می شه یا نه ولی اگهدوستان می دونن که می شه لطفا دوستمونو راهنمایی کنن
    شماره پست : 49
    من منظور mrezah را نفهميدم آخر شما سيچلايد گورخري روميگين يا زنداني رو
    شماره پست : 50
    نقل قول:
    نوشته شده توسطMRezaH
    با سلامدوست خوبم اکثر سیچلاید ها ماهی هایصلح جویی نیستند و قلمرو طلبی آنها باعث شده که در اکثر اوقات با ماهی های دیگر جنگو نزاع داشته باشند و همین امر باعث کساد شدن بازار این گونه ماهی گشته البته منظورمن تمامی ماهی های این گروه نمی باشد چون دیسکس و سوروم و رامیرزی هم از همینخانواده هستش ولی فوق العاده آرومنددر نتیجه می تونم بگم که سیچلاید زندانی ازجمله ماهی است که با اکثر ماهی ها جنگ می کنه بخاطرهمین ماهی کم فروشی است و بعیدمی دونم ازت خوب بخرنش ولی برای آشنایی با مراحل تکثیر می تونم بگم که یکبار دیگهتجربه کن و بعد به سراغ ماهی دیگری برو اگه تونستی سیچلاید آفرا گیر بیاری ازونم میتونی بکشیسیچلاید رامیرزی رو نمی دونم که آیا تکثیر می شه یا نه ولی اگهدوستان می دونن که می شه لطفا دوستمونو راهنمایی کنن
    سيچلايد گورخري با سيچلايد زنداني فرق داره
    شماره پست : 51
    با سلامببخشید منظور من سیچلاید گورخری بودچونسیچلاید زندانی خیلی بزرگه
    شماره پست : 52
    نویسنده : امین 610
    عنوان : فروش ماهیان اقتصادی
    سلامبه نظر شما در محیط کوچک کدام ماهی از نظرفروش بهتر است
    شماره پست : 53
    آرواناي سيلور رو اگه با غذاي زنده بزرگ كني بهترين ماهي براي بزرگ كردن و فروختن است
    با تجربه اي كه من دارم ماهي آروانا و چند تا ماهي ديگرو اگر بخواي بزرگ كني بفروشي بسرفس
    بزرگ كردن آروانا لذت خاصي داره
    شماره پست : 54
    موقع فروش فك نكونم خرج غذاشم بشه در اورد
    شماره پست : 55
    یک سری هم به این آدرس بزنی ضرر نداره
    شماره پست : 56
    نویسنده : رینی بوی
    اقا منم موافقم . اصلا فایده نداره . پول هیچیش درنمیاد. مگر اینکه یکی خوشش بیاد به عبارتی عاشق بشه . به این ماهی فروش ها که اصلانمیشه فروخت . مگر زیاد داشته باشی .
    بنده ترجیح میدم از جیب مبارک خرج کنم ولیزحمتام رو که کلی ارزش داره به چند ریال نفروشم.
    همه جور ماهی هم بزرگ کردم. ماهیام رو بخشیدم ولی نفروختم
    شماره پست : 57
    نویسنده : تی رکس
    با سلام به نظر من با سه تا اکواریوم عمرا بشه پرورش بدی بفروشید دو تا راه حل هست یکی اینکه بیست یا سی تا اکواریوم جور کنی تکثیر و پرورش بدی در همان حال یه مغازه اکواریم فروشی هم داشته باشی (هر چند کوچک) و ماهیهتو خو دت اب کنی یا سرمایه داشته باشی سالن پرورش بزنی من خودم چهارتا اکواریوم 35 سانتی یک50 سانتی یه 60ی دو تا 80 یه110 دارم یه اطاق 14 متری با اب مجانی برق مجانی دارم میترسم همچین کاری رو شروع کنم اونوقت شما با سه تا اکواریوم میخاین پول در بیارین یه کم به قضیه منطقی نگاه کنی میبینی با سه تا اکواریم مضحکه دوستانم لطف کنن شعار ندن "برو تو کار دیسکس" مگه دیسکس الکیه یا شوخیه خلاصه این دو راهی که گفتم جواب میده یا علی
    شماره پست : 58
    نقل قول:
    نوشته شده توسطblueskin
    موقع فروش فك نكونم خرج غذاشم بشه در اورد
    روش بزرگ كردن آروناي سيلور من اينه
    كوچكترين سايزش (قيمت = 7000 توماني ) را ميخرم هر دو هفته 100 عدد خوراك بهش ميدم
    (قيمت هر 100 عدد 1000 تومان ) و سر 4 يا 5 هفته اون رو به قيمت 17000 تومان ميفروشم
    (اين كار رو بايد با دقت تمام انجام داد و بايد يه چند تا آروانيي رو بزرگ كني تا روش اون دستت بياد مقدار جايي كه من براي اين آروانا ها در نظر ميگيرم حدودا يه آكواريوم 80 سانتي نورمال هستش )
    شماره پست : 59
    سلام دوستانميخواستم ببينم نظر شما در مورد سايزكردن ماهيها از لحاظ جنبه اقتصادي چي؟چي ماهي بهتره؟من از چند نفر پرسيدمگفتن 1- پرت سبز 2-سورمشما نظرتون چي ؟
    شماره پست : 60
    نویسنده : رئیس کل
    نقل قول:
    نوشته شده توسط@@@
    روش بزرگ كردن آروناي سيلور من اينهكوچكترينسايزش (قيمت = 7000 توماني ) را ميخرم هر دو هفته 100 عدد خوراك بهش ميدم
    (
    قيمتهر 100 عدد 1000 تومان ) و سر 4 يا 5 هفته اون رو به قيمت 17000 تومان ميفروشم
    (
    اين كار رو بايد با دقت تمام انجام داد و بايد يه چند تا آروانيي رو بزرگ كنيتا روش اون دستت بياد مقدار جايي كه من براي اين آروانا ها در نظر ميگيرم حدودا يهآكواريوم 80 سانتي نورمال هستش )
    با همین 200-300 تا خوراک بزرگ میکنید یا چیزه دیگه ای هم میدین ؟از کجا میخریدو کجا میفروشید آرواناهارو ؟ چند سانتی میشن که 17 تومان میخرند ؟
    شماره پست : 61
    سلاممن در روزهاي اول كه ميگيرم خوراك بهشون ميدم و چيز ديگه اي هم نميدم وبعد از يه مدت كه بزرگ تر شد به مرور زمان شروع به دادن دل گاو ميكنم ( دل گاوبهترين دل هستش چون نه چربي داره نه مواد هرموني كه دل مرغ توي خودش داره ) و يكهفته قبل از فروش شروع به دادن هرمونهاي رنگ (tetra bits ) ميكنم تا توجه مشتري روبيشتر جلب كنهمحل خريد = يا از پلاسكو ميخرم يا از شعبه يك ماهيرانمحلفروش = معمولا به يه ماهي فروشي محلمون به نام نمو ( آقا روزبه ) كه اگه اينجا هارو بشناسيد ميشه خيابان خوشسايز فروش = حدود 20 سانتموفق باشيد
    شماره پست : 62
    سلامخدمت دوستان عرض کنم که در محیط کوچک امکانتکثیر از ماهیان آکواریومی برای شما مقدور نمی باشد از این جهت که اگه منظور شما ازمحیط کوچک اینه که محیط خونتون کوچیکه این نکته رو بگم که برای این کار شما بایدچند آکواریوم داشته باشید که کوچکترینش از طول 50 کوچکتر نباشه و بزرگترینشونم از 150 بزرگتر نباشه صرفا از این بابت که در محیط کوچک خانه با در اختیار داشتن یکآکواریوم 50 نمی شه کارهای زیادی باهاش آنجام داد.
    البته این از این نکته نبایدغافل شد که آکثر ماهیان آکواریومی در آکواریوم تکثیر نمی شن و نیاز به دریاچه هایمصنوعی دارند و اون دسته ای هم که در آکواریوم تکثیر می شن هم مشکلات خاصه خودشونودارن مثلا یکی از مشکلات عمده اینه که عنوان می شه نر بعضی از ماهیان عقیم هستند یااینکه عقیم می شوند یا اینکه برای بارور شدن تخم ها نیاز به شرایط خاصی از آب هست ودر آخر اینه که ماده بعضی از ماهیان در بازار وجود نداردگذشته از این مسائلفروش ماهیان و بازاریابی اون کار مشکلی هستش و سودهی با ارزش و مفیدی نداره و بهجرات می شه گفت پول غذاشونم در نمی یاد و به دردسرش نمی ارزه به غیر از چند گونه کهاز ماهیان از جمله (دیسکس-آنجل-سوروم) که سودهی بالایی دارند اما تکثیر از اونا کاربسیار سختس هست و نیاز به اطلاعات کامل و استفاده از تجربه دیگران و وجود دستگاهایمجهز می باشد. (فکر کنم تعداد کسانی که در ایران تونستن از دیسکس بکشن انگشت شمارباشه)
    اما چندین بار از طرف دوستان با تجربه و بنده اعلام شده که بزرگ کردن ماهیبه قصد فروش و سود دهی کار عاقلانه نیست به چند دلیل قانع کننده که خدمتتون عرض میکنمنگهداری و بزرگ کردن ماهیان مثله (آروانا-پنکوسی-اسکار-وغیره) از این جهت کهشما فقط به آنها غذا بدید شامل نمی شه بلکه شما باید انواع مکمل های غذایی شاملانواع ویتامین ها و انواع پروتئین های موجود در بازار رو خریداری کنید و بهماهیاتون بدید در صورت عدم انجام این کار ماهی شما رشد کمی خواهد داشت رفته رفتهضعیف می شه و به راحتی به انواع بیماری دچار می شه که خریداری این اجناس هزینه آورو به صرفه نیست از این جهت که در موقع خرید نصف پول غذاشم در نمیاد چه برسه به سوددر ضمن این نکته رو بگم که وقتی شما ماهی رو از یک آکواریومی میخرید و در صورت عدمتفاهم ماهی خریداری شده با سایر ماهیاتون اقدام به پس دادن ماهی می کنین از شما پسنمی گیرن یا اگر هم این کارو با منت تمام برای شما بکنن نصف پولشو به شما برمیگردونن چه برسه بخوان از شما ماهی بخرن (چه تک چه تعداد)
    نکته دیگر بزرگ کردنماهی با استفاده از تغزیه بوسیله ماهیان کوچک و یا طعمه این احتمل رو داره که باعثانتقال اکثر انگلها به ماهی و در نهایت به مرگ ماهی ختم می شود و علاوه بر آن باعثبالا رفتن چربی ماهی و شیوع بیماریهایی خاص می شه و کار بسیار خطرناکی هست و بهریسکش نمی ارزهدر ضمن دوستان عزیز بیشتر ماهیان اکواریومی که ما خریداری میکنیم وارداتی هستندبا تشکر Reza
    شماره پست : 63
    نویسنده : حسن 2007
    بهترین ماهی گوپی یا گورامی است
    شماره پست : 64
    نویسنده : دالین
    سلام بر همه دوستان عزیز
    من هم علاقه زیادی به تکثیر ماهی آکواریومی پیدا کرده ام و در حال تحقیق در این زمینه می باشم و تا به حال به این نتیجه رسیده ام که پرورش ماهی گوپی هزینه های کمتری داشته و ساده تر هم می باشد .
    موفق باشید
    شماره پست : 65
    نویسنده : سعید 2007
    با سلامدوستان عزیز لطفا من رو راهنمایی کنید کهبا داشتن یک آکواریوم 70 از چه ماهی آکواریومی می تونم تکثیر کنم
    شماره پست : 66
    دوست گرامي سلامشما در مورد پرورش ماهي تجربه ايي داريداگر نداريدبهتره از ماهي هاي زنده زا شروع كني مثل گوپي ، مولي ، دم شمشيري و غيره... چونپرورش اين گون ماهي ها نسبت به ماهي هاي ديگر راحتر و كم هزينه تر است
    شماره پست : 67
    نقل قول:
    نوشته شده توسطSaeed 2007
    با سلامدوستان عزیز لطفا من رو راهنمایی کنیدکه با داشتن یک آکواریوم 70 از چه ماهی آکواریومی می تونم تکثیر کنم
    اگه نظر من رو بخوايد شما بايد از ماهي سيچلايد گورخري شروع كنيد براي تخم كشيدن
    چون به نظر من اين نوع ماهي از تمام ماهي هاي ديگر راحت تر تخم ميزاره حتي روي چسب آكواريوم و تشخيص جنسيت اين ماهي بسيار راحته
    ماهي ماده ( باله هاي كوتاه و نشونه مشخص آن زير شكم آن زرد است )
    ماهي نر ( باله هاي كشيده و زير شكم آن هيچ فرقي با جاهاي ديگر بدنش نداره )
    اين نشونه در هنگام سن بلوغ اين ماهي رخ ميده
    تعداد هر بار تخم ريزي اين ماهي بالاي 200 عدد هستش
    شماره پست : 68
    نویسنده : دالین
    سلام دوستانماهی های گوپی من در حدود 15 روزی هستکه حالت حاملگی را در خودشان نشان می دهند و شکمشان متورم شده و مقعد آنها سیاه رنگهست و اشتهای آنان برای غذا خوردن بسیار زیاد هست تقریبا روزی سه بار می خورند ولیباز هم گرسنه هستند ولی هنوز از تولد بچه هایشان خبری نیست . آیا این طبیعی هست ویا مشکلی وجود داره ؟موفق باشید
    شماره پست : 69
    سلام دوست گرامي
    ماهي هايي مثل گوپي و مولي معمولا شما هر بار كه غذا ميدهي ميل به غذا خوردن دارن پس مطمئن باشيد كه مشكلي براي گوپي هاي شما به وجود نيامده و تا حدودا 5 تا 15 روز ديگر شاهد تولد بچه گوپي هايتان (تپلي و مپلي هات) ميشوي .
    شماره پست : 70
    نویسنده : غم
    نقل قول:
    نوشته شده توسطfaridm
    سلام به همه دوستان محترم تاپيكمن در موردپرورش ماهي ها تحقيق كردم چند نفري پيشنهاد خانواده سيچلايد را دادن من هم يك جفتسيچلايد گوره خري تهيه كردم كه بعد از تقريبا 20 روز حدودا 50 تا 60 بچه ماهي ازآنها گرفتم بچه ماهي ها حدودا 15 روزه هستند .
    حالا سوال من از دوستان محترماينه كه آيا به پرورش آنها ادامه بدم يا برم بفروشمشون و فلاور يا مثلا سورم بگيرملطفا راهنمايي كنيدپيشاپيش از لطف شما سپاس گذارم
    من چند تا از اين سيچيلايداتو مي خرم اگه ميفروشي خبرم كون
    شماره پست : 71
    نویسنده : اس ام اس 908
    ا سلام خدمت تمامي دوستانمن اين تاپيک رو تازهديدم و چون نميخواستم با انتقاد هاي شديد که يه کمي بي انصافيه روبرو بشم نشستم واز اول همه رو خوندماول از هم بايد بگم من يه آماتور هستم با اينکه 14 سال ماهينگه ميدارم ، اينو واسه شکست نفسي واينجور چيزا نگفتم بلکه معتقدمدنياي 2 چيزخيلي بزرگه و ادعا کردن خيلي سخته آکواريوم و کامپيوتربه هر حال من چيزايي رو کهميدونم مي گم خواهش ميکنماگه مخالفين بگين ولي انتقاد تعصبي نکنين. من از روزاول ماهي رو در کنار تفريح واسه پول در اوردن گرفتم و از يه دبه پلاستيکيويهپمپ ويه بخاري ارزون و چند تا گوپي شروع کردم ماهي هاي زيادي هم نگه نداشتم به هرحال زياد چونه زدم بريم سر اصل مطلببه نظر من اول از همه اندازه و اب مهمهالبته واسه پرورش چون تکثير رو شخصا قبول ندارم به دليل تلفات ، در مرحله بعد نوعماهي و نوع انتخابيعني اول ببينيم چه ماهي بازار داره و چه ماهي رو بخريم که سر 2 روز چپه نشه تو اب.
    من ساکن رشت هستم و اکثرا ماهي رو به اکواريوميهايکوچک ميفروشم چون بهتر ميخرن و به 2 صورت اينکار رو ميکنم البته الان کمتر چون بقولدوستان اين تاپيک سودش بيشتر تفريحه نه اقتصاديماهي هايي که بازار دارن رو يابه مغازه دار ميفروشم يا ميسپرم که فلان ماهي رو دارم با اين اندازه اگه خواست کسيبه من زنگ بزن يا ميزارمواسم بفروشه و 20 درصد رو بهش ميدم البته ميدونم يه کممشکل اين کار اما بعد از چند با ازتون قبول ميکنن البته اگه ماهي شما بازار داشتهباشهاين روش کار من بوده و اگه تا اينجاش فکر نکردين حرفاي من مفته بگين تابيشتر توضيح بدم ولي به عنوان شروع بلک گوست رو معرفي ميکنم بهدليل بازار خوبشدر نوشته بعدي در موردش توضيح ميدم البته من به دليل مشکلات کاري شبهاي 5 شنبه وجمعه به اينجا سر ميزنم ا گه جواب دير شد شرمندهاز نوشته زياد طولاني هم ازاين به بعد پرهيز ميکنم چون انگيزه رو واسه خوندن تا اخر کم ميکنه (البته به نظر من ) پس تا بعد
    شماره پست : 72
    سلام دوست عزیزخوشحالم که به جمع ما پیوستی بی صبرانه منتظر خواندن نظرات وتجربیات گرانبهای شما هستیم
    شماره پست : 73
    با تشکر از آنتون? عز?ز در مورد بلک گوست ?ه توض?حات? م?دمليل انتخاب بلک گوستدر سايز بزرگ خيلي پر طرفداره ، نسبتا خوب رشدميکنه نسبت به قيمت سايز کوچيکش خوب فروخته ميشهچه بلک گوستي رو انتخاب کنيم؟من فکر ميکنم در خريد اکثر ماهي ها شادابي ماهي يکي از فاکتور هاي اصلي باشهولي در بلک گوست اينطور نيست بلکه به چند چيز بايد توجه کنيداول از همه اندازهنسبت به بقيه ماهي هايي که در شيشه هستند يعني درشت تر از بلک گوست هاي ديگه باشهاين يعني راز بقا و شادابيدوما از توده بدني خوبي برخوردار باشه ثالثا شکمش پرباشه مهم نيست که زير کوزه باشه يا دور بزنه چون ملاک خوبي واسه انتخابنيستبعضي از دوستان تو نوشته هاي قبلي گفته بودن نگين فلان ماهي فلان اندازه شدو فلان قيمت فروختم ولي من واسه علاقمندان ميگم اين ماهي در سايز کوچکحدود4000تومنه البته زياد کوچيک نخريد وبا رشد خوبي که داره توي 4 تا 5 ماه به 25 به بالاميرسه و20000 تومن به بالا ميخرننکته در يک شيشه نميشه 2 تا بلک گوست نگه داشتچون همديگر رو اذيت ميکنن البته غير ممکن نيست من خودم 4 تا هم نگه داشتم ضمنا کتبد اخلاق اگه داشته باشين ميزنشدر مورد غذاش غير از پولکي و غذاهاي رو ابيبيشتر غذا ها رو ميخوره ولي من دل و جگر مرغ ميدم به علت قيمت ارزان روش تهيه :
    چربي دل يا جگر مرغ رو بگيريد داخل مولينکس ريخته يک يا دو بار بزنيد زياد ريزنکنيد جون اب رو کثيف ميکنه بعد اززير اب رد کنيد تا خوناضافه گرفته شه زيادزير اب نگيريد بعد در ظرف ريخته و بذارين منجمد شه بعد 2 بار در روز تغذيه کنيد صبحو بعد از ظهر شب ها هم از غذاي سبک استفاده کنيد ولي خيلي کميعني مجموعا 3 باردر روز لطفا نگيد دل مرغ فلان.....مطمئن باشيد جواب ميده من رو يبيش از 23 بلک گوستامتحان کردمدما 28 تا 30 از کوزه استفاده کنيد شبها چراغ رو خااموش کنيد چونشبگردي رو دوست دارهمن بارها به سفارش اکواريومي بلک گوست رو بردم ولي قبل ازاينکه خريدار بياد يه نفر ديگه روش دست گذاشته يعني فروشش راحته من که تا حالا مشکلنداشتمدر نوشته بعدي در مورد اسکات يک ماهي اقتصادي و زيبا مي نويسم در موردبلک گوست اکه مطلبي هست بگين سعي ميکنم تا جايي که ميتونم جواب بدم
    شماره پست : 74
    نویسنده : ابوالحسینی
    دوست گرامي:
    اگر به دنبال تيراژي و دلت ميخواد کهمخاطبت عموم آکواريوم دوستان باشند، بچسب به کارپ هاي زنده زا ( گوپي، مولي، پلاتي،دم شمشيري، طوطي و ...)
    اگر صبر و حوصله و امکانات (فضاي زياد) را توامان ميتونيداشته باشي ولز ( انواع لجن خوار، مخصوصاً ردتيل) پرورش بده که بزرگش قيمت بالاييدارهاگر هم مثل من عاشق ريخت و قيافه اي ولي برعکس من کم حوصله نيستي انواعلابرينت (مثل فايتر و گورامي و بهشتي و بوسکن و ...) ميتونن درآمد زا باشن
    شماره پست : 75
    با سلامقرار بود در مورد اسکات صحبت کنم يه ماهيکه تو اين فصل کم کم بازارش گرم ميشهيکي از ماهي هايي که از لحاظ اقتصادي ماهيهمهمي بشمار مياد چون هم از رشد خوبي برخوردارهو هم نگهداري به صورت دسنه جمعيامکان پذيره ولي توصيه ميکنم اگه تو فکر رشد ماهي هستيد از نگهداريماهي هايمحاجم و بد اخلاق اجتناب کنيداسکات تقريبا با تمام غذاها سازگاري داره و همهچيز ميخوره ولي من از همون دل مرغ بيشتر استفاده ميکنمکرم توبي فکس هم خيليدوست داره ولي زياد اقتصادي نيستولي نکته اساسي وکليدي براي رشد اين ماهي و بهقيمت فروختنش تغذيه اون با کاهو به حساب ميادچون توي رنگش تاثير داره و باعثميشه رنگ و جلاي بيشتري داشته باشه چون تغذيه با دل باعث کدر شدن رنگش م?شهکاهورو اصلا فراموش نکنيد فقط کافيه برگ کاهو? تازه رو روي اب بزاريد بقيه اش به عهدهخود اسکات در زمان کوتاهيچيزي از اون رو باقي نميزارهمن در دماي 28 تا 30اين ماهي رو نگه داري ميکنم از خريد ماهي هاي ضعيف اجتناب کنيد چون اين ماهي درسايز کوچيکتلفات بالايي داره ولي با انتخاب دقيق اين تلفات رو ميشه به حداقلرسوند و يک نکته ديگه اگه به يه اکواريومي رفتيد و ديديدتازه تعداد زيادياسکات اورده عجله نکنيد بريد خونه و فردا يه سر بزنيد نگران اين هم نباشيد که ماهيهاي خوب رو ميبرندبا اين کار ماهي هاي قوي رو ميتونيد بخريد چون تو اب به ابشدن تلفات خودش رو دادهاين ماهي در سايز کوچک قيمت 800 تا هزار داره و در مدتدوه تا پنج ماه (بستگ? به خودتون داره) به 10 سانت به بالا ميرسه و 4000 به بالافروخته ميشهولي نکته مهم اينه که بايد تا اواخر مرداد به فکر فروششون باشيدجونتو پاييز مرگ و مير بالا ميره پس خوب تغذيه کنيدمن اين ماهي رو در تنگ 100 ليتربه بالا در تعداد 10 تا15 تا نگهداري ميکنم البته بيشتر هم ميشه ولي رشدش کمترميشهمن يه انباري کوچيک هم داره که اسکات رو براي مدتي اونجا و در وان نگهداريميکنم هم جاي بيشتري داره هم رشدش سريع ترميشه بخاطر فضاي بيشتر و اينکه بدو ناسترس تغذيعه ميشه اگه سوالي داشتيد در خدمت تون هستم
    شماره پست : 76
    من چند تا از اين سيچيلايداتو مي خرم اگه ميفروشي خبرم كون[/quote
    دوست گرامي منبا توجه به تحقيقاتي كه كردم ديدم چون اين گونخ ماهي زياد تخم ريزي ميكنه و تكثيرشهم خيلي راحته ولي بازار خوبي نداره من نرو مادهآنرا رد كردم و بچه هاشو دادمسورمام خوردن با عرض شرمندگيبراي همين هم متاسفاه ندارم كه بفروشم
    شماره پست : 77
    نویسنده : دکتر هانیبال لکتر
    با سلام به همه دوستانهمه نوشته ها رو خوندم ازخيلي هاش هم استفاده كردم من فكر ميكنم اگر پاهاي ثابت اين تالار با هم هماهنگ كننكه هر كدوم به طور تخصصي و علمي بچسبن به پرورش يه ماهي اين مبهم بودن پرورش وتكثير با اشتراك اطلاعات يواش يواش حل بشهدر ضمن براي ماها كه مغازه نداريم توهمين تالار بهترين روش فروشه
    شماره پست : 78
    با سلام به دوستان عزیزمموفقیت شما را در امرتکثیر و پرورش ماهی (بلک گوست ) تبریک گفته و بی صبرانه منتظر اعلام موفقیت شما درتکثیر از ماهی با ارزش دیگری مانند دیسکس هستم.
    شماره پست : 79
    نویسنده : حسام هاشمی
    عنوان : انتقاد
    من میخواستم یه ایراد به این تاپیک بگیرم و اونم اینهکه همه فقط می خوام ماهی تکثیر کنن ولی یکی نمیپرسه فلان ماهی در چه شرایط آب و غذاو زمان و مکان تخم میذاره و انهایی هم که تکثیر کردند اینو نمیگن. هرکی می خوادتکثیر کنه از من نصیحت تا وقتی این اطلاعات را بدست نیاوردید اقدام به تکثیر نکنیدکه پول حروم کردنه. البته نمیدونم ما ایرانیها چرا دنبال این چیزها نمیریم. (نکات وریزه کاریها و به اصطلاح فوت کوزه گری) در هر کاری.
    هر کی هم که دلش می خواداطلاعاتشو با دیگران سهیم بشه لطفا بگه که ماهی مورد نظر در چه دمای آبی و در چه ph و dh ای با چه غذایی و در چه ماهی و ... ماهیشو تکثیر کرده.

مثلا ماهی X رادر دمای 28 درجه و ph 7.0 و سختی 3 با غذای دل گاو در ماه اردیبهشت تا شهریور و دراکواریوم 100 لیتری و بدون شن کف و .... تونستم تکثیر کنم.
    شماره پست : 80
    نقل قول:
    نوشته شده توسطsms_908
    با سلامقرار بود در مورد اسکات صحبت کنم يهماهي که تو اين فصل کم کم بازارش گرم ميشهيکي از ماهي هايي که از لحاظ اقتصاديماهيه مهمي بشمار مياد چون هم از رشد خوبي برخوردارهو هم نگهداري به صورت دسنهجمعي امکان پذيره ولي توصيه ميکنم اگه تو فکر رشد ماهي هستيد از نگهداريماهيهاي محاجم و بد اخلاق اجتناب کنيداسکات تقريبا با تمام غذاها سازگاري داره وهمه چيز ميخوره ولي من از همون دل مرغ بيشتر استفاده ميکنمکرم توبي فکس هم خيليدوست داره ولي زياد اقتصادي نيستولي نکته اساسي وکليدي براي رشد اين ماهي و بهقيمت فروختنش تغذيه اون با کاهو به حساب ميادچون توي رنگش تاثير داره و باعثميشه رنگ و جلاي بيشتري داشته باشه چون تغذيه با دل باعث کدر شدن رنگش م?شهکاهورو اصلا فراموش نکنيد فقط کافيه برگ کاهو? تازه رو روي اب بزاريد بقيه اش به عهدهخود اسکات در زمان کوتاهيچيزي از اون رو باقي نميزارهمن در دماي 28 تا 30اين ماهي رو نگه داري ميکنم از خريد ماهي هاي ضعيف اجتناب کنيد چون اين ماهي درسايز کوچيکتلفات بالايي داره ولي با انتخاب دقيق اين تلفات رو ميشه به حداقلرسوند و يک نکته ديگه اگه به يه اکواريومي رفتيد و ديديدتازه تعداد زيادياسکات اورده عجله نکنيد بريد خونه و فردا يه سر بزنيد نگران اين هم نباشيد که ماهيهاي خوب رو ميبرندبا اين کار ماهي هاي قوي رو ميتونيد بخريد چون تو اب به ابشدن تلفات خودش رو دادهاين ماهي در سايز کوچک قيمت 800 تا هزار داره و در مدتدوه تا پنج ماه (بستگ? به خودتون داره) به 10 سانت به بالا ميرسه و 4000 به بالافروخته ميشهولي نکته مهم اينه که بايد تا اواخر مرداد به فکر فروششون باشيدجونتو پاييز مرگ و مير بالا ميره پس خوب تغذيه کنيدمن اين ماهي رو در تنگ 100 ليتربه بالا در تعداد 10 تا15 تا نگهداري ميکنم البته بيشتر هم ميشه ولي رشدش کمترميشهمن يه انباري کوچيک هم داره که اسکات رو براي مدتي اونجا و در وان نگهداريميکنم هم جاي بيشتري داره هم رشدش سريع ترميشه بخاطر فضاي بيشتر و اينکه بدو ناسترس تغذيعه ميشه اگه سوالي داشتيد در خدمت تون هستم
    خوب بود
    با همه ي حرفات موافقم و حقيقت داشت و تجربشو داشتم
    شماره پست : 81
    با سلام به کاربر عز?ز حسام هاشم?
    با ا?نکه بافرما?شات شما کاملا موافقم ول? هم?شه از تجربه و روش ها? غ?ر علم? استفاده کردممن هم?شه تو? ?ه تنگ 100 ل?تر? 3 قاشق سنگ نمک +2 قاشق آبل?مو +20 قطره ضدعفون? م?ر?زم و بعد از 2 روز هر ماه? که م?خوام توش م?ر?زم و شا?د باور نکن?د کهتلفاتم هم تقر?با 0 شده ?ا من خ?ل? خوش شانس هستم ?ا ا?ن روش قد?م? جواب داده
    شماره پست : 82
    نویسنده : حسام هاشمی
    چه قاشقی؟ این معجون برای ضد عفونیه یا نگهداریدایمی؟

4. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما DAMPARVAR برای ارسال این پست سودمند:

DAMPARVAR آواتار ها
    سن کاربر
    40
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

با سلام به خدمت سروران عزيزم.
    اطلاعات در دسترس حقير براي استفاده مجدد بازيابي شد،پستهاي بعدي را متاسفانه نداشتم .
    اميدوارم مفيد واقع شود.
    ارادتمند .
    دامپرور.

6. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما DAMPARVAR برای ارسال این پست سودمند:

whiteswan آواتار ها
    whiteswan آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    18
    تشکر شده 102 بار در 57 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

با سلام.
    دوست عزیز اگه میخوای از آکواریوم سود خوبی ببری باید اول به تجربه ی کاریت توجه کنی. اگه تجربه ی تو خیلی زیاده تو کار آکواریوم(نه اینکه تجربه ی خودم خیلی زیاده...)، میتونی یه گله اسکار یا پروت یا دیسکس بخری و حال کنی. ولی میتونی خیلی ساده با چنتا گوپی و مولی به هدفت برسی.
    با احترام به نظرات همه.

behnam444 آواتار ها
    behnam444 آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 419 بار در 70 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

به نظر من این ماهیارو که می گم زود بازده هستن و به قیمت خوبی فروخته میشن:گلد تریماکو-تگزاس-رددویل-

mmnnkk آواتار ها
    mmnnkk آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    17
    تشکر شده 97 بار در 60 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان
    به نظر من دوستان تهراني ول معتلن !!!!! اگه تو تهران مي خاين كار اقتصادي بكنين نميشه چون ازتون نميخرن :shame:ولي من( بابل زندگي ميكنم)اول برا تفريح ماهي داشتم (اونم گياه خوار)ولي بعد يه اكواريوم بزرگتر خريدم توش 4تا اسكار 4_5 سانتي ريختم (اينا رو هم برا تفريح داشتم) ولي وقتي ازشون خسته شدم بردم به يه اكواريوم فروشي كه برام بفروشه (باكسر تقريبا 20 درصد برا خودش) به قيمت ماهيايه خودش برام ميفروشه!!!!
    قبلا يه تگزاس خريدم1600 حدود10 سانتي يه كم كه بزرگتر شد وحشي شد (اسكارامو لت وپار كرد)بردمش پيشه مرده ازم 3تومن خريد!!!!!

10. تشکرها از این نوشته :

..hamed.. آواتار ها
    ..hamed.. آفلاين است کاربر متوسط
    سن کاربر
    19
    تشکر شده 247 بار در 121 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

يكي از فروشنده‌ها به من پيشنهاد كرد انجل مونو نگه دار 3 جفت بهم داد و گفت 3 4 ماه نگهشون دار و بيار من خودم هر جفتو 60 تومن ميخرم

hrg آواتار ها
    hrg
    hrg آفلاين است كاربر عالي
    سن کاربر
    29+1
    تشکر شده 1,936 بار در 607 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ..hamed.. نمایش پست ها
    يكي از فروشنده‌ها به من پيشنهاد كرد انجل مونو نگه دار 3 جفت بهم داد و گفت 3 4 ماه نگهشون دار و بيار من خودم هر جفتو 60 تومن ميخرم

سلام
    اون گفت شما هم باور كرديد:confused: . هر جفت 60تومن :eek:
    اونم بعد از سه ماه نگهداري . خوب پس آدرسش رو بگيد ما هم بريم بخريم . :)
    H.R.G

13. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما hrg برای ارسال این پست سودمند:

yahya_shirazi آفلاين است اخراج شده !
    سن کاربر
    19
    تشکر شده 522 بار در 263 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ..hamed.. نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط hrg نمایش پست ها
    سلام
    اون گفت شما هم باور كرديد:confused: . هر جفت 60تومن :eek:
    اونم بعد از سه ماه نگهداري . خوب پس آدرسش رو بگيد ما هم بريم بخريم . :)
    بزرگترين آنجل مونو هايي كه من ديدم بعد از 2 سال شده بودت تقريبا اندازه كف دست كه هر كدوم رو فروشنده به قيمت 19 تومن مي فروخت تازه،تاحالا اون سايزي نديده بودم.تازه جفت هم اگه بزنن فايده اي نداره چون لاو ها اونقدر ريز هستن كه تو تانك هاي خونگي نه ميشه نه مي ارزه بزرگشون كرد
    چه چيزايي ميگن اين فروشنده ها

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما yahya_shirazi برای ارسال این پست سودمند:

سیاوش ابراهیمی-2 آواتار ها
    سیاوش ابراهیمی-2 آفلاين است کاربر متوسط
    سن کاربر
    18
    تشکر شده 353 بار در 196 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

به نظر من سورم

17. تشکرها از این نوشته :

ناصرخاکی آفلاين است اخراج شده !
    سن کاربر
    25
    تشکر شده 23 بار در 14 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

بنظر من اوراتوس بدلایل زیر :
    بسیار مقاوم است
    باکمترین عذا رشد و تکثیر میکند
    بسیار متنوع است(رنگارنگ)
    طریقه تکثیر آن با همه ی ماهی ها تفاوت دارد(مثل خیلی ازماهی ها 1-2 هزار تا تخم نمیکنه
    40-50 محدود

mafia007 آواتار ها
    mafia007 آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    30
    تشکر شده 210 بار در 101 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ناصرخاکی نمایش پست ها
    بنظر من اوراتوس بدلایل زیر :
    بسیار مقاوم است
    باکمترین عذا رشد و تکثیر میکند
    بسیار متنوع است(رنگارنگ)
    طریقه تکثیر آن با همه ی ماهی ها تفاوت دارد(مثل خیلی ازماهی ها 1-2 هزار تا تخم نمیکنه
    40-50 محدود

اوراتوس متنوعه :eek:؟!!!
    40 تا تخم میکنه پس اقتصادیه؟! یعنی ماهیی که بقول خودت 2 هزارتا تخم بکنه اقتصادی نیست؟!:confused:

20. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mafia007 برای ارسال این پست سودمند:

yahya_shirazi آفلاين است اخراج شده !
    سن کاربر
    19
    تشکر شده 522 بار در 263 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

فكر كنم اگه كسي بتونه فلاور مولد خوب گير بايره اساسي كارش بگيره

a123456 آواتار ها
    a123456 آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    40
    تشکر شده 124 بار در 46 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام دوستان
    تکثیر ماهی نیاز به یک فضا ومحیط مناسب با حداقل 8 آکواریوم داره . اما اگه می خوای هزینه غذای ماهی های آکواریوم هات را در بیاری بهت پیشنهاد می کنم بین 6 تا 10 تا کت فیش اسپرت ریزتوهر آکواریوم با ماهیات قرار بدی تا بعد از دو یا سه ماه بتونی بفروشی و غذای ماهیات را باهاش بخری.تو شیراز کت اسپرت ریز 1500 تومان و سایز متوسط آن 3000 تا حداکثر 5000 تومان است . که البته 20% اونم به مغازه دار میرسه .

البته باید عرض کنم که من در اوقات بیکاریم با 10 تا آکواریومی که دارم ماهی آنجل کوی تکثیر می کنم و تعدادی هم دیسکس ریز می خرم و پرورش می دم . که تا به حال سود چندانی نداشته .

نمونه ای ماهی های آکواریومم
    عکس های پیوست شده عکس های پیوست شده
    ویرایش توسط ahmad : January 24th, 2009 در ساعت 03:09 AM

23. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما a123456 برای ارسال این پست سودمند:

mafia007 آواتار ها
    mafia007 آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    30
    تشکر شده 210 بار در 101 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط a123456 نمایش پست ها
    . که البته 20% اونم به مغازه دار میرسه .
    مطمئنی مغازه دار فقط 20% ور میداره:confused:

mjkh90 آواتار ها
    mjkh90 آفلاين است کاربر متوسط
    سن کاربر
    22
    تشکر شده 410 بار در 140 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام سایز کردن چه ماهی ضرر کتری داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟(سود نه فقط ضرر کمتر!!!!!)

hamed1348 آواتار ها
    hamed1348 آفلاين است کاربر خوب
    تشکر شده 1,479 بار در 425 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پیش فرض دوست عزیز ...

نقل قول نوشته اصلی توسط mjkh90 نمایش پست ها
    سلام سایز کردن چه ماهی ضرر کتری داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟(سود نه فقط ضرر کمتر!!!!!)
    دوست عزیز اگر نظر و تجربه منو بخواهید برای سایز کردن از ماهیهایی مثل سورم و فلاور یه بندی یا تگزاس استفاده کنید گرین ترور رو نه ولی از همه بهتر فلاوره بعد هم همین سورم که ماهی خوبیه

27. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما hamed1348 برای ارسال این پست سودمند:

ali-ebrahimi آواتار ها
    ali-ebrahimi آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    32
    تشکر شده 26 بار در 8 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام يه مدتي فكر زدن يه فروشگاه ماهي هاي تزييني فكرمو مشغول كرده به نظرم كاره زياد اقتصادي در وحله اول نميتونه باشه ولي فكر كنم در دراز مدت و اينكه انتخاب محل فروشگاه هم جاي باشه كه اطرافش فروشگاه ديگه اي نباشه بد نباشه بنظر شما چطوره بطور مثال حوالي ميرداماد و اينكه مي تونم از مالزي هم ماهي وارد كنم بزنم تنگه اين ماهي هاي تكثيري داخل:)

29. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما ali-ebrahimi برای ارسال این پست سودمند:

sina2009 آواتار ها
    sina2009 آفلاين است كاربر عالي
    سن کاربر
    37
    تشکر شده 1,690 بار در 650 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام

پرورش ماهی دیسکس و تکثیر فلاور مقرون به صرفه هست . البته اگه تو نگهداری دیسکس وارد باشی ! و جفت فلاور خوبی داشته باشی !.
    -----------------------
    آفت تفکر ٬تعصب است
    -------------------------------------------
    برای اینکه بت پرست نباشی ٬ کافی نیست که بت ها را شکسته باشی ٬ باید خوی بت پرستی را ترک گفته باشی .

نیچه

31. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sina2009 برای ارسال این پست سودمند:

swing آواتار ها
    swing آفلاين است همکار قدیمی بخش آبزیان آب شیرین
    سن کاربر
    34
    تشکر شده 3,280 بار در 719 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-ebrahimi نمایش پست ها
    سلام يه مدتي فكر زدن يه فروشگاه ماهي هاي تزييني فكرمو مشغول كرده به نظرم كاره زياد اقتصادي در وحله اول نميتونه باشه ولي فكر كنم در دراز مدت و اينكه انتخاب محل فروشگاه هم جاي باشه كه اطرافش فروشگاه ديگه اي نباشه بد نباشه بنظر شما چطوره بطور مثال حوالي ميرداماد و اينكه مي تونم از مالزي هم ماهي وارد كنم بزنم تنگه اين ماهي هاي تكثيري داخل:)
    سلام
    اگر تجربه و سرمایه کافی دارید، منطقه میرداماد و حومه( محسنی و شریعتی بهتر است) به نظرم مکان مناسبی باشد.

33. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما swing برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین